Baibarosa Baibarosa komentáře u knih

Sněhová koule: Warren Buffett a škola života Sněhová koule: Warren Buffett a škola života Alice Schroeder

Paradne a do detailu napsany zivotopis tohoto skveleho cloveka. Autorka sla do emoci aby mohl ctenar pochopit Warrenovu osobnost a stejne tak lidi v jeho okoli. Pak spousta veci zacne davat smysl.

Co nedava smysl je skutecnost, ze si nekdo koupit zivopis a pak brble ze tam nesou investicni rady ktere by mu pomohli rychle zbohatnout a je to obsahle. A jeste si koupi nekolik verzi. Tohle chyba knihy nebude

Za me naprosty luxus, skvele jsem se bavil a jsem rad ze jsem mel moznou nahlednou do zivota takove osobnosti.

Btw. Rady ohledne investovani tam jsou stejne jako spousta odkazu a voditek. Akorat to neni nic pro spekulanty co chteji vsechno hned. A cca v jedne tretine je popis, kterym by se mel hodnotovy investor ridit presne v teto dobe.

At se Vam dari !

19.08.2023 5 z 5

Moji čmeláci Moji čmeláci František Kuklík

Knizku jsem koupil pro dceru aby si nastudovala neco o cmelacich. Pak ze mrknu a precet jsem ji celou behem chvilky.

Moc pekne napsane, je to relax u ktereho se jeste neco naucite. Pan autor je dobrej srdcar :)

Za me maximalni spokojenost

02.02.2021 5 z 5

Vědomý rodič - Jak transformovat sebe sama a podporovat své děti Vědomý rodič - Jak transformovat sebe sama a podporovat své děti Shefali Tsabary

Na jednu stranu jsem rád, že taková kniha vyšla, na stranu druhou je mi lito, že většina rodičů ji zahodí, protože místo změny dětí by museli změnit sebe. A to nechtějí...

Knihu čtu už potřetí a pořád nacházím nové věci, které mi předtím nebyly jasné. Neskutečně silná kniha a úžasná autorka. Mrkněte na její rozhovory na youtube.

18.03.2019 5 z 5

Psychologie sebeobrany Psychologie sebeobrany Christopher Sutton

V knize jsou velmi obecne rady, ktere je nutno si cas od casu zopakovat, vcetne nekolika suprovych myslenek.
Na druhou stranu zadne velke odbornosti z oblasti psychologie tam necekejte. Knizka ma slouzit jako nakopnuti neznaleho cloveka na cestu kdy se zacne starat sam o sebe a to kniha splnuje.

01.01.2019 4 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Knihu jsem si kupovat puvodne ani nechtel, nazev mi pripadal desne priblblej. Pak jsem ji dostal jako darek a tak si rikam, aspon si to prectu. A ejle ona ta kniha je suprova, je tam spousta rad co delat, co nedelat a nad cim se minimalne zamyslet. Kdo chce mit zivot ve vlastnich rukou tomu pomuze, zbytek lidi se bude vymlouvat jak je kniha psana pro US, jak to u nas nejde a jak se tam vsechno opakuje vicekrate. Ano, zrovna tohle je pravda a stejne je vetsina lidi zdechla o tom premyslet, natoz to pochopit.
Pokud jste ctenar, ktery chce neco udelat a hleda rady jak, pak je to kniha pro vas. Pokud vsak cekate, ze to kniha udela za vas :)) Tak jste blazni

11.08.2018 5 z 5

Pravidlo 80 / 20 Pravidlo 80 / 20 Richard Koch

Paretův princip je vec, ktera se probira ve skole, lide vi co to znamena, ale bohuzel malokdo to dokaze vyuzit. Tato kniha pomaha pochopeni tohoto principu a prevedeni do praxe. Obzvlaste doporuciji pro lidi, kteri se vraci domu pozde vecer udreni praci pro nekoho jineho.

29.04.2018 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Scott Carney

Kniha se cte sama a po jejim docteni jsem se rozhodl to take zkusit. Otuzovani je vlastne prijemna vec; je to jenom o nastaveni mysli. Sranda jak mi lidi rikaj oblec se budes nemocnej kdyz beham pouze v tricku v zime. No a pak jsou doma s kasilkem a ja funguji dale. Wim Hof metoda mi ukazala jak se da pracovat s dychanim; udelat vic kliku bez dychani nez s dychanim je mazec. Stejne jako pocit; kdy mate tolik kysliku ze po 2 a pul minute porad nemate potrebu se nadechnout a to sem predtim vydrzel 20s. Pribehy jsou poucne i zabavne. Tato kniha mi otevrala mysl k hledani dalsich veci. Maximalni spokojenost.

03.02.2018 5 z 5

7 návyků šťastných dětí 7 návyků šťastných dětí Sean Covey

Super kniha, pouzivame doma i v nasi skolce.

16.07.2017

Život je takový, jaký si ho uděláme Život je takový, jaký si ho uděláme Peter Buffett

Tohle je skvělé čtení o hledání vlastní cesty autora a náhledo do rodiny "Bufffetů" Klobouk dolů, za takovou výchovu...

01.05.2017 5 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Tak nějak nevím, jak knihu ohodnotit. Na jednu stranu jsou tam velmi zajimávé informace a i po ověření jsou správně, na stranu druhou je to mega demagogie. Za přečtení to určitě stojí, nicméně používejte vlastní rozum...

01.05.2017 3 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Nesouhlasim s niže uvedenym komentářem. Jak píše Graham spolu is Buffettem je potřeba selský rozum a schopnost ovládnout sebe sama. Naopak odrazuji od "odborných" znalostí.

Tohle je start na ceste investic, začít přemýšlet jinak než většina... Jednoznačeně doporučuji lidem, kteří mají zájem o investice, lidé hledající rychlé zbohatnutí nebudou nadšeni...

13.04.2017 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Super kniha o jednom z geniu dnešní doby...

13.04.2017 5 z 5

Přečetl jsem abych si uďělal osobní názor. Tohle je hodně divná knížka. Opírá se o obecné rady vylepšene "myšlenkou" autora. Řídit se tím potrebujete opravdu hodne stesti aby to pro Vas nedopadlo tragicky. Finance. Nejsou o stesti, ale o poctivem selskem rozumu. Buffett, Graham je daleko lepsi cteni nez tahle komercni splacanina.

12.04.2017 odpad!

Asistent generální ředitelky Asistent generální ředitelky Jakub Roland

Chtěl jsem něco na odpocinek, vypnout mozek. Tohle bylo přesně ono, čte se to samo. Za mě osobně maximalni spokojenost.

12.04.2017 5 z 5