BaS1972 BaS1972 komentáře u knih

Láska a smetí Láska a smetí Ivan Klíma

Jedna z prvních knih, které jsem od autora četla. Možná právě nad ní jsem pochopila čísi výrok, že "Ivan Klíma rozumí ženské duši". Ano, rozumí jako málokdo.

Dětské etudy Dětské etudy Ludvík Aškenazy

Z mého pohledu nepopsatelně krásné. Příběhy mile popisují místa, která znám důvěrně sama z "človíčkova" věku. Děkuji, pane Aškenazy!

Milenci z bedny Milenci z bedny Ludvík Aškenazy

Krásný příběh, který mne vrací zpět do dětství.

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Co dodat. Klasika doplněná ilustracemi autora. Už třetí generace v naší rodině miluje Karla Kryla.

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Drsný příběh. Při jeho čtení děkuji za všechno to zlé, co se mi nestalo.

04.05.2017 4 z 5

Červený dům Červený dům Mark Haddon

Po přečtení Podivného případu se psem jsem se těšila na něco podobně poutavého. Příběh ale nesplnil má očekávání. Pokud není nic lepšího, pak přečíst lze, ale otisk v paměti příliš nezanechá.

04.05.2017 1 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Jedna z mála knih na téma "autismus", která opravdu stojí za to si přečíst. Jako šťastná matka jednoho z těchto zvláštně jiných dětí vím, o čem mluvím. Příběh je napsán s vtipem, má spád, jednotlivé prvky autistické poruchy jsou čtenáři předkládány s lehkostí. Rozuzlení je roztomile drsné.

04.05.2017 5 z 5

Simion Výtažník (Román o andělích a Moldavanech) Simion Výtažník (Román o andělích a Moldavanech) Petru Cimpoeşu

Moc pěkná a čtivá kniha odhalující rumunskou povahu v celé její kráse. Šťavnatý překlad pana Našince. Všem vřele doporučuji.

04.05.2017 5 z 5

Bukurešť: Prach a krev Bukurešť: Prach a krev Margo Rejmer (p)

Zajímavá kniha nejen o Bukurešti. Pomohla mi při vytváření mé představy o Rumunsku a rumunské mentalitě. Velice oceňuji citlivý překlad Jarmily Horákové.

04.05.2017