Babo Babo komentáře u knih

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Už jsem četla několik knih o Číně ,ale tam byla hlavní hybnou silou historie. V této knize je to příběh jako takový. A líbil se mi moc. Čína se svými zvyky , se svými poetickými názvy , se svými domy lásky . Příběh je to tragický a pro mě tragickým zůstane i navzdory konci. Každý máme jen jeden život a přijít o dítě je myslím tou největší tragédií .
V tomto případě je stejně tragické přijít o rodiče.

02.01.2016 5 z 5

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

Na knihu jsem se těšila,ale jak už tady někdo psal byla napsaná docela povrchně.
O Hatšepsut jsem poprvé slyšela na dovolené v Egyptě a jistě byl její život zajímavější a dramatičtější než jak popsal autor.
A o životě prostých egypťanů taky nic moc.
Egypt je pro Evropana skutečně ojedinělá země.Nádherné stavby v Karnaku , všechny ty chrámy na břehu Nilu, Údolí králů i ten chrám Hatšepsut,,,,
A na druhé straně nepředstavitelná bída, hliněné domy , samozřejmě se satelitem na ploché střeše.
Kam se poděli ti geniální stavitelé ? Evidentně mám velké mezery v historii , budu je muset nějak zaplnit.
Tato kniha mi k tomu ale nepomohla.

25.12.2015 3 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Knihu odkládám nedočtenou. Ne že by se nedala vůbec číst,ale po Panenkaách je to sešup docela velký.

13.12.2015 3 z 5

Neonová džungle Neonová džungle John D. MacDonald

Poměrně útlá knížka ,kdy se autor skutečně nezdržuje nějakými podrobnostmi a jde přímo k věci.
Je to moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.

09.12.2015 4 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Kniha se čte dobře. Nejde o "čistokrevnou" detektivku , ale je šmrncnutá psychologií a lehce pohledem do budoucna , tak jako celá série.

07.12.2015 4 z 5

Jižní vítr Jižní vítr Nicole C. Vosseler

Touto knihou jsem se tak trochu vrátila do dětských let,kdy jsem ráda četla dobrodružné knihy odehrávající se právě na moři. Autorka přesvědčivě propašovala dívku na loď Jamese Cooka ,aby se stala svědkem objevitelské cesty .
A já, i když nejsem milovník happyendů , jsem si přála aspoň trošku štěstí pro hlavní hrdinku....

27.11.2015 4 z 5

Hvězdy nad Zanzibarem Hvězdy nad Zanzibarem Nicole C. Vosseler

KNIHA UKAZUJE NESLUČITELNOST DVOU NAPROSTO ODLIŠNÝCH KULTUR .
TAK TO PROSTĚ JE , KAŽDÝ BYL NĚJAK VYCHOVANÝ , JE ZVYKLÝ NA URČITÝ ZPŮSOB CHOVÁNÍ A MYŠLENÍ . KDO MÁ PRAVDU ? KAŽDÝ , SAMOZŘEJMĚ TU SVOJI .
A TAK KRÁSNÉ VZPOMÍNKY NA PROSLUNĚNÝ ZANZIBAR,MOUDRÉHO A LASKAVÉHO OTCE SULTÁNA V CHLADNÉM A NECHÁPAJÍCÍM NĚMECKU , PŘIVEDE PO MNOHA LETECH PRINCEZNU SALMÉ ZPĚT,ABY ZJISTILA,ŽE NIC NENÍ JAK BYLO A ŽE ČLOVĚK , KTERÝ SVOJI VLAST OPUSTÍ NA MNOHO LET , UŽ NIKDY NEBUDE DOMA ANI TAM KDE SE NARODIL ,ALE ANI TAM KDE STRÁVIL ROKY SE VZPOMÍNKAMI NA DĚTSTVÍ.
MYSLÍM,ŽE JE TO TRAGICKÝ PŘÍBĚH A ŽE JÁ BYCH NECHTĚLA BÝT "SVĚTOBĚŽNÍK"

19.11.2015 5 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

PŘÍJEMNĚ PLYNOUCÍ PŘÍBĚH.NENÍ TO KLASICKÁ DETEKTIVKA , SPÍŠ PSYCHOLOGICKÝ POHLED NA MYŠLENÍ LIDÍ ZASAŽENÝCH TRAGÉDIÍ.
JE ZVLÁŠTNÍ,ŽE I JÁ JSEM TUŠILA KDO JE VRAHEM ,PŘESTOŽE MYSLÍM,ŽE ŽÁDNÉ INDÍCIE NEBYLY NAZNAČENY. ALE JAK SE ŘÍKÁ , VRAHEM NEMŮŽE BÝT NĚKDO O KOM SE SPISOVATEL NEZMÍNÍ.

17.11.2015 5 z 5

Šafránový měsíc Šafránový měsíc Nicole C. Vosseler

VÍC JAK POLOVINU KNIHY JSEM MĚLA PŘED OČIMA 3 HVĚZDIČKY ,DOKONCE JSEM UVAŽOVALA O TOM,ŽE KNIHU ODLOŽÍM. NĚJAK JSEM SE NEMOHLA ZAČÍST ,ALE ŘÍKALA JSEM SI,ŽE KAMARÁDKA ,KTERÁ MI JI DOPORUČILA, PŘECE VÍ CO ŘÍKÁ.
TAKŽE NAKONEC 4 HVĚZDIČKY ,ALE NE ÚPLNĚ PŘESVĚDČIVÝ.
JE TO TAKOVÁ POHÁDKA Z TISÍCE A JEDNÉ NOCI .

05.11.2015 4 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

DOČETLA JSEM NEOBYČEJNÝ PŘÍBĚH,NEMOHU ŘÍCT,ŽE POHÁDKOVÝ,PROTOŽE I PŘES ZŘEJMÉ BOHATSTVÍ V KTERÉM SE ANITA DELGADO "TOPILA" NEMÁM POCIT,ŽE ONA SAMA BY SVŮJ ŽIVOT NAZVALA ŠŤASTNÝM .OVŠEM JAKO POZOROVATEL MOHU JEN VRTĚT HLAVOU NAD NEUVĚŘITELNÝM BOHATSTVÍM RÁDŽŮ A CHUDOBĚ VĚTŠINY LIDÍ .
CO MĚ NIKDY NEPŘESTANE PŘEKVAPOVAT ,ŽE TATO VĚTŠINA SI TO NECHÁ LÍBIT A VZHLÍŽÍ KE SVÉMU PANSTVU JAKO K BOŽSTVU.
INDIE JE JISTĚ VELICE ZAJÍMAVÁ ZEMĚ , ALE ASI NE PRO ŽIVOT EVROPANA.
KNIHU DOPORUČUJI PRÁVĚ PRO NEPATRNÉ SEZNÁMENÍ S ODLIŠNÝM ZPŮSOBEM ŽIVOTA.

24.10.2015 4 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

I TŘETÍ ČÁST BYLA SKVĚLÁ.
BOHATÝ DĚJ,SPOUSTA POSTAV. MŮJ OBDIV PATŘÍ PŘEDEVŠÍM ŽENSKÝM HRDINKÁM. JEJICH ODHODLÁNÍ PORVAT SE SE ŽIVOTEM . KTERÝ V 19. STOLETÍ A NA ZAČÁTKU 20. STOLETÍ ROZHODNĚ NEBYL PROCHÁZKOU RŮŽOVOU ZAHRADOU.
FANDILA JSEM JIM A BYLA JSEM RÁDA ZA JEJICH VÍTĚZSTVÍ

19.10.2015 5 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

KNIHA SE DOBŘE ČTE A PROTOŽE MÁM RÁDA OBSÁHLÉ SÁGY , TAK JÁ JSEM SPOKOJENÁ .

04.10.2015 5 z 5

Červené sárí Červené sárí Javier Moro

KNIHU DOPROUČUJI PŘEDEVŠÍM TĚM,KTEŘÍ SE CHTĚJÍ DOZVĚDĚT NĚCO O POLITICKÉ SITUACI V TAK OBROVSKÉ A SLOŽITÉ ZEMI JAKO JE INDIE.
JE NAPSANÁ VELICE SROZUMITELNÝM JAZYKEM , POPISUJE ŽIVOT INDÍRY GÁNDHIOVÉ I JEJÍCH DĚTÍ A PŘEDEVŠÍM SNACHY .
NENÍ TO KLASICKÝ ROMÁN , ALE MĚ NAPROSTO ZAUJAL A BUDU HLEDAT DALŠÍ KNIHY ZACHYCUJÍCÍ ŽIVOT INDIE.

29.09.2015 5 z 5

Královnin šašek Královnin šašek Philippa Gregory

KNIHOU JSEM SI OSVĚŽILA PŘÍBĚH KRÁLOVNY MARIE , DCERY JINDŘICHA VIII.
BYLO TO PŘÍJEMNÉ ČTENÍ , TAKŽE KDO MÁ RÁD HISTORICKÉ PŘÍBĚHY , MYSLÍM,ŽE NEBUDE ZKLAMANÝ.

21.09.2015 4 z 5

Karibu znamená vítej Karibu znamená vítej Stefanie Zweig

KNIHU JSEM TEPRVE ZAČALA ČÍST,ALE JSEM TAK NADŠENÁ POETIČNOSTÍ JAZYKA AUTORKY A NUTNĚ I PŘEKLADATELKY, ŽE MUSÍM REAGOVAT HNED. AŽ DOČTU K HODNOCENÍ SE JEŠTĚ VRÁTÍM.:

KNIHU JSEM DOČETLA A MÉ NADŠENÍ TRVÁ.JE TO SKUTEČNĚ JEDNA NEKONEČNÁ BÁSEŇ. MYSLÍM,ŽE AUTORKA ZDE VYZPÍVALA SVOJI OBROVSKOU LÁSKU A OBDIV K AFRICE.JE TO JEDEN NÁDHERNÝ OBRAZ .

UŽ JSEM ČETLA NĚKOLIK KNIH, KDE JAZYK AUTORA PŘEDBĚHL DĚJ , ALE MÁM POCIT , ŽE V ŽÁDNÉ KNIZE NEBYLO TOLIK ZKRATEK VLASTNÍCH PRÁVĚ BÁSNÍM.

TAKŽE ZA JAZYK 10HVĚZDIČEK , DĚJ NENÍ NIJAK VYJÍMEČNÝ , ALE V TOMTO PŘÍPADĚ OPRAVDU NENÍ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.

09.09.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

KNÍŽKA SE MI LÍBILA. PROBLÉM SEGREGACE JE JISTĚ DOCELA ZNÁMÝ,ALE UKÁZAT JEJ NA "SOUŽITÍ" ČERNÝCH HOSPODYŇ A JEJICH BÍLÝCH PANIČEK JE OPRAVDU ZAJÍMAVÝ.
I KDYŽ AUTORKA UKAZUJE NA OBROVSKÝ PROBLÉM,KTERÝ NIKDY ÚPLNĚ NEZMIZEL, JE KNIHA NAPSANÁ LASKAVÝM STYLEM BEZ ZBYTEČNÉHO POPISOVÁNÍ NÁSILÍ A KRUTOSTÍ.

09.09.2015 5 z 5

Kámen ze Zdi nářků Kámen ze Zdi nářků Frederic Morton

OPRAVDU ZVLÁŠTNÍ A NEOBVYKLÉ ČTENÍ . ZACHYTIT DRAMATICKOU HISTORII 20.STOLETÍ VE VÍDNI V ŽIDOVSKÉ RODINĚ TÍMTO ZPŮSOBEM TO CHCE OPRAVDU VYJÍMEČNOST.
PO NĚKOLIKA PRVNÍCH STRÁNKÁCH JSEM VÁŽNĚ PŘEMÝŠLELA,ŽE KNIHU ODLOŽÍM,ALE NAKONEC JSEM TO NEUDĚLALA A JSEM RÁDA , ŽE JSEM VYTRVALA.
CHCE TO NADHLED , POSTAVY SE OPRAVDU VYMYKAJÍ STEREOTYPŮM ZNÁMÝM Z VĚTŠINY KNIH.

03.09.2015 5 z 5

Nikde v Africe Nikde v Africe Stefanie Zweig

VŮBEC JSEM NEVĚDĚLA,ŽE ŽIDÉ UTÍKALI PŘED NACISMEM I DO AFRIKY.PROTO TOTO TÉMA BYLO PRO MĚ ZAJÍMAVÉ.KNIHA JE NAPSANÁ TAK NĚJAK PRŮMĚRNĚ,ALE JAK ŘÍKÁM TÉMA BYLO ZAJÍMAVÉ.

30.08.2015 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

MOC JSEM SE NA TUTO KNÍŽKU TĚŠILA. MÁM RÁDA HISTORICKÉ A PĚKNĚ TLUSŤOUČKÉ KNIHY A PŘI PŘEDSTAVĚ DALŠÍCH DÍLŮ JSEM BYLA OPRAVDU NATĚŠENÁ. ZE ZAČÁTKU TO CELKEM ŠLO,ALE KDYŽ JSEM BYLA ASI V POLOVINĚ , NAJEDNOU JSEM SI UVĚDOMILA,ŽE SE TAM VCELKU NIC NEDĚJE. A ŽE ZAČÍNÁM MÍT POCIT,ŽE ZTRÁCÍM ČAS . PROTO JSEM KNIHU NEDOČETLA . NECHCI DALŠÍ ČTENÁŘE ODRADIT , ASI BUDE PROBLÉM VE MNĚ ,PŘESTO CHCI KNIHU OHODNOTIT.

19.08.2015 3 z 5

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Madeleine Brent (p)

VCELKU POHODOVÁ KNIHA ,TAKOVÉ ODDECHOVÉ ČTENÍ. JE PRAVDA,ŽE JSEM ČEKALA VĚTŠÍ DRAMA , ALE TO SE NEKONALO. CHVÍLEMI JSEM MĚLA POCIT,ŽE JSEM SE VRÁTILA DO LET SVÉHO MLÁDÍ A ČETLA NĚCO PODOBNÉHO TŘEBA DUMASOVÝM KNIHÁM ..

15.08.2015 4 z 5