Dřív než půjdu spát

Dřív než půjdu spát https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220865/mid_driv-nez-pujdu-spat-220865.jpg 4 719 189

Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Before I Go to Sleep , 2011

zdenaR
zdenaR
04.09.2023 3 z 5

Napínavé, malinko předvídatelné, možná zbytečně natahované.

Komaeda
Komaeda
28.06.2023 3 z 5

Dobrý, ale už překonaný

lucisek5056
lucisek5056
05.06.2023

Za mně skvělá knížka.Doporučuju..

pinkstrom
pinkstrom
12.03.2023 5 z 5

Nápadité, zajímavé, napínavé. Měla jsem několik teorií jak celý příběh rozlousknout, ale u všech bylo nějaké ALE, které mi unikalo nebo kde mi něco nesedělo. Tím pádem jsem se u čtení nenudila a moc mě bavilo. Určitě lepší dřív přečíst než kouknout na film.

LadyCarousel
LadyCarousel
20.01.2023 3 z 5

Mela jsem vice tipu na to, jak to skonci, ale ten nejpravdepodobnejsi se nakonec stal skutecnym. Prislo mi divne, ze by ho nenapadlo ze si vse zapisuje. Ale jinak vse bylo tak nejak logicky vysvetleno.

LuckaDea
LuckaDea
19.01.2023 5 z 5

Super příběh plný napětí. Kniha má zajímavé a poutavé téma, kdy hlavní hrdinka každý den ztrácí paměť. Kniha se četla velmi dobře a konec dobře vygradoval, byla jsem docela překvapená.

slaska77
slaska77
18.11.2022 5 z 5

Je zvláštní, když zde čtu komentáře, jak rozporuplná hodnocení kniha má. Já jsem moc ráda, že jsem si jí zde na databázi všimla a že jsem se ke čtení dostala. Zajímavý koncept dnes už neobvyklé jedné dějové linky, který mě moc bavil, čtenáři mají možnost aspoň trochu se vžít do kůže Chriss, která každý den od základů pátrá po svém životě. Díky deníku se dostává dál a dál, přemítá, čemu může věřit, kdo to myslí dobře a kdo ne, co je vzpomínka a co jen představa? V rámci žánru ženského trileru za mě super zážitek. Je dobré si uvědomovat, že i my obyčejní smrtelníci často podléháme jen konstruktům našich mozků ať už v běžných každodenních situacích, mezilidských vztazích nebo na úrovni o level výš - konspirací a bohužel dnes i desinformací.

aishimizu
aishimizu
07.09.2021 3 z 5

Musela jsem přeskakovat odstavce, jak mě nebavilo číst pořád to stejné dokola. Chápu, že to k tématu patří, ale fakt mě to nebavilo. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Konec předvídatelný.

Kexina
Kexina
24.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Nápad ani zpracování nejsou nijak extra originální. Přesto se knížce nedá upřít jistá návykovost a mírné napětí. Bohužel konec spadne do ubohé frašky (doufala jsem, že se mýlím a konec, který je jasný od cca poloviny knihy, bude jiný, ale nestalo se). Takže nakonec čistý průměr.

Dalgiona
Dalgiona
15.05.2021

Skvěle napsané. Čtenáře to vtáhne do děje a on je tou ženou, která se každé ráno probudí a neví kdo je, kde je a co tam dělá. Závěr byl opravdu hustý. Doporučuji všemi deseti.

evineckY
evineckY
30.04.2021 5 z 5

Umí si vůbec někdo představit, jaké to je se probudit každý den a nevědět kdo , kde a s kým jsem ? A vůbec to není komedie 50 x a stále poprvé. Během chvilky přijít prakticky o život, protože když se podíváte do zrcadla, je vám o dvacet let víc. A to vinou nějakého grázla. Smutný příběh, ale s nadějným koncem.

Olous1
Olous1
24.04.2021 4 z 5

Zajímavé čtení, ztráta paměti, hrozná to představa. Závěr knihy byl také velmi zajímavý. O trochu stránek bych knihu zkrátila(moc detailně popisované),jinak jsem si početla.Za mě 80%.

85098211
85098211
10.04.2021 5 z 5

Výborně napsaná kniha na neotřelé téma ztráty paměti. Její děj je naprosto strhující od první do poslední stránky a i když se místy zdá, že už se toho moc nestane, opak je pravdou. V každém takovém okamžiku dojde ke zvratu a čtenář se dozví další nové skutečnosti, které se podaří Christine odhalit. Vzhledem ke zvolenému tématu je jasné, že se určité scény a prožitky opakují, ale myslím si, že to knize vůbec neublížilo. A poslední část je jedna velká jízda! ;-) Jedno odhalení střídá druhé, nejen Christine, ale také čtenář nestačí koukat, co všechno do té doby zůstalo skryto. Naštěstí se všechno v dobré obrátí a úplný závěr je potom docela happyendový. Autor mne příjemně překvapil, proto knihu doporučuji, byla totiž doslova strhující ;-). A vysoké hodnocení si plným právem zaslouží!

Gracinka
Gracinka
10.03.2021 5 z 5

Kniha měla strhující děj od začátku do konce.

Anitram11
Anitram11
03.01.2021 5 z 5

Dobře se to četlo, děj byl napínavý, a i když jsem lehce tušila, kdo za vším stojí, tak musím hodnotit plným počtem hvězdiček.

xelzax
xelzax
09.10.2020 odpad!

Tohle je naprostá hrůza, snažím se to přečíst už zhruba půl roku a vždy když to znovu otevřu, že to dočtu, tak to po dvou stránkách musím zase odložit, protože mně ta kniha opět začne obtěžovat. Nesnáším, když nedočtu knihu, ještě takhle slabou, ale tohle bohužel dál než do 3/4 nedám. Hlavní hrdinka je tupá a emocionálně totálně nelogická, její manžel je tragéd, úplně mimo. Vše se tam opakuje neustále dokola a dokola a dokola... No emoce ve mně kniha vyvolala - neuvěřitelně mně štve :D
Edit: nakonec dočteno, názor nemenim

Monika848
Monika848
02.10.2020 5 z 5

Definitivně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy měla možnost přečíst. Příběh byl poutavý a rozuzlení dost nečekané. Nedá se srovnávat ani s filmem, doporučuji číst knížku buď první nebo na film vůbec nekoukat.

terinkha
terinkha
10.08.2020 4 z 5

Čula jsem tam nějakou lumpárnu vlastně už od začátku a finální rozuzlení mě sice nepřekvapilo, ale i tak to bylo super.
Kniha se moc hezky četla, námět rozhodně zajímavý a jako taková lehce psycho odpočinková četba na léto proč ne :-)
Zasloužený 4 hvězdy, 85 % dle hodnocení je podle mě vypovídajících ;-)

mona.benny
mona.benny
08.07.2020 5 z 5

Kniha které mě bavila od začátku, konec mě překvapil, měla jsem spoustu tipů, jak příběh skončí, ale netrefila jsem se ani v jednom :)

Fidcom
Fidcom
15.06.2020 4 z 5

Geniálně napsaný román, jehož čtení je s postupujícími dějem stále navykovější. Takto vtáhnout do děje vás dokáže jen knížka :)