bagel bagel komentáře u knih

Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Eva Herrmannová

Pro mě jako Opavačku bylo téměř povinností si knihu přečíst a určitě nezklamala. Bylo milé připomenout si předválečný život zde a známá místa. Dobře, že kniha skončila v období po válce a poslední kapitola děj vhodně doplnila.

02.02.2021 4 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Spád děje je až moc rychlý, ale jasně, trochu je to zjednodušeně pojaté, aby knihu mohly číst i děti. Je k neuvěření, že toto se v rodinách děje.

02.02.2021 5 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Nadprůměrný thriller, ale o hvězdičku méně dávám za pomalejší první polovinu a poslední kapitolu - ta byla podle mě navíc (nechci spoilerovat).

02.02.2021 4 z 5

Předpovídej počasí Předpovídej počasí Martina Součková

Bohužel je napsána dost odborně, neškodila by větší "omáčka" kolem.

24.01.2021 4 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Toto je má první dočtená kniha v letošním roce a určitě to byla dobrá volba. Připojuji se ke předchozím kladným hodnocením. Příběh byl strhující, nesmírně barvitý, postavy jsou výborně vykresleny. Bavily mě lehké ironické poznámky spojené situací v letech, kdy se příběh odehrával. Autor prokázal nejen vynikající znalost soudního prostředí, ale i dalších oblastí. Předešlou knihu Sametové iluze jsem četla loni a určitě si ji přečtu znovu, abych si připomněla postavy, které se objevily i zde.

06.01.2021 5 z 5

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Zpočátku bylo dost těžké zorientovat se v množství postav a v jejich vztazích. Bylo divné, jak moc se novinářka pletla do práce policie, ale v knize nebylo blíže objasněno, jaký je její vztah k vyšetřujícímu komisaři. Není divu, když jako první se u nás vydal devátý díl série (a letos následuje šestý...).

01.01.2021 3 z 5

Teď to trochu štípne Teď to trochu štípne Anna Tarneke

Mám ráda knihy s příběhy ze života a práce. Četla jsem už více knih o veterinářích, ale tato byla první o životě na pohotovosti. Často se jedná o hodně kuriózní případy, mnohokrát jsem se zasmála a doporučuji.

30.12.2020 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Slabší než předešlé podobné knihy a ani kresba se mi moc nelíbila.

30.12.2020 3 z 5

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Zajímavé a poutavé čtení. Teprve zde jsem si uvědomila rozsah teroristických útoků z 11. září a jejich dopad jak na život ve městě, tak hlavně na práci soudních lékařů.

22.12.2020 5 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Téma mně nebylo moc blízké, ale styl zpracování se mi velmi líbil.

22.12.2020 4 z 5

Diagnóza Londýn Diagnóza Londýn Lucie Weissová

Hodně zajímavé postřehy o britském zdravotnictví z pohledu lékaře. Śkoda, že zde nebyla aspoň krátká kapitola o ostatních členech rodiny.

22.12.2020 4 z 5

Kdo zradil krále Kdo zradil krále Jan Bauer

Horší průměr mezi autorovými knihami, nudný děj.

22.12.2020 2 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Námět je určitě zajímavý, ale zpracování hodně zdlouhavé a byla jsem ráda, že jsem už na konci.

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Mně se to moc líbilo, místy mrazilo a říkala jsem si, že je dobře, že nynější pandemie není mnohem horší.

03.12.2020 5 z 5

To je metro, čéče! To je metro, čéče! Milada Rezková

Moc hezky zpracované a přínosné i pro dospělé. Kdo ví, jak to vypadá v zázemí metra nebo v tunelu?

03.12.2020 5 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Hodně odpočinkové čtení s divným koncem.

Tři opice Tři opice David Urban

Čekala jsem povídky o kriminalistech u nás, takže ty ze světa Sherlocka Holmese byly příjemným překvapením. Celkově ale hodnotím průměrně.

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Čtivé, děj ubíhal rychle, vadil mi místy příliš šroubovaný styl.

20.11.2020 4 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Nepříliš zajímavý děj, nesympatické postavy, u čtení jsem se nudila.

04.11.2020 2 z 5

Kočky v akci! Neuvěřitelné kočičí příběhy Kočky v akci! Neuvěřitelné kočičí příběhy Kimberlie Hamilton

Moc pěkně zpracováno, včetně doprovodných fakt o kočkách. A navíc krásné obrázky.

03.11.2020 4 z 5