Teď to trochu štípne

Teď to trochu štípne https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451877/bmid_ted-to-trochu-stipne-FMN-451877.jpg 4 32 10

Zdravotní sestra Anna, která na pohotovosti pracuje už 17 let, podává s humorem i vážností svědectví o nepředstavitelně náročné práci s lidmi v mezních situacích. Co dělat, když se na příjmu potkají členové znepřátelených týmů nebo si někdo v nemocnici odloží dítě kvůli představení v opeře? Jsou tací, kteří si vědomě zahrávají se zdravím, jiní se sem dostanou následkem nešťastné náhody. A některé zde potká i láska...... celý text

Humor , Zdravotnictví , Příběhy

Vydáno: , Alpress

Spritzenmässig , 2013

Marla
18.03.2024 5 z 5

Zábavné, svižné a s nadhledem psané. Bavila jsem se.

Bubulka
08.06.2023 3 z 5

Takovy prumer, nektere pribehy lepsi, jine horsi.

Alto98
22.08.2022 1 z 5

Velmi špatně napsáno, škoda. Další Doktor v domě to rozhodně není.

lenkaabooks
10.07.2022 4 z 5

Sbírka úsměvných, smutných, pohoršujících, prostě všelijakých příběhů z jedné německé pohotovosti. Sestra Anna nám je podává sice s nadhledem, ale s profesní úctou.

katynka78
01.06.2022 4 z 5

Co čekat od knihomolky, která tak ráda už od malička hltá knihy z lékařského prostředí a je jí jedno, do kterého žánru se ta knížka zařazuje.
Na tuto knížku jsem - jak jinak - narazila právě tady a jsem za to moc a moc ráda.
Pravdivé příběhy jsou prostě pravdivé a o to přitažlivější pro čtenáře. Bavilo mě to moc. Zasmála jsem se, kroutila jsem hlavou nad konáním pacientů a jejich argumenty, obdivovala sestřičky a lékaře.
A co víc - dozvěděla jsem se tam dost nových informací, které opravdu dovedu uplatnit, takže mě to fakt bavilo.
Svižně napsané, každá epizoda uzavřená a taky nechyběly ani rady pro čtenáře, takové promluvení do duše a to vždy na základě těch "speciálních" případů na pohotovosti.

Takže za mě určitě stojí za přečtení a jdu zvednout o hvězdičku výš, protože jsem pořád nevěděla, zda 3 a nebo 4 a tedy rozhodně 4.

huhuhu
02.12.2021 5 z 5

Humorné i vážnější příběhy z pohotovosti v jedné velké nemocnici v Kolíně nad Rýnem. Příjemné počtení, při kterém se člověk dozví leccos o práci lékařů a sester na pohotovosti.

lea735
03.08.2021 5 z 5

Pobavila jsem se a poučila v případě povídky o tom jak se domov důchodců chtěl na pár dní zbavit nemohoucího seniora, protože neměl personál. Myslím , že tohle se děje i v ČR.
Knížka je moc hezká, skutečně ze života. Odpočinkové čtení u šálku kávy, čaje nebo na dovču.

lucka1998
14.04.2021 5 z 5

Vždy jsem sestřičky z příjmové ambulance obdivovala a tato kniha mi to jen potvrdila. Je pravda, že většina případů je velmi ojedinělá, ale líbí se mi, že to autorka pojala s humorem, prostě to v této práci jinak nejde.

bagel
30.12.2020 4 z 5

Mám ráda knihy s příběhy ze života a práce. Četla jsem už více knih o veterinářích, ale tato byla první o životě na pohotovosti. Často se jedná o hodně kuriózní případy, mnohokrát jsem se zasmála a doporučuji.

Vendyorit
19.10.2020 5 z 5

Autorka čtivě a s lehkostí zpracovala všední i kuriózní příhody z pohotovosti, které popsala v kratičkých příbězích tematicky seřazených do jednotlivých kapitol. Doporučuji k přečtení.