blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Vesmír Vesmír kolektiv autorů

Co se týče grafického zpracování, tak autoři zvolili stejný formát jako u Oceánu, i co se vrstevnatých stránek týče. Vesmír je ideální kniha pro malé čtenáře - informace jsou podány jednoduše a v přiměřeném množství tak, aby se u knihy čtenář nezačal nudit. Za mě opět vřele doporučuji, především máte-li doma vesmírného nadšence :)

Oceán Oceán kolektiv autorů

Tohle se vážně povedlo! Je zde vidět snaha odlišit se od ostatních dětských encyklopedií, především co se formátu týče - autoři zvolili vrstevnaté stránky, které stylizovali do tvaru mořských vln - za mě skvělý nápad!
Co se grafiky týče, musím uznat, že barvy a kresby se mi líbily moc, barevnost z nich přímo sršela, takže věřím, že dětského čtenáře snadno zaujmou :)

Vox Vox Christina Dalcher

Někteří tvrdí, že kniha dostatečně nevyužila svůj potenciál na plno, já jsem ovšem jiného názoru. VOX mi dal přesně to, co jsem od něho očekávala - originalitu, skvěle propracovaný dystopický svět, kterému jsem rozuměla, emoce, které byly místy tak silné, že jsem příběh jen těžko rozdýchávat, postavy, které si získaly vaše srdce. Jediné minus spatřuji v závěru knihy, kde si nemůžete nevšimnout jistého nelogického vývoje charakterů některých našich postav.

14.05.2020 4 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

Další ze skvostů série, krásná kresba, skvělé zpracování.

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Kniha, která zažívá obrovský hype a u které se s většinou čtenářů názorově rozcházím. Caru Delevingne mám moc ráda a na její knihu jsem se doopravdy těšila! Bohužel po dočtení jsem pociťovala pouhou pachuť zklamání.. A to i přes slibný začátek, kdy jsem si říkala "Jo, tohle se mi bude líbit". Ale ne, nelíbilo.. Nudné, až iritující postavy, nezajímavý děj a ta "krimi" zápletka.. No, za mě vážně ne.

14.05.2020 2 z 5

Strážci Aquaterry Strážci Aquaterry Bernd Perplies

Dobrodružný, svižný, fantasy příběh pro mladé čtenáře. Oceňuji originální místo, kde se děj odehrává - ostrov Aquaterra, která byla kouzelná a celkově prostředí, ve kterém se ústřední děj odehrával, se mi moc líbilo. Bohužel mi vůbec nesedly postavy - žádná mě nezaujala natolik, abych si nějakou oblíbila a vytvořila si k ní vztah..

14.05.2020 3 z 5

Kočičí průvodce noční oblohou - Pozoruj hvězdy s kocourem Felixem! Kočičí průvodce noční oblohou - Pozoruj hvězdy s kocourem Felixem! Stuart Atkinson

Boží kniha s nádhernými ilustracemi a spoustou informací o noční obloze, o vesmíru, o Slunci, o galaxii - prostě o všem možném, co vás jen napadne ve spojitosti s vesmírem :)

Pady Pady Sandra Dieckmann

Naprostá nádhera, zamilovala jsem se a doporučuji moc! Nejnádhernější dětská kniha loňského roku!

Včelař Ignát a poklad pralesa Včelař Ignát a poklad pralesa Tomasz Samojlik

Komiks pro děti, který pobaví a zároveň něco přiučí - ať už z historie či z ekologie. Navíc ve mně vyvolal řadu emocí - smutek z kácení lesa, radost z krásy přírody a té nádherné kresby! Autor zde velmi citlivě zakomponoval morální hodnoty, takže si z toho dítě vezme přesně to, co autor chtěl - poučení jak se správně chovat k lidem i k přírodě.

Co se děje v Podpostelí? Co se děje v Podpostelí? Hana Lehečková

Knížka, která mě velmi mile překvapila! Obsahuje 7 příběhů o tom, co všechno se může dít u nás v Podpostelí. Příběhy jsou milé a skrývají v sobě i nějaké to poučení :)

Agent orbulátoru Agent orbulátoru Bobbie Peers

Třetí díl dětské série o nadaném chlapci, který umí luštit i ty nejzapeklitější rébusy, je pro mě zatím ten nejlepší díl. Agent orbulátoru je příběh ze světa robotiky, ovšem nejedná se o záležitost pouze pro kluky. Celé je to podané s lehkostí a nemusíte se bát, že vás čeká směsice složitých hlavolamů a cizích slov, to vůbec ne. Mohu jedině doporučit, pokud chcete dobrodružnou knihu se sympatickými postavami a zajímavým dějem, pak je tohle ta pravá série pro vás.

Paříž pro milovníky módy Paříž pro milovníky módy Megan Hess

Naprosto nádherná knižní záležitost, i když pro nás, obyčejné smrtelníky, z praktického hlediska zcela nepoužitelná :D Všechny tipy jsou vyloženě pro ty, kteří neví co s penězi a potrpí si na luxus. Ať už co se týče jídla, oblečení i ubytování. Ovšem i tak vřele doporučuji, ty kresby jsou naprosto ohromující, až dechberoucí :) Takže po grafické stránce - velký skvělý!

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Senza začátek, ale bohužel dynamika postupně upadala. Příběh mi nepředal přesně to, co jsem od něj očekávala. Nicméně pokud si chcete přečíst čtivou knihu pojednávající o sebevraždě, která je zároveň podaná s nadhledem a humorem, pak je Dlouhá cesta dolů právě pro vás.

Bezceler Bezceler Fagi

Útlá knížečka s celkem vtipnými a trefnými hláškami. Podle mě je to však spíše vhodné pro starší jedince. Ideální na oddech, ovšem nic závratného. Prostě FAGI.

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Do příběhu jsem se pouštěla s přesvědčením, že mě bude stoprocentně bavit, ale bohužel.. Krásné ilustrace zastínily příběh, u kterého jsem místy úplně nechápala některé kroky hlavních postav, spoustu věcí nebylo dovysvětlených a děj nebyl zcela zajímavý a vlastně jsem se během čtení občas docela nudila. A tak by to u knih, zejména u těch pro děti, být nemělo. Za mě zklamání.

14.05.2020 2 z 5

Hororland Hororland Robert Lawrence Stine

Knihu jsem sice četla v angličtině, ale rozhodně je jedním z nejlepších dílů série! :)

Kouzelnická parta Kouzelnická parta Neil Patrick Harris

Tak tahle dětská kniha plná kouzelnických triků a pár návodů, jak na ně, byla velmi milé počteníčko! N. P. Harris vytvořil skvělou partu různorodých postav, které si oblíbíte, zažijete s nimi dobrodružství a krásně se při tom zrelaxujete. Pokud ji mám někomu doporučit, tak spíše chlapcům :)

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Příběh má opravdu skvělý námět, ovšem to provedení mi moc nesedlo. Krimi zápletka na mě veskrze působila příliš překombinovaně, zvláštně a především nedůvěryhodně! Chybělo tomu více realistických prvků, navíc bylo znát, že autorka za každou cenu chtěla dosáhnout wow efektů v co nejvyšší míře. Také bych se ráda pozastavila nad označením thriller, protože na mě zde těch akčních a mrazivých okamžiků bylo sakra málo :(

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl ze série Měsíčních kronik, tentokrát inspirovaný příběhem Červené Karkulky, která se v tomto příběhu vydává na záchrannou misi. Její babička je totiž nezvěstná a ona pevně věří, že ji někdo unesl...
Marissa Meyerová píše velmi čtivě a poutavě, takže i když je Scarlet hodně obsáhlá, budete ji mít přečtenou během pár dnů.

Krev příšery Krev příšery Robert Lawrence Stine

Další díl z pera skvělého R. L. Stina! Letos jsem se stala jeho velkou fanynkou a sérii dětských hororů Husí kůže můžu jedině doporučit. Krev příšery je dalším z originálních a nápaditých příběhů, při kterém i dospělák pocítí strach!