bábuška bábuška komentáře u knih

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Knížka pro zasmání, hodně připomíná Hýtu a Batula.

Hýta a Batul (Helenina drůbež) Hýta a Batul (Helenina drůbež) John Habberton

Četla jsem už před léty, ale když tuto knížku vezmu do ruky dnes, směji se stejně nahlas.

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Nestárnoucí klasika.

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Krásná klasika, pečlivě opatrovaná.

Cesta bouře Cesta bouře Peter Abrahams

Zná ještě někdo tuto knihu? Krásný příběh o smutné a tragické lásce. Čtu opakovaně.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha která potěší a baví již několik generací.

Kapitán Fracasse Kapitán Fracasse Théophile Gautier

Mám ve své knihovně většinu knih dříve vydaných a ráda se k nim vracím, nejsou to příběhy plytké a hlavně překlad je kvalitní a v krásné češtině.

19.02.2017 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Krásný příběh.

19.02.2017 5 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Tolik silný příběh, ke kterému se můžeme vracet neustále, škoda, že je kniha téměř zapomenuta..

Tajné touhy Tajné touhy Susan Lewis

Román se odehrává ve Francii během války, popisuje nelehký osud obyvatel rodového zámku nacisty, jejich ponižování, vzájemná pomoc s obyvateli vesnice a nakonec zklamání z toho, že komu nejvíce věřili, se ukázal jako donašeč a zrádce. Kniha je moc hezky napsaná sama jsem byla překvapená. Mohu jen doporučit.

18.02.2017 5 z 5

Hledám tě, lásko Hledám tě, lásko Jessica March

Odehrává se na Havajských ostrovech, věrohodně popisováno prostředí, i docela pěkný příběh.

18.02.2017 3 z 5

Cit proti rozumu Cit proti rozumu Nora Roberts

Vydáno v jedné knize s románem Čekání na Nicka. Obyčejné sladké čtení.

18.02.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Podle mého názoru nenáročné čtení, spíš pro mladší ročníky. PŘEČTENO !

18.02.2017 2 z 5

40 jesení 40 jesení Nina Willner

Nelehký osud rodiny venkovského učitele a jeho dětí, násilné vystěhování, ztráta zaměstnání. A my jsme si mysleli, kdovíjak se nemají lidé v NDR dobře. Neměli jsme ani ponětí o tzv. "ochraně hranice" se západním sousedem. Taky smutná doba.

17.02.2017 4 z 5

Ilúzia šťastia Ilúzia šťastia Katarína Gillerová

Všechny romány této autorky jsou nejen čtivé a plné romantiky, ale i smutku a problémů dnešních současnic. Počtou si mladé i starší ženy, ať žijí na kterékoliv straně hranice.
Plný počet hvězdiček si zaslouží všechny knihy bez rozdílu.

Odviate vetrom 1 Odviate vetrom 1 Margaret Mitchell

Často jsem o této knize slyšela, ale v češtině nevycházela, byla jsem ráda, že byla vydána ve Slovenském spisovateli. Od té doby jsem ji už přečetla několikrát a líbí se mi stále stejně.

17.02.2017 5 z 5

Do panského stavu - svazek první Do panského stavu - svazek první Marie Popelková

Úsměvný příběh ze staré a poklidné Prahy, hezky se čte.

Prázdná náruč Prázdná náruč Catherine Cookson

Včechny romány této autorky jsou krásné, přenesete se v duchu do staré Anglie a prožíváte s hrdinkami jejich osudy, povětšině hodně smutné.

Zlomená křídla Zlomená křídla Eduard Čejka

Kniha je pro mě zajímavá nejen tím, že mapuje vzpomínky letců západní fronty, ale i tím, že mi o osudech některých z nich vyprávěl jejich kamarád, který s nimi v té době sdílel dobré i zlé.

Konec starých časů Konec starých časů Jaroslav Žák

Humorně podaný příběh z časů po roce 1948, stejně jako druhá kniha Na úsvitě nové doby. "...fašismus jsme už přežili. Teď ještě musíme přežít komunismus."