bibi.r bibi.r komentáře u knih

Jak obejmout ježka Jak obejmout ježka Jana Bauer

Pro děti 3+

Nebylo to špatné, ale myslím, že už jsem na podobné téma četla lepší.

26.04.2024 3 z 5

Ahoj hrdino! Ahoj hrdino! Karen Young

Pro děti 5-6 let

Úplně mě to neoslovilo. Docela špatně se mi příběh četl a tak jsme to s dětmi ani více nerozebírali.

22.04.2024

Podivuhodný příběh Eskymo Welzla Podivuhodný příběh Eskymo Welzla Petr Sís

Pro děti 4+

Petr Sís umí s příběhem. A příběh Eskyma Welzla je rozhodně velmi zajímavý.
Trochu mě mrzelo, že staršího syna (7 let) to více nechytlo. Doufala jsem, že by pak zatoužil si přečíst něco víc. Ale tak třeba v budoucnu, na to ještě dojde.

Tohle není džungle Tohle není džungle Susanna Isern

Pro děti 3+

Velmi hezký příběh a krásné ilustrace. Příběh se mně i dětem moc líbil, a bavilo nás hledat detaily v ilustracích.

Míváš pořád vztek? Míváš pořád vztek? Chiara Piroddi

Pro děti 3+

Kniha docela v pohodě. Je tam pár nápadů, jaké metody použít, ale myslím, že se dost počítá s tím, že dítě bude alespoň trochu spolupracovat.

22.04.2024 3 z 5

Pirátský guláš Pirátský guláš Neil Gaiman

Pro děti ???

Tohle bylo zklamání. Text mi absolutně nic nedal. Hvězda za ilustrace.

22.04.2024 1 z 5

Albi a jeho sny Albi a jeho sny Mikko Kunnas

Pro děti 3+

Takový obyčejný příběh. Nic převratného. A ilustrace typu nenadchne/neurazí.

Barbie - Perlová princezna Barbie - Perlová princezna neznámý - neuveden

Pro děti 3+

Dcera to miluje, jako ty obrázky, ale je jasné, že příběh nestojí za moc.

22.04.2024 2 z 5

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

Pro děti 4+

Na mě byl tento příběh až moc eko, bio, ezo atd. atd. A to mám tyhle věci vlastně dost ráda.
Jak už někdo psal níže, jsou i jiné cesty. Trochu mi přišlo, že dědeček se až moc vyčleňuje a dělá to spíš natruc. Můžeme přece žít život v souladu s přírodou, ale zároveň být šťastní a milí i na ostatní lidi.

Chlebová Lhota Chlebová Lhota Dagmar Urbánková

Pro děti 4+

Výtvarně zajímavě zpracovaný příběh. Příběh sám o sobě se mi líbil, ale uznávám, že tento zvláštní typ ilustrace nemusí být pro každého. Každopádně já mám ráda, když se knihy odlišují.

22.04.2024 4 z 5

Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Ben Furman

Pro děti 3+

Krásný příběh o tom, jak se poprat s nočními můrami. S tím se totiž při dětských nočních běsech dá rozhodně dobře pracovat.
Moc doporučuji.

Milion bilion vánočních skřítků Milion bilion vánočních skřítků Hiroko Motai

Pro děti 4+

Zajímavě zpracovaný vánoční příběh pro menší děti. Pozor, ale spíše západního typu, takže o Ježíškovi to fakt není.

22.04.2024 3 z 5

Ve třech se to lépe táhne Ve třech se to lépe táhne Smriti Prasadam-Halls

Pro děti 3+

Dva jsou pár, tři už jsou dav, ale to přece někdy nevadí ;).

Bez tebe je mě jen půl Bez tebe je mě jen půl Smriti Prasadam-Halls

Pro děti 3+

I když nás ten druhý někdy fakt, ale fakt hodně štve, tak bez něj by nám přece jen bylo opravdu hodně smutno.

Králíčkovo přání Králíčkovo přání Chris Saunders

Pro děti 3+

Krásné ilustrace i inspirativní příběh, který pohladí po duši. Je hezké udělat někomu radost, protože pohled na něj udělá radost nám samotným :).

Věř si Věř si Chris Saunders

Pro děti 3+

To byl tak hezký příběh o tom, že každý může v sobě najít nějaký skrytý talent a není třeba nikoho kopírovat.
Krásné ilustrace a verše byly vtipné.

19.04.2024 5 z 5

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Pro děti 11+

Silný příběh. Textově kratší, ale úplně to stačilo.
Tonda je úžasný kluk. Ví co chce a má to v hlavě docela srovnaný, jen kdyby... Moc jsem mu fandila, ale jako rodič jsem z jeho osudu byla dost frustrovaná.

Dodo: Cesty do neznáma Dodo: Cesty do neznáma Veronika Klener

Pro děti?

Velmi se mi líbily ilustrace, které mě zaujaly. Bohužel příběh u mě nezískal téměř žádné body a ani dětem se nelíbil.
Kniha v nás nic nezanechala.

15.04.2024 2 z 5

I hračky si chtějí hrát I hračky si chtějí hrát Ivona Březinová

Pro děti 3+

Čtyřleté dceři se příběh velmi líbil a chtěla jej číst opakovaně. Líbila se jí cesta osamocené kuželky i to jak nacházela jednotlivé přátele.
Na druhou stranu pro sedmiletého byl příběh už nedostatečně zajímavý.

15.04.2024 4 z 5

Prasátko na útěku Prasátko na útěku Arnold Lobel

Pro děti 4+ k předčítání
Pro prvňáčky k samostatnému čtení.

Lobel ví jak na to, a u "Prastáko na útěku" to jednoznačně dokazuje. Prvňáček zvládnul jednoduchý text, který měl ale dostatečnou pointu, aby udržel jeho pozornost.

15.04.2024 4 z 5