Bergie Bergie komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Velice poutavá kniha, chvílemi dramatická, chvílemi poetická, některé události jsou skoro neuvěřitelné, i když jsou zjevně autentické. Děj se odehrává za první republiky a v listopadu 1989, obě časové roviny se střídají se po kapitolách, které jsou relativně krátké, což mi vyhovuje.

Hlavní postavy mi byly od začátku sympatické. Prožívala jsem s nimi jejích trápení i šťastné chvíle. K tomu jsem se hodně dozvěděla o panu Baťovi a jeho práci u nás i ve světě. Knížka, ke které se po přečtení v myšlenkám často vracím.

20.05.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Podle mě nejlepší Sepetysová, četla jsem všechny zatím vydané. Působí na mě nejautentičtěji a nejsou tam takové ty "senzacechtivé" věty, které někdy používá na konci kapitol, stejně jako třeba Backman.

06.03.2023 5 z 5

Dvojitá ozvěna Dvojitá ozvěna Hynek Čapka

Na malém prostoru je vtěsnáno hodně zajímavých zápletek a postav, které se mi dostaly pod kůži. Neotřelý příběh je dobře vygradovaný a přitom působí jako z reálného života. Ani na chvilku jsem se nenudila.

05.11.2019 5 z 5

Kus temnoty Kus temnoty Margaret Atwood

Unikátní nápad, že vězňové nastudují Shakespearovy hru. Myslím, že je to trochu zidealizované, protože průměrný obyvatel severoamerické věznice čte maximálně tak komiksy, ale jelikož M.A. je fakt dobrá spisovatelka, nakonec je z toho zase další dobrá kniha...

07.03.2023

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Napůl realita, napůl fikce a dobře zkombinované. Čekala jsem, že když to dostalo Pulitzerovu cenu, tak hlavně proto, že autorem je černoch a téma otroctví a jeho dědictví je aktuálně v USA "in". Bez ohledu na okolnosti je to ale velmi dobrá kniha.

06.03.2023 5 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

Nemám moc ráda humoristické a satirické knihy, ale tady mě to nevadilo. Sice jsem se nesmála, ale bavilo mě to :-)

06.03.2023 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Při čtení se mi to líbilo, ale s odstupem času musím říct, že to ve mě nenechalo žádnou stopu. Ale pořád lepší, než druhý díl.

06.03.2023 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Příliš překombinované, ke konci vyloženě nevěrohodné a násilně se domáhající slz dojetí. Pro mě je mnohem lepší je "Babička pozdravuje..." i "Brit-Marie" a samozřejmě "Ove".

06.03.2023 2 z 5