Barbora412 Barbora412 komentáře u knih

Citadela Citadela Archibald Joseph Cronin

Výborně napsaná kniha s poutavým a věrohodným příběhem.

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Skvělý Hesse.

Narcis a Goldmund Narcis a Goldmund Hermann Hesse

Nadčasová skvělá klasika - filosofie, dobrodružství, láska přátelství... Ta v člověku zůstane.

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Tu jsme četli našim dětem a všichni jsme ji milovali.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Velmi dobře napsaná a poučná kniha.

22.04.2024 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Výborně napsané, ale depresivní.

22.04.2024 2 z 5

Na viděnou v Havaně Na viděnou v Havaně Chanel Cleeton

Kdo hledá romantiku, bude zklamán. Kdo chce poznat reálný život na komunistické Kubě, tomu ho tato dobře napsaná kniha objektivně ukáže.

13.03.2024 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Četla jsem, když jsem byla v lázních, a hlasitě jsem se smála. Zábavné a vtipné.

07.03.2024 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Od dětství má nejmilejší autorka a tohle má od ní nejmilejší knížka.

04.03.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Lehčí knížka, ale dobře napsaná. Autorka psát umí.

04.03.2024 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Četla jsem jako mladá holka - jak depresivní. Teď jsem po dlouhých letech četla znovu. Ano, tak to tenkrát bylo. Výborně napsané.

04.03.2024 5 z 5

Láska v sedmdesátkách Láska v sedmdesátkách Alena Chládková

"Láska v sedmdesátkách" je nejen milostný příběh, ale především, a v tom je přesah a síla tohoto díla, autentickou výpovědí o době normalizace. Navíc viděnou a podanou prostě a jednoduše očima a jazykem sedmnáctileté dívky. Lehká romantika, něžná poetika, tvrdá realita, zásadní otázky (co je lež a co je pravda? mlčet nebo bojovat?...) podané často s vtipem a nadhledem přispívají ke čtivosti, takže přečtete vše jedním dechem. Pamětníkům vhání slzy do očí a pro mladé je nenásilným poučením. Doporučuji číst dvakrát a hlavně mladým, kteří tuto dobu nezažili. Kvalitní a výborně napsaná kniha.

10.12.2023 5 z 5