Beabooks Beabooks komentáře u knih

Kniha je fascinující nejen tím, že se dozvíte různé zákulisní informace o filmech, které natočil, nebo o americké politice. Největší přínos ale vidím v tom, jak jednoduše je schopen ukázat, jaké vlastnosti a schopnosti musel pilovat, aby těchto úspěchů dosáhl. Jeho životopis se tak stává unikátní příručkou osobního rozvoje pro každého čtenáře. Ať už vám je jako herec sympatický nebo ne, neměli byste si tuto knihu nechat ujít. Protože vám má rozhodně co nabídnout.

21.02.2022 5 z 5

Singletasking - Udělejte víc – jedno po druhém Singletasking - Udělejte víc – jedno po druhém Devora Zack

Kniha se čte lehce, není v ní nic odborného. Nečekejte žádné extra překvapení, ale ukáže vám různé tipy, jak si v práci i osobním životě chránit svou pozornost a vědomě pracovat na jednotlivých úkolech.

Přepišme pravidla úspěchu Přepišme pravidla úspěchu Ivanka Trump

Kniha je manifestem pracující ženy. Řeší témata, jak zvýšit svůj vliv v práci, produktivitu, jak vyjednávat povýšení, flexibilní úvazek nebo odstupné. Je to taková příručka pro Američanky pracující ve středním až vyšším managementu firmy a na české poměry se tak nedá na 100 % použít. Čte se poměrně dobře, ale….nemohla jsem se zbavit pocitu, že Ivanka Trump “vykradla” myšlenky i texty v okruhu tisíce kilometrů a z toho poskládala toto dílo.
Kromě vsuvek s jejími zkušenostmi a příběhy ze života v ní není nic moc autentického. Od začátku do konce je sbírkou myšlenek jiných autorů a autorek. A to v míře větší než je vhodné. Takže závěrem - pokud jste na téma emancipace žen ještě nic nečetli, tato knížka vás neurazí a určitě tam najdete spoustu zajímavých míst. Pokud jste se chtěli dozvědět něco extra, tak tudy cesta nevede.

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Jde o jednoduché, ale poutavé historické příběhy. A to je činí přístupnými pro široké spektrum čtenářů včetně těch, kteří si na odborné knihy prostě nepotrpí. Určitě bych knihu doporučila náctiletým potomkům, kteří její obsah stráví snadněji než z nějaké učebnice. Líbit se bude i milovníkům historické četby.
Pokud ovšem čekáte “wow” efekt a jste zvyklí ponořit se do náročnějších témat, tak berte tuto knihu opravdu spíš jako “oddychovku”.

Když má žena plán Když má žena plán Maye Musk

Život Maye Musk je nepochybně zajímavý, v 73 letech cestuje a užívá si stále roli modelky, žije naplno. Myslím ale, že této knize by víc slušelo být čistou autobiografií a ne návodem na úspěch. Text je členěn do kapitol o kráse, zdraví, práci a podobně…ale hodně rad, které měly vycházet z jejich zkušeností a zážitků, bylo trochu plitkým “tlacháním” o ničem. Prostě jsem jí to moc nevěřila...

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

V této knize Travis vypráví svůj příběh a začíná dnem, kdy mu pod nohama vybuchla mina, která mu způsobila devastující zranění, doslova mu amputovala všechny končetiny. Vyprávění se pak otáčí a vrací do Travisova dětství, na školu a období, kdy se rozhodl vstoupit do armády a kdy potkal svou životní lásku, Kelsey. Popisuje své zážitky z několika nasazení v Afghanistánu a s nadhledem a lehkým humorem vysvětluje, co znamená být vojákem. Když se mu v ten osudný den změnil celý život, svěřuje se s pocity a bolestí, kterou zažíval. Přes pocity viny, selhání a beznaděje až ke zlomu, kdy se rozhodl, že nebude odkázán na pomoc druhých a postaví se zpět na vlastní “nohy”.
Tato kniha rozhodně stojí za přečtení!

21.02.2022 5 z 5

Kuchařka šmrncnutá Nepálem a Indií Kuchařka šmrncnutá Nepálem a Indií Michaela Gautam

Úžasná kuchařka! S příběhem, krásnými fotkami a hlavně - recepty jsou jednoduché s minimem neobvyklých surovin. Takto si můžete připravit chutné indické jídlo konečně doma, jednoduše a rychle.