Baraaa Baraaa komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutné, silné, krásně ilustrované. Škoda, že to nemělo jednu poslední kapitolu navíc.

11.07.2020 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Čtivé, milé, obyčejné, neobyčejné. Sympatický skromný kluk jako hlavní hrdina, pasáž očima jeho matky, kterou život rozhodně nešetří, ta se přesto a kupodivu nehroutí... soběstačných je v této knize více.

15.09.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Přečteno rychle, což v mém případě znamená, že kniha je dobrá, ALE.. možná i napsáno rychle? Hlavní příběh o vztahu tří generací je celkem zajímavý, nakonec i zajímavý nápad protnout to tím road movie. Nevadily mi vulgarismy ani nesympatické postavy. Jen to možná opravdu chtělo lépe poskládat, uspořádat, potenciál to mělo velký. Také jsem naivně čekala, že k sobě všichni trochu najdou cestu, že si něco vysvětlí, ale ani v životě to tak nebývá. To se mi to radí, když nepíšu a jen čtu. Podle krásné obálky jsem čekala něco jiného, ale alespoň jsem zase překvapená. Kniha opravdu jiná. Asi budu zvědavá i na další.

07.07.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Čte se dobře, ale asi nejslabší Hartlovka.

12.01.2019 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Kate Eberlen

Hezké a zároveň smutné, uvěřitelné i neuvěřitelné zároveň. Obě hlavní postavy se čtenáři opravdu odkryjí stejně tak Londýn a Itálie, která tam značně dýchá. Děj má celkem svižné tempo, ale těch náhod tam bylo až moc, i když na tom byla kniha od začátku stavěná a bylo až s podivem, že se cesty osudu znovu spojily až po 15 letech, ale.. konec otevřený, věřím v happyend.

15.07.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Fajn čtení, bohatý děj, který pěkně svižně ubíhá. Sice mě rozčilovali skoro všichni hrdinové, ale to asi má být. Některým bych nafackovala, at se konečně proberou :-) Konec by mohl být opravdu rozvinutější nebo tam je prostor pro pokračování? Za mě se Radka T. knihu od knihy lepší! :-)

18.08.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jednička je jednička.

03.05.2017 3 z 5

Pohyby ledu Pohyby ledu A. Gravensteen

Wau, chtěla jsem změnu a sáhla po této knize s nadějí, že to bude jiné čtení a musím uznat, že mě kniha naplnila. Mám svou verzi, proč a za jakých okolností vznikla, ale nebudu nikomu nic podsouvat, protože tato kniha má potenciál předat každému čtenáři něco jiného a tím se řadí k těm těžším, ale kvalitnějším. Nutí přemýšlet, luštit, doufat... Nejdřív jsem ji ale chtěla i odložit. Předpokládala jsem po začátku nějakou nemastnou korupční detektivku. Nakonec jsem přeskočila pár stran a pak už hltala do konce a nechala se omamovat paralelními světy, jazykem a touhou přijít na to, co nám chce autor sdělit a co smíme vlastně poznat. Potupně jsem se vrátila i k přeskočeným stranám. Nechtěla jsem se ztratit a nechat se zmást. Snila jsem pak pár dní o svých křižovatkách a o tom, co by můj přítel i nepřítel psal do mého deníku, vzniklo by nesmrtelné jiné já, protože papír snese vše. Žádná autobiografie, ale pořádná jízda. Každopádně mě kniha omámila a proto se nyní snažím možná trapně filozofovat. Děkuji neznámému autorovi a vážně bych Vás chtěla poznat a popovídat si u drinku s ledem. P.S. Prosím napište! Nebo napište alespoň další knihu a můžete zase míchat led a pravdu, jak uznáte za vhodné.

13.10.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá kniha, která mi trochu připomněla seriál Zoufalé manželky. Doporučuji všem, kdo ho také hltal :-) Od této autorky jsem četla Tři přání, také hezké, ale tato byla lepší. Přemýšlím o jiné.

24.07.2017 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Dojemne

21.10.2018 5 z 5

Králík málem králem Králík málem králem Klára Smolíková

Klára Smolíková opět úžasně pobavila mé děti. Zaujetí králíkem i Karlem IV v nich zůstalo dlouho. Děti se ptaly i na pokračování.

30.01.2018 4 z 5