blonďatá.luc blonďatá.luc komentáře u knih

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Na tuto knihu jsem se opravdu těšila - anotace zajímavá, hodnocení víc než dobré. Po přečtení cca 90 stran jsem nechápala, co na knize všichni vidí - ano, začátek se postaral o skvělý rozjezd, ale pak to trochu upadlo. Velmi mě ale překvapilo, že se kniha dokázala znovu rozjet a já si čtení užila až do samotného konce. Bohužel se mi od knihy ale dařilo docela pěkně odtrhnout, což není plus, a také mi chybělo popichování Nicka a Kate - jako jiskřilo to mezi nimi, ale že by nějaké větší handrkování nebo něco podobného? Bohužel...

24.07.2016 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Líbí se mi, jak autorka píše a proto jsem se na tuto knihu těšila. Mrzí mě, že autorka nepřišla s něčím novým ale to se prostě stává. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, docela jsem i chápala její chování a taky její vývoj. Kniha má své kouzlo - ukáže vám, že ne vše je takové, jak si lidé myslí a donutí čtenáře zamyslet se nad svým životem, svým okolím a také svým chováním. No a samotný konec? Ten vás prostě dostane!

02.07.2016 4 z 5

Harry Potter: Magická místa z filmů Harry Potter: Magická místa z filmů Jody Revenson

Pokud očekáváte spoustu nových závratných poznatků o světě HP, budete zklamáni. V knize je spousta věcí, které znáte z filmů/knih nebo z knihy Filmová kouzla HP. Každopádně bych ji nezatracovala, je to pěkně jednotné připomenutí světa, který tolik lidí miluje. Kniha je plná obrázku a někdy i zajímavých faktů z natáčení či hledání prostor a řešení nelehkých problémů. Pokud by se vám to zdálo málo, stále je tu lákadlo v podobě popisu natáčecích míst, které se aspoň občas dají nalézt po celé Velké Británii.

27.06.2016 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Knížka, od které se nedalo odtrhnout. Bylo zajímavé sledovat vývoj postav i samotný děj, který neustále gradoval. Příběh byl lehce uvěřitelný a překvapivě se mi podařilo odhadnout kdo a proč byl dotyčný viník. Ideální čtení na večer.

26.06.2016

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Po přečtení prvního dílu mi bylo naprosto jasné, že si musím pořídit i druhý díl. Sotva se mi dostal do ruky, pustila jsem se do čtení a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Myslela jsem si, že příběh bude spíš vysvětlovací a méně děsivý než díl první. To dokazuje, že každý se může splést, protože tento díl mi přišel strašidelnější. Spousta věcí se vysvětlí, děj se znatelně posune a vše spěje ke konci - takže jsem zvědavá, čím nás autorka překvapí v závěru. Mohu jen doporučit - přišel čas se bát :)

21.06.2016 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Ze začátku jsem se v knize poměrně ztrácela a nic mi nebylo jasné. Postupem času jsem se zorientovala (díky tomu, že jsem si všimla pomocných slov v záhlaví) a myslela si, že vím, jak to dopadne. Konec mě ale naprosto překvapil. Co jdu tedy dělat teď? Když už vím konec, začnu číst znova! Tentokrát zajisté odhalím nové poznatky, kterých jsem si bez poznání konce ani nevšimla. Citát na závěr: "Někdy je dole nahoře a nahoře je dole a láska se změní v nenávist a věci, které jste měli za nezvratně jisté, najednou zmizí ve vlnobití, které vám bere pevnou půdu pod nohama a vy najednou jen šlapete vodu."

09.06.2016 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Po otevřeném konci prvního dílu byla koupě druhého dílu téměř povinností. Stejně jako první díl i druhý díl se četl dobře, děj svižně utíkal a v některých momentech jsem se skvěle bavila. Kniha pro mě měla jen jednu nevýhodu a to, že skončila. První díl se mi líbil ale o něco víc a to díky lepšímu nápadu, který děj rozjel - toto považuji spíš za takovou sladkou tečku.

05.06.2016 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Chcete se bát s příběhem, který není až tak nereálný? Vydat se na průzkum bývalého blázince? Kniha je jak stvořená právě pro vás. U čtení jsem se bála a až do posledních stránek jsem netušila, jak to dopadne. PS: Zvlášť při čtení v noci vás příběh doplněný fotkami dostane.

28.05.2016 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Jakmile jsem zjistila, že se na scéně objeví nový "Božský", bylo mi jasné, že knihu musím mít. Autorky opět předvedly to, co se jim osvědčilo v předchozích dílech, takže děj nebude tak moc překvapivý. Je to příjemná kniha na večerní čtení, rozhodně se ale nestala mou nejoblíbenější v této sérii - nevím čím to, ale nepřišlo mi to dost "božské".

12.05.2016 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Tato kniha má všechno - akci, přátelství, lásku - a to vše jde ruku v ruce s důvěrou, pomocí... O co jde? O to nemít strach - jenže já při čtení měla strach, bála jsem se okamžiku, kdy dojdu k poslední stránce. Hlavní hrdiny si nejde neoblíbit - nejsou nijak dokonalí, jsou to normální lidi se svými chybami, tajemstvími, názory a pocity. Autorka příběhu pomohla tím, že byl napsán ve svižném tempu, stále se něco děje, a tak autorka nemá čas zaobírat se zbytečnými věcmi okolo - díky tomu sice nevíme, jakou mají hlavní hrdinové nejraději barvu nebo neznáme celou jejich minulost - ale proč bychom měli? Myslím si, že kniha nadchne všechny milovníky "oddechové literatury", kteří se pak s knihou budou těžce loučit stejně jako já.

26.04.2016 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Na začátku knihy jsem si nebyla jistá, jestli jsem zvolila dobře. Jakmile jsem se ale začala dostávat hlavním hrdinům "pod kůži", nelitovala jsem. Kniha je plná emocí, zážitků, názorů a zkušeností. Kniha, ke které nikdo nemůže mít neutrální postoj.

15.02.2016 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Kniha, která vám nedovolí usnout dokud ji nedočtete. Kniha, od které se nedá odtrhnout ať se člověk snaží sebevíc. Navíc když si myslíte, že máte jasno, kniha vás překvapí. Myslím, že při čtení této knihy nuda nehrozí ;)

26.01.2016 5 z 5