Tajné touhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajuplná věštba už ovlivnila nejeden lidský osud. Kouzlu naznačeného ale nedopovězeného podléhá i Claudine Raffertyová, přestože je vzdělaná a emancipovaná žena. Cílevědomá a věcně uvažující Claudine pod vlivem záhadné věštby nečekaně souhlasí s otcovým přáním, aby se provdala za hraběte Francoise de Rassey de Lorvoire, známého sukničkáře a zarytého starého mládence, kterého navíc nikdy v životě neviděla. Claudinino rozhodnutí je pro všechny její blízké šokující... Jenže ve které ženě nedřímá touha po dobrodružství při dobývání zdráhajícího se mužského srdce? Hrabě de Lorvoire se však projeví jako velice tvrdý oříšek. Nemíní podlehnout půvabům své mladinké manželky a uštědří jí hned po svatbě trpké ponaučení. Na pozadí dramatických událostí předválečné Francie a následujících let německé okupace se odehrává odvěký souboj muže a ženy, plný překvapivých zvratů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157789/big_tajne-touhy-bVf-157789.jpg 4.227
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Wist
Originální název:

Darkest Longings, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Tajné touhy

katasokolov
27.09.2020

Tahle kniha je moje srdcovka, kterou jsem už přečetla mnohokrát, ale stejně se k ní vždycky ráda vracím!! Román se odehrává ve 30. letech 20. století především ve Francii, zápletka je vystavěná okolo milostného příběhu na pozadí válečných událostí.... nezůstává však jen u romantiky, ale máme zde i témata špionážního a detektivního charakteru.

helena9598
08.04.2020

Moje první kniha edice Camea. Pravda některé pasáže jsou možná drsnější. Osobně mi to nevadilo. Miluju ten příběh a četla jsem knížku už několikrát dokola. Celkově mě ta kniha prostě nadchla.


happy19
09.12.2018

Miluji ten příběh!

reader.007
29.08.2017

Kdybych knihu nenašla, asi by mne ani nenapadlo si ji přečíst, ovšem stalo se a nebyla to chyba. Určitě ji nedoporučím pro to poněkud masochistické kočkování mezi hlavními hrdiny, jenže autorka se rozhodla vydat na literárně velice tenký led špionáže, navíc podbarvený dobou předválečnou a zčásti i válečnou a sama jsem v šoku, jak úspěšně se jí podařilo vybruslit z toho se ctí.
Výhodou určitě je, že příběh pojala i jako detektivku, takže si až do konce můžete lámat hlavu nad identitou hlavního padoucha, ale já osobně vidím největší pozitivum v tom, jak působivě dokázala postupně budovat atmosféru strachu, který se šířil Evropou (Francií) když se Hitler vydal na své dočasně vítězné tažení.
A to jsem to po prvních 20ti stránkách nezahodila jen proto, že jsem chtěla konečně vědět, co se skutečně stalo nějaké zatracené Hortenzii!! ;-)

bábuška
18.02.2017

Román se odehrává ve Francii během války, popisuje nelehký osud obyvatel rodového zámku nacisty, jejich ponižování, vzájemná pomoc s obyvateli vesnice a nakonec zklamání z toho, že komu nejvíce věřili, se ukázal jako donašeč a zrádce. Kniha je moc hezky napsaná sama jsem byla překvapená. Mohu jen doporučit.

účetní
25.05.2016

Kniha se mi moc líbila, velmi napínavý závěr. Stojí za přečtení.

Jessybelle
27.03.2016

kniha zajímavá, napínavá, určitě si přečtu i další knihy od této autorky. doporučuji.