Psychologie sebeobrany

Psychologie sebeobrany https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389727/bmid_psychologie-sebeobrany-Agh-389727.jpg 4 6 3

Po přečtení téhle knihy snad pochopíte, že sami můžete značně snížit riziko násilného přepadení a že i v jeho průběhu existují způsoby, jak se ubránit. Reálná a opravdu efektivní sebeobrana začíná v hlavě. Vám se teď dostává do ruky návod, jak si osvojit potřebný způsob myšlení. Naučte se, co to obnáší zvítězit v konfliktu a ochránit tak sebe i své blízké. V téhle knize zjistíte, jaká doopravdy reálná sebeobrana je, jak přežít v dnešním světe, proč by měl být trénink sebeobrany prioritou v životě každého člověka, jaký je rozdíl mezi sebeobranou a bojovými uměními… a to je teprve začátek. Ať už jste matka v domácnosti, dělník, policista, ředitel nebo prodavač, vaše zdraví by mělo být to nejdůležitější. Na ničem jiném nezáleží. Ačkoliv vás žádná kniha nemůže nikdy naučit bojovat, může vám otevřít oči a donutit vás nahlédnout pod pokličku násilného jednání a způsobu uvažování útočníků a poradit, jak v případě střetu zvýšit svoje šance. To bylo záměrem autora Chrise Suttona, zkušeného instruktora sebeobrany a bojových umění.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Psychologie a pedagogika , Sport

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

The Psychology of Self-Defense


více info...

Komentáře (3)


muchomurka
muchomurka
04.07.2020 5 z 5

Opravdu skvělá knížka, ve které se nenaučíte praktickou sebeobranu, ale kroky k ní a ke správnému přemýšlení. Je vynikajícím odrazovým můstkem se spoustou informací k přemýšlení. Rozhodně stojí za přečtení a ne jedno. V mé knihovně bude mít pevné místo.

Baibarosa
Baibarosa
01.01.2019 4 z 5

V knize jsou velmi obecne rady, ktere je nutno si cas od casu zopakovat, vcetne nekolika suprovych myslenek.
Na druhou stranu zadne velke odbornosti z oblasti psychologie tam necekejte. Knizka ma slouzit jako nakopnuti neznaleho cloveka na cestu kdy se zacne starat sam o sebe a to kniha splnuje.


flanky
flanky
26.09.2018 4 z 5

Když se to vezme kolem a kolem, v knize prakticky nenajdete nic, co byste již neznali, nicméně mnohdy si to ani neuvědomíme, a už vůbec ne v kritických situacích. Tahle kniha vás (přesně podle svého názvu) psychicky připraví na nějaký útok, který může nastat kdykoli a bez varování. Nenajdete v ní bojové chvaty, nějaké rady, abyste nebyli přepadeni, nicméně jsou v ní dost pádné důvody, proč se vůbec o svou sebeobranu zajímat a něco pro ni dělat. Jsou zde důležitá doporučení pro výběr školy sebeobrany s rozsáhlým odůvodněním, proč by měla být sebeobrana vyučována povinně. Shrnuto do jednoho souvětí - Máte jen jeden život, tak nedovolte žádnému parchantovi, aby o něm rozhodoval a ještě hůře, aby vás o něj připravil.

Štítky knihy

sport psychologie sebeobrana bojová umění trénink

Autorovy knížky

2018  80%Psychologie sebeobrany

Kniha Psychologie sebeobrany je v

Právě čtených1x
Přečtených9x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst9x
Chci si koupit5x