bagel bagel komentáře u knih

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Hana Parkánová-Whitton

Mě takové jednoduché detektivky docela baví, ale na lepší hodnocení to nestačilo.

26.06.2023 3 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

S touto sérií jsem chtěla už dávno začít, ale první díl mě dost zklamal. Bylo to rozvleklé a měla jsem problém vůbec knihu dočíst. Do dalších dílů se někdy pustím, ale moc brzy asi ne.

21.06.2023 3 z 5

Tovární komíny: Pády ikon průmyslového věku Tovární komíny: Pády ikon průmyslového věku Michal Horáček

Moc zajímavá kniha, výborně zpracovaná. O komíny se nijak zvlášť nezajímám, ale po jejím přečtení si jich určitě budu všímat víc. Škoda, že "zlatá doba" komínů je už nenávratně pryč.

14.06.2023 5 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Velmi zajímavý pohled na německé zdravotnictví, často jsem až zírala. Jednu hvězdičku strhávám za přece jen až přílišné stěžování si.

13.06.2023 4 z 5

Zůstanu tady Zůstanu tady Marco Balzano

Nenápadná, ale o to hezčí kniha.

12.06.2023 5 z 5

Slovem svět. Příběhy mizejících jazyků Slovem svět. Příběhy mizejících jazyků Miroslav Černý

Kniha upozorňuje na konkrétních příbězích na problém, který si málokdo uvědomuje a ztráty z toho plynoucí. Doporučuji si přečíst přiloženou recenzi pana Lukavce. A líbila se mi taky autorova kritika dnešního převažujícího způsobu cestování a cestopisů.

29.05.2023 4 z 5

Trauma Trauma Ken McClure (p)

Potřebovala jsem knihu, která bude tak napínavá, že se od ní nebudu moci odtrhnout. V nějakých doporučeních na FB jsem viděla tuto, ale velké zklamání. Příběh mě vůbec nezaujal, velké tempo nabral až v poslední třetině, kdy byl naopak až moc akční. Některé zápletky byly přehnané. Od autora jsem už kdysi něco četla a určitě mu ještě dám šanci, snad to bude lepší.

24.05.2023 2 z 5

Vlčice Vlčice Tereza Schillerová

Po několika kapitolách jsem chtěla knihu odložit, působila na mě hodně negativně a depresivně. Pak jsem se ale začetla a nakonec hodnotím pěti hvězdičkami. Přiměla mě zamyslet se nad mnoha otázkami.

18.05.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

V první polovině jsem se nemohla od čtení odtrhnout, pak ale tempo trochu opadlo a děj byl až moc brutální. Podrobné popisování práce policie mě bavilo - je znát, že autor u policie pracuje. Bohužel možný obrat v závěru jsem tušila od počátku, proto hodnocení snižuji.

15.05.2023 4 z 5

Velbloudi a bloudi (It’s My Life) Velbloudi a bloudi (It’s My Life) Blanka Solařová-Calibaba

Krátké sloupky, ideální čtení do MHD. Místy jsem se zasmála a poznala něco ze života v cizí zemi.

14.05.2023 3 z 5

Tajemství čínské zahrady Tajemství čínské zahrady Frédéric Lenormand

Zatím z této série nejhorší, skoro až do konce se mi pletly postavy a celkově to bylo zmatené.

09.05.2023 2 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Tomáše jsem před vydáním knihy neznala, ale podle ohlasů jsem čekala víc. Za mě průměr - sloupky ze života, občas vtipné, občas k zamyšlení.

09.05.2023 3 z 5

Smrt na výstavišti Smrt na výstavišti Daniela Mičanová

Není to žádná velká literatura, nutno brát s nadhledem, ale docela jsem se pobavila.

28.02.2023 3 z 5

Život po Kafkovi Život po Kafkovi Magdaléna Platzová

Trochu náročnější na pochopení souvislostí osob a času, ale dověděla jsem se dost nového o Kafkovi a lidech kolem něho.

20.02.2023 4 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Jednu hvězdičku ubírám za urychlený konec včetně závěrečného zvratu. Jinak měl děj úžasný spád, zajímavý námět a velmi dobře popsanou práci vyšetřovatelů.

25.01.2023 4 z 5

Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Kristýna Košutová

Čtenářům možná mého věku, ale určitě starším by mělo být jméno Aloise Musila aspoň trochu známé. proto je moc dobrý nápad zvolit formu komiksu pro zpřístupnění mladým. Moc pěkně zpracované, jen bych vytkla hodně malé a navíc psací písmo. Jen bych ještě uvítala, kdyby autorka zmínila taky několik Musilových románů pro mládež.

24.01.2023 4 z 5

Hodně starej jaguár Hodně starej jaguár Michael Třeštík

Hodně originální nápad. Domnívala jsem se dost dlouho, že jde o fabulaci, až po nějaké době jsme začala pátrat na internetu.

24.01.2023 4 z 5

Poslední rozbřesk Poslední rozbřesk Andrew Hunter Murray

Za mě dobré. Sama bych si těžko představila, jaké následky by takový jev mohl mít. Jen se mi trochu nezdálo, že by to postihlo až tak převažující část zeměkoule.

10.01.2023 4 z 5

Víc než jen zápas: Fotbalová derby v Anglii Víc než jen zápas: Fotbalová derby v Anglii Miroslav Šifta

Na knihu mě nalákal rozhovor s autorem v nějakém podcastu. Zjevně jsem se ale přecenila - přece jen nejsem tak velký fanoušek fotbalu, abych patřičně docenila mravenčí práci autora při zmapování historie největších anglických klubů a jejich vzájemných vztahů. Určitě by však bylo zajímavé pokračovat a napsat něco podobného ( i méně podrobného) o dalších světových klubech .

09.01.2023 3 z 5

Hilda a loď duchů Hilda a loď duchů Luke Pearson

Knihy o Hildě mám moc ráda, ale toto bylo až moc akční.

28.12.2022 4 z 5