bagel Online bagel komentáře u knih

Londýn prostě žeru Londýn prostě žeru Lenka Požárová

Postřehy a zajímavosti ze života v Londýně, tipy kam zajít, nádherné fotky. Něco jsem si vypsala a snad budu moci použít někdy při návštěvě Londýna.

08.04.2021 5 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Nenápadná kniha psaná úsporným a poetickým stylem. Scény v Praze mi připomněly má mladší léta, jen mi trošku vadilo rychlé střídání prostředí a roků. Pořádně jsem si vše spojila až ke konci, ale přesto se mi příběh moc líbil.

03.03.2021 5 z 5

Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Eva Herrmannová

Pro mě jako Opavačku bylo téměř povinností si knihu přečíst a určitě nezklamala. Bylo milé připomenout si předválečný život zde a známá místa. Dobře, že kniha skončila v období po válce a poslední kapitola děj vhodně doplnila.

02.02.2021 4 z 5

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Zajímavé a poutavé čtení. Teprve zde jsem si uvědomila rozsah teroristických útoků z 11. září a jejich dopad jak na život ve městě, tak hlavně na práci soudních lékařů.

22.12.2020 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Mně se to moc líbilo, místy mrazilo a říkala jsem si, že je dobře, že nynější pandemie není mnohem horší.

03.12.2020 5 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Nepříliš zajímavý děj, nesympatické postavy, u čtení jsem se nudila.

04.11.2020 2 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Jsem sice (dost) starší, ale bylo fajn si devadesátky připomenout. A zajímavá byla poslední část o působení v médiích.

09.09.2020 3 z 5

Velká kniha opeřené havěti Velká kniha opeřené havěti Yuval Zommer

Název hodně slibuje, ale obsah pokulhává. Informace jsou stručné, více se věnuje jen několika druhům a i zde je jen pár vět. Trošku to kompenzují krásné ilustrace.

01.09.2020 2 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Osvědčené rodinné recepty proložené příhodami ze života týkající se jídla a vaření. Určitě patří k slabším autorčiným knihám.

28.08.2020 3 z 5

Nová životní kapitola Amy B. Nová životní kapitola Amy B. Kelly Harms

Slabší čtyři hvězdičky. Pěkná myšlenka, prostřední část byla dost zdlouhavá, konec to vylepšil.

02.08.2020 4 z 5

Stará dobrá Anglie aneb Poslední vandr Stará dobrá Anglie aneb Poslední vandr Peggy Kýrová

Celá kniha má jen 80 stran a několik delších pasáží je pouze popis památek jako opsaný z průvodce. Líbily se mně úseky, kde autorka více popsala své dojmy a pocity (Stonehedge, Yorkshire, Loch Ness), celkově ale nic moc. A opravdu jsem proti tomu, aby autor si svou knihu ohodnotil pěti hvězdičkami.

17.07.2020 2 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Vzhledem k současné situaci jsem čekala popis a odhalení velké pandemie a proto mě to tröchu zklamalo.

29.06.2020 4 z 5

Příběhy z pohraničí Příběhy z pohraničí Petr Procházka

Kniha popisuje skutečné osudy, je psána suchým a věcným jazykem.

18.05.2020 3 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

V této edici spíše nadprůměr, trochu lepší tři hvězdičky. Postavy byly sympatické a atmosféra "strašidelného lesa " čtivosti přidala.

06.05.2020 3 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Trochu zklamání - děj byl poněkud zdlouhavý, v druhé polovině příliš romantiky a náhod. A chyb bylo opravdu dost, i faktografických.

22.04.2020 3 z 5

Zvěrolékař v akci Zvěrolékař v akci Julian Norton

Doporučuji všem fandům knih Jamese Herriota, který je zde několikrát zmíněn. Život veterináře je líčen, reálně, ale i s vtipem a nadhledem. Obávám se, že další jeho knihy nevyjdou - pro mě nový stimul pro čtení v originále.

24.03.2020 5 z 5

Mezopotámie: Ve službách velekněžky Mezopotámie: Ve službách velekněžky Veronika Válková

Za mě jeden z trochu slabších dílů, hlavně zpočátku méně děje a obtížnější na pozornost vzhledem k množství bohů a jejich dvojjazyčným jménům. Přesto ale dávám čtyři hvězdičky, i kvůli zobrazení méně známého úseku dějin.

11.03.2020 4 z 5

Hlavně ať ti udělá dítě Hlavně ať ti udělá dítě Václav Gruber

Za mě průměrný (i když dobře čtivý) román ze života. V tomto rozsahu nebylo možno témata rozpracovat více do hloubky, což byla škoda.

07.01.2020 3 z 5

Mambo? Poa! Zanzibar Mambo? Poa! Zanzibar Vladimir 518 (p)

Krásná kniha - nádherné fotografie, zajímavé texty, ze kterých je vidět, že autoři v zemi pobývali několikrát po delší dobu.

03.12.2019 5 z 5

Historie Čechů v USA Historie Čechů v USA Renáta Fučíková

Vedle zajímavého obsahu upoutají zejména nádherné ilustrace, jak je u paní Fučíkové zvykem. Některé zmíněné osoby jsou všeobecně známé, ale dověděla jsem se i nemálo nového.

19.11.2019 5 z 5