barlow barlow komentáře u knih

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Napínavá postapo, která se čte jedním dechem. Vcítit se do zvláštní holčičky s podivnými stravovacími návyky bylo více než snadné. Navíc musím pochválit autora za jeho invenci, protože každá kapitola je psána jiným jazykem podle toho, kdo je hlavním hybatelem dané části. Jednorázovka na víkend.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Podle mě nejlepší holeovka. Absolutně nečekaný příběh, který moc nezapadá do Nesboho skoro předvídatelného stylu...

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha založená spíše na tom, aby šokovala. Hlavní hrdina trošku ňouma a postupem času vám ho začne být možná trochu líto....

Mráz Mráz Bernard Minier

Na začátku jsem trochu trpěl (asi 200 stran), ale konec už se sypal stránka za stránkou....

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Svět podivných dětí už nemohl šokovat přítomností jiných, ale zase zlepšila příběhová část, která se již nemusela párat s představováním univerza a mohla se rozjet naplno.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Kvalitní závěr trilogie, ale už toho na mě bylo trochu moc. Především závěr mi přišel dost přehnaný i na tématiku ságy.

Marťan Marťan Andy Weir

Zábavné, svižné čtení, které pobaví nejen svou technickou propracovaností, ale také optimistickým a humorným pohledem na svět hlavní postavy.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná záležitost, která mě baví s každým čtením více. Dal bych příležitost i animovanému filmu, který se na celou knihu dívá z jiného úhlu ;)

06.03.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Instantní deprese, která se dá naroubovat i na dnešní dobu. Nadčasové dílo

06.03.2017 5 z 5

První díl byl příjemným zážitkem, který tématicky doplňovaly "podivné fotografie". Bez nich by byl účinek příběhu o dost menší,