Bertik000 Bertik000 komentáře u knih

Přísně střežené tajemství Přísně střežené tajemství Jeffrey Archer

Naprosto fascinující je autorovo vypravěčské umění. Jakmile vezme člověk knihu do ruky,je lapen a začne žít život románových postav. Navíc je obsah ještě atraktivnější vzhledem k politickým událostem poslední doby ve Velké Británii i u nás. Je vidět,že autor je zkušený politický matador. Děj je promyšlený,i neuvěřitelné zápletky autorovi věříme, protože postavy jsou živé! Už se těším na další pokračování.

04.07.2023 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Úžasný čtenářský zážitek, který povyšuje nejen tuto knihu L.Pennyove na umělecké dílo vysoké kvality. I když autorka píše o temných stránkách moderního světa, a její řešení záhad je vždy promyšlené a plné překvapení, já jsem si užívala líčení vztahů mezi postavami, filosofujícího nadhledu, útulnosti domácích krbů a především nádherné postavy Armanda Gamache.

11.09.2022

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Jedna z nejpůsobivějších knih, které v poslední době vyšly. Pro nás, vášnivé čtenáře, pohlazení po duši a návrat ke kořenům. Obraz lidské vůle a nezdolnosti, vlastenectví a krásných vztahů, které se vytvářejí pod tlakem nepříznivých okolností. Oslava Londýňanů v době, kterou si lze dnes těžko představit, ale autorce se podařilo navodit pocit, že jsme s těmito lidmi uprostřed jekotu sirén a dopadu bomb. Čtenář se nutně zamýšlí, jak by se v dané situaci zachoval on. I přes vylíčení tragických událostí je závěr trochu pohádkový, ale proč se nenaladit optimisticky a nezavirat knihu s pocitem, že lidé jsou dobří a umějí se domluvit.

07.11.2021

Nebezpečná zvědavost Nebezpečná zvědavost Ann Granger

Výborné čtení - detektivní zápletka bez šokujících popisů, ale promyšlená i s ohledem na dobu, v níž se příběh odehrává. Bonusem je vykreslení viktoriánské atmosféry velkoměsta, venkova i v mezilidských vztazích.

14.10.2021 5 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Zajímavé je vylíčení prostředí středověké Prahy, svět řemeslníků a drobných městských úředníků. Opravdu věnovali naši předci tolik pozorností veřejným domům a jejich obyvatelkám? Detektivní zápletka je předimenzovaná - spousta mrtvol a řešení velmi krkolomné. Zdá se mi,že autor vaří z vody a sexuální podtext, který je v knize všudypřítomný má udržet čtenářskou pozornost.

09.07.2023 1 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Velké zklamání, připojuji se k předchozím hodnotitelum - spoluautorka zřejmě využila touhy staré dámy ještě jednou potěšit čtenáře, ale vzhledem k nedostatku nových informací se uchýlila k praktikám bulváru.

26.02.2022

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Tím Weaver opět nezklamal. Vystupňované napětí, promyšlená zápletka, citlivé vylíčení pocitů matky odtržené od dětí, věrohodné odhodlání hlavní hrdinky přežít a nenechat se zlomit a navíc motiv psí oddanosti. Co víc si může čtenář přát? Přečteno za dva dny !

21.09.2021

Doktore, to byla jízda! Doktore, to byla jízda! Patrick Taylor

Velká škoda, že série definitivně končí. Po několik let jsem spolu s doktory a jejich přáteli žila báječnou idylu. Cítím se být jejich součástí a tahle knížka mi můj dojem potvrdila. Opět úžasné,hluboce lidské příběhy, vřele doporučuji. Pokud je to pro někoho seznamovací příběh, závidím mu čtenářské zážitky z dalších knih, protože to je opravdu jízda!

27.12.2022

Americké prázdniny Americké prázdniny Jiří Fišar

Kniha je zajímavá i tím, že to není tradiční cestopis, ale vtipné, zasvěcené rodinné putování, které jistě ocení rodiče "puberťák u". Přínosem pro budoucí cestovatele jsou cenné cestovní rady za každou kapitolou. Navíc je autor nejen cestovatel, ale i dobrý stylista s bohatou slovní zásobou. Mrzely mě jenom občasné pravopisné chyby.

10.04.2022

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Po mnoha úžasných zážitcích nad autorovými knihami trochu zklamání. Ukazuje se, že román vznikl před mnoha lety a je tedy poznamenán mládím a literární nezkušeností. Dějová linka je příliš zaměřena na zobrazení násilí a jednání hlavních postav občas teatrální a někdy až nelogické. Kladu si otázku ,zda hlavní hrdina má vzbuzovat sympatie nebo odsouzení či nepochopení.

25.04.2023

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

(SPOILER) Jedna z řady knih s tématem několika generací - dvě časové roviny, návraty do let 2. světové války. Tentokrát okořeněno lesbickým vztahem, zajímavé je hlavně vylíčení málo známé epizody osudu Židů ve Francii v době italské okupace. Příběh se mi zdál příliš prvoplánový, málo uvěřitelný.

24.09.2021