Moji čmeláci

Populárně-naučná publikace z pera českého autora se podrobně věnuje čmelákům: jejich chovu, rozpoznávání jednotlivých druhů, jejich přirozeným nepřátelům a způsobu života. Autor je chovatel čmeláků a z praktického hlediska popisuje, jak funguje čmeláčí společenství, jak sehnat čmeláčí královnu, jak si vyrobit chovatelská zařízení, usadit čmelín, jak správně a jestli vůbec přikrmovat a co je třeba provést, aby čmeláci prospívali. To vše dokládá na konkrétních příhodách od jara do podzimu a shrnuje vlastní dlouholeté zkušenosti. V knize jsou barevné fotografie a grafy, jedna kapitola se věnuje i vlivu čmeláků na životní prostředí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445011/big_moji-cmelaci-2EH-445011.jpg 4.65

Kniha Moji čmeláci

efka.saf

No tak tohle bylo zase něco! Po Návratu čmeláků jsem sáhla po tomhle klenotu z českých luhů a hájů a mé nadšení opět nezná hranic. Parádní kniha plná užitečných informací, pěkných fotek a hlavně autorových vlastních zkušeností s chovem těchto okřídlených medvídků. Kniha mi pomohla zase o něco víc čmeláky pochopit a vysvětlila mi několik událostí kolem čmelínu plynoucích buď z mých chyb nebo z typického čmeláčího chování, které mi bylo doposud neznámé. Autorovi patří dík jak za knihu, tak za jeho zápal pro tyto rozkošné brundibáry.

Baibarosa
02.02.2021

Knizku jsem koupil pro dceru aby si nastudovala neco o cmelacich. Pak ze mrknu a precet jsem ji celou behem chvilky.

Moc pekne napsane, je to relax u ktereho se jeste neco naucite. Pan autor je dobrej srdcar :)

Za me maximalni spokojenost