Kdo chce zabít Jane Eyrovou?

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162718/bmid_kdo-chce-zabit-jane-eyrovou-OR3-162718.jpg 3 24 10

Když Annie Brenton-Clarkeová přijme pozvání, aby přednášela na univerzitě v Severním Walesu, zapřísáhne se, že se tentokrát do žádného detektivního pátrání nezaplete. Poklidnou hladinu malebného univerzitního městečka však záhy značně rozčeří vražda spojená s amatérským představením zdramatizované klasiky Jane Eyrová. Nemá být první, a tak se Annie opět ocitne proti své vůli uprostřed pátrání po vrahovi. Otázkou však zůstává, proč - a hlavně zda vůbec - někdo chtěl zavraždit právě představitelku této postavy.... celý text

Marla
28.10.2023 4 z 5

Spousta více či méně excentrických postav, meluzína, déšť, tma a jedna dokonalá hlavní hrdinka, která za neustálého popíjení kávy buď příšerné anglické, nebo skvělého espressa vyřeší další záhadu. Zazvonil zvonec a pohádky je konec:))

bagel
26.06.2023 3 z 5

Mě takové jednoduché detektivky docela baví, ale na lepší hodnocení to nestačilo.

Jadla
16.05.2023 1 z 5

Přečetla jsem kvůli titulu, Janu Eyrovou miluju.
Mrzela mě spousta překlepů. Méně či více nevěrohodné afektované postavy. Křečovité rozhovory. Kopec neustále se opakujících informací.
Prima námět, zpracování má ještě velkou rezervu.

jprst
05.06.2020 1 z 5

Slabota a ztráta času! A delší komentář si to ani nezaslouží.

Staráknížka
30.07.2018

Asi jsem čekala příliš, ale číst se to dalo. Nic moc.

dagmar5477
27.07.2017 5 z 5

Oddychová detektivka, kde není drogová mafie ani politické pozadí, což velmi oceňuji.

ssyyllvvaa
14.03.2017

Ani pořádná zápletka ani zábavná forma ani nic jiného, zač bych tuto knihu mohla pochválit. Od poloviny jsem ji jen prolistovala.

Prateri
06.01.2016 3 z 5

Původní česká detektivka - ještě štěstí, že neměla víc stránek, tak jsem ji aspoň dočetla. Annie asi měla být taková Jassica Fletcher po česku, kam vkročí tam zločin, ale žádný trhák to není.

pobijecmuch
21.09.2014 odpad!

Stejný průser jako Konec záletné lady. Od tohoto vážení čtenáři ruky pryč.

Marika Vanova
11.10.2013 3 z 5

Na tuto knihu jsem se docela těšila, líbila se mi i podle obálky, ale jsem trochu zklamaná. Je to tak trochu přitažené za vlasy, policie jen tak nechá univerzitní profesorku pátrat po vrahovi, ale v Anglii je to asi možné. Spád pro mě kniha měla až na posledních 50ti stranách, jinak to byl koloběh pití kávy, "nešťastných náhod" a vysedávání v kavárně či divadle. Nemohu dát víc jak 3 hvězdičky. Historické romány se mi od této autorky líbí víc.