bibi.r bibi.r komentáře u knih

Prasátko na útěku Prasátko na útěku Arnold Lobel

Pro děti 4+ k předčítání
Pro prvňáčky k samostatnému čtení.

Lobel ví jak na to, a u "Prastáko na útěku" to jednoznačně dokazuje. Prvňáček zvládnul jednoduchý text, který měl ale dostatečnou pointu, aby udržel jeho pozornost.

15.04.2024 4 z 5

Ruce pryč od Koloběhu života Ruce pryč od Koloběhu života Masoud Malekyari

Pro děti 3+

Vypadalo to na fakt hodně zajímavý námět a i ilustrace jsou vlastně hezké. Ale bohužel u toho taky zůstalo. Škoda.

11.04.2024 2 z 5

Punťa a Ťunťa Punťa a Ťunťa Klára Pavlovcová

Pro děti 3-4+

Skvělá, vtipná. Dětem se moc líbila a sedmiletý z ní byl nadšený. Moc nás bavilo to číst.
Kdybych měla knihu zpracovat jako lekci nebo ji nějak použít do výuky, určitě by se hodila do Prvouky. Úplně jednoduše s dětmi mluvit o potravním řetězci a lepit různá zvířátka a rostliny, jak by na sebe mohly navazovat. Klidně něco co je reálné a pak něco úplně crazy, jako byli dva neodbytní indičtí běžci :D.

10.04.2024 5 z 5

Malé pohádky pro malé děti Malé pohádky pro malé děti Jiří Kahoun

Pro děti 3+

Lákavé ilustrace mě oslovily, pohádky už tak ne. Je fajn, že jsou opravdu hodně kraťoučké, ale moc nás nebavily. Ani jsme to nedočetli a odložili stranou.

08.04.2024 2 z 5

Nechci do školky! Nechci do školky! Marie Bretin

2,5*

Pro děti 4+

Asi takový průměr v tomhle typu knih.

08.04.2024 3 z 5

Čuprděda Čuprděda Paul McCartney

Pro děti 4+

Docela milý příběh a hezké ilustrace. Možná by se mi líbilo víc, kdyby byla místa více adresná a zdrželi se tam déle a více to místo poznali. A jak už tu někdo psal, tak je kniha snadno zapomenutelná. Kromě krabů na pláži si už nemůžu vzpomenout, kde všude byli a to vlastně ani moc míst nenavštívili.

08.04.2024 3 z 5

Jak Noh snědl zvětšovací bobule Jak Noh snědl zvětšovací bobule Daniela Fischerová

Pro děti 4-5+

Asi kvůli ilustracím, které jsou prostě specifické a někomu mohou připadat strašidelné dávám vyšší věk.
Příběhy Ptáka Noha a ptáčka Nožičky hodnotím celkově jako hezké, vtipné a zajímavé.

Jak přiletěly čarodějnice Jak přiletěly čarodějnice Daniela Fischerová

Jak spadla klec Jak spadla klec Daniela Fischerová

02.04.2024 3 z 5

Ohňový mužíček Pinďula Panďula Ohňový mužíček Pinďula Panďula Daniela Fischerová

02.04.2024 3 z 5

Nitka a zatoulaný knoflíček Nitka a zatoulaný knoflíček Tereza Horváthová

Moc se mi líbil text a verše... to mě opravdu zaujalo.

Ilustrace jsou hodně jiné, úplně vlastně nevím jestli se mi líbily.

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Jennifer Coulmann

Pro děti 3+

Hezký, milý a něžný příběh o přátelství. S dětmi nás bavilo hádat, co asi medvěd od myšáka dostal :).
Fajn aktivita může být i následné malování a tvoření vlastního pozvání na nějakou oslavu apod.

02.04.2024 4 z 5

Barbie a kouzelná dvířka Barbie a kouzelná dvířka neznámý - neuveden

Pro děti 3+

Dceři se kniha samozřejmě líbila, neb obrázky, že...
Ale text hrozný teda. Špatně se četl. Příběh samotný asi ok, ale textově a stylisticky hrůza.

27.03.2024 1 z 5

Nechci být princezna Nechci být princezna Grzegorz Kasdepke

Pro děti 3-4+

Hezký inspirativní příběh o malé holčičce, která ne/chce být... A doplňte...
Ilustrace roztomilé :)

27.03.2024 4 z 5

Bambi aneb Příběh z lesů Bambi aneb Příběh z lesů Philippe Jalbert

Také jsem se trochu ztrácela v obrázcích. Četla jsem o srncích, ale měla jsem pocit, že na obrázku vidím jelena.
Tak nevím.
Text se mi četl dost špatně. Neplynul.

25.03.2024 2 z 5

Máma pro Papíka Máma pro Papíka Keiko Kasza

Pro děti 2+

Velice hezký příběh. Otázka "Jak poznám svou maminku" je extrémně důležitá, protože u maminky není vůbec důležité, jak vypadá, ale jaká je a co dělá :).
Ilustrace se mi líbily. Zvířátka byla nakreslená realisticky.

22.03.2024 4 z 5

Pan Podpostel Pan Podpostel Chris Riddell

Pro děti 3+

Hezké ilustrace. Příběh příliš neoslovil, ale ani neurazil.

22.03.2024 3 z 5

Bětka a ztracený míč Bětka a ztracený míč Kateřina Svozilová

Pro děti 2+

Velice hezká. Pro nejmenší je opakující se motiv příjemný, mohou se tak zkusit samy zapojit a dopovědět za Bětku, co vlastně hledá. Ilustrace jsou milé a hezké.

20.03.2024 4 z 5

Molly & Zuza Molly & Zuza Klara Persson

Zajímavý příběh asi.

Anotace na zadní obálce otevřela otázku k zamyšlení... "Proč?"

20.03.2024 3 z 5

Moje! Moje! Klara Persson

Pro děti 3+

"Moje" je kniha, kterou prostě musíte MÍT. Je úžasná a děti a všichni komu jsem ji vnutila ke čtení ji milují.
Ilustrace jsou prostě takové jaké jsou. Nejsou prvoplánově líbivé a to se mi asi líbí :).

20.03.2024 5 z 5