B-artX B-artX komentáře u knih

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Krize na nekonečnu zemí je tak megalomanská záležitost, že to pomotá hlavu i čtenáři, co má už něco načteno. A přesně to se stalo i mně. Krize je tak obsáhlá, že jsem si v několika momentech říkal "WTF". Přesto se však většina zápletek na konci vyřešila a celkově to dávalo jakože smysl. Přesto, že tam byla přehršle postav a až moc odboček, tak to ve finále vlastně fungovalo a konec byl fajn. Líbilo se mi, že postavy jako Wonder Woman, Batman, Aquaman nebo Green Lantern měly málo prostoru, který byl tak nějak rozdělen mezi všechny postavy. Antagonista Anti-Monitor byl správně OP/ cool. Kresba je rozhodně taky fajn. Musím ale vytknout přehnanou ukecanost. Wolfman nám dává přehršli zbytečných dialogů, které děj nikam neposunují a popisů, které tam prostě nemuseli být a zbytečně zpomalují děj. Přesto to je ale vskutku dobré čtení. Mega crossover, který jede od začátku do konce.

30.10.2018 4 z 5

Superman a lidé z oceli Superman a lidé z oceli Grant Morrison

Ono to je celkově takové divné. Nehezká kresba, podivný děj a zmatené storky. Co jsem ale tak slyšel, tak to chce mit koupený ještě další komiksy, jinak to nadává moc smysl. Asi si ještě další koupím, ale jen kvůli těm fajn slevám v comicspointu. Ale je to docela fajn, část o adoptivních rodičích Supa byla emočně silná a první půlka komiksu byla super. Tři hvězdy jsou myslím na místě.

27.10.2018 3 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

"...a pak si potáhl z jointa, vydechl obláček a řekl 'Měl bych napsat knihu.'."

Alenka je přehled výstředních ujestostí, co dávají pramalý smysl. Ale je to skvělý, takový fajn mindfuck. Příběh je... těžce vyhulený. Lewis se musel před každým psaním lehce spálit nebo nedokážu pochopit, jak toto někdo bych schopen napsat. Ale není to knížka, ze které přímo čiší opar trávy, jak ze studentů po večerních jízdách na Stalinu. Je to spíše takovéto, když večer večer paříte s kámoši, a pak den na to v poledne si dáváte dohromady, co se dělo. Prostě kupa nechronologických random zážitků, které jsou vtipné pouze pro vás a pro pár vybraných. Tak se musela cítit Alenka, a proto to je tak skvělé.

Alenka je čtivo velmi atypické a jak Lewis částo píše: "Queer". Je to blbost. Ale fajn blbost. Až jednou budu mít děti (ne, že bych je chtěl, ale všichni děláme chyby), tak jim to určo prečtu.

Moje první kniha, co jsem četl v angličtině. V metru jsem dočetl Gatsbyho a ve čtečce už byly jen knihy v originále a jelikož angličtinu zvládám dobře, tak jsem si řekl, že to zkusím. A jakože jsem rozumněl, semtam jsem si musel přeložit nějaké slovíčko, ale jinak docela v pohodě.
Skvělý, ale neni to na plný počet, ale skvělý.

27.10.2018 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Mám moc rád klasickou americkou literaturu. A tato knížka už nějakou chvíli ležela na mém osobním listu, toho, co chci přečíst. A jelikož každý začátek školního roku začínám kvalitním čtivem, tak po krátkém uvažováním jsem sáhl po tomto. A jaké je O myších a lidech? Úžasné. Po dlouhé době kniha, co mě vtáhla do děje. Postavy jako by vypadly z reálného světa a dialogy jsou nenucené. Příběh jako takový je úžasný a duo protagonistů si musí oblíbit snad každý. Konec sice šel očekávat, ale přesto jej Steinbeck napsal moc dobře a krásně emotivně. Po dlouhé době velmi kvalitní čtivo, rozhodně doporučuji.

27.10.2018 5 z 5

Syndikát obětí Syndikát obětí James Tynion IV

První díl Detective Comics: Ve stínu netopýrů mě bavil velice, a tak jsem se hned poté rozhodl si přečíst i druhý díl. A jsem nadšen, tempo neubírá a děj mě bavil snad i stejně. Batman od Kinga je fajn, All Star byl cool, ale todle je znatelně nejlepší. Tynion má kupu skvělých nápadů a dal je dohromady doopravdy srozumitelně a s takovou "cool" osobitou atmosférou. Detective Comics dvojka stojí za koupi. Syndikát obětí byl trošku slabší, než bych si přál, ale Spoiler mě velmi bavila. Asi hlavně proto, že mám prostě rád takovéto osoby a zápletky. Poslední dva sešity, jako taková vycpávka fungovaly. Za mě skvělý, 90%.

20.10.2018 5 z 5

Ve stínu netopýrů Ve stínu netopýrů James Tynion IV

Po Flashovi to nejlepší, co v rámci Rebirthu vyšlo. Skvělá jízda s atmosférou, zajímavými postavami, zvraty, námětem a zápletkou. Kresba paráda. Určitě do toho jděte. Pecka.

17.10.2018 5 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Nepřátelé státu je docela fajn komiks pro začátečníka v Dc Comics. Někomu, kdo je, ale trochu více znalý tohoto světa to, ale moc neřekne. Přišlo mi to takové předvídatelné a bez atmosféry. Hlavní duo protagonistů však fungovalo a chemie mezi nimi byla docela uvěřitelná. Jejich myšlenky byly někdy trošku nucené. Takové to: S- "Vím nad čím Bruce právě teď přemýšlí..." a Batman nečekaně nad tou věcí fakt přemýšlí. To bylo takové hrozně nereálné, protože takto lidi v reálu moc často nepřemýšlí, natož tak, když se to objevuje v každém sešitě, někdy i víckrát. Přesto to ale bylo takové příjemné, protože se to v komiksech moc často neobjevuje. Story jako taková je ale fajn. Antagonista Luthor je skvělej a fighty mě bavily. Zápletka s asteroidem je svým způsobem docela dobrá. Pokud je na komiksu něco opravdu špatné, tak kresba, která kazí toto docela zajímavé dílo. Kresba McGuinnesse mi naprosto nevyhovovala a kvůli ní snižuji hodnocení. Postavy vypadaly na některých stranách nereálně a jaksi podivně ne-li komicky. Nemyslím si, že se k tomuto komiksu ještě někdy vrátím. Je to docela nuda. Před rokem by se mi to líbilo více, ale teď už mám nároky výše. Retro je ale fajn. Taková fajn blbina. Celkově trošku lepší 3*. Spíše nedoporučuji.

14.10.2018 3 z 5

Spider-Woman Spider-Woman Brian Michael Bendis

Jedno z těch lepších NHM. Spider-Woman jako postavu jsem doteď vůbec neznal, a proto jsem po velmi kladném hodnocení tohoto komiksu neváhal a vrhl se na něj. Skvělé čtení, Bendis je prostě borec. Kresba doopravdy nádherná- takováto temnější a detailní kresba mi doopravdy vyhovuje. Hlavní příběh jako takový funguje a baví, origin je ok. Takže za mě spokojenost. Určitě doporučuji, super čtení.

11.10.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Vskutku zajímavé čtení. Ještě nikdy jsem se nesetkal s knihou podobnou této a styl Fitzgeralda mi ze začátku nevyhovoval. Poté jsem si však zvykl a byl jsem příjemně překvapen. Skvělá knížka, skvělá zápletka, skvělý Gatsby. Postavy nejsou moc sympatické (mimo titulního hrdinu a protagonistu), ale to autor ani nezamýšlel, aby takové byly, čímž dělá z knížky něco velmi poutavého. Gatsby má zajímavou atmosféru a jistou auru kolem postavy Jaye Gatsbyho. Celkově musím uznat, že mě knížka bavila. Zajímavý příběh. Možná jen konec mohl být takový víc... srozumitelný. Přišel mi takový podivný a myslím, že jej autor mohl napsat lépe (ne, jak kniha dopadla, ale jak byl konec napsán). Přesto hodnotím pěti hvězdami. Jsem rád, že jsem si tuto klasiku koupil, skvělé čtení.

06.10.2018 5 z 5

Můj nejhorší nepřítel Můj nejhorší nepřítel Scott Snyder

Road trip s Batmanem a Two-Facem byl rozhodně skvělý nápad a je ještě lepší, že byl dotáhnut do konce. Můj nejhorší nepřítel má super náboj a drive. Prokletý kruh je o poznání slabší, ale přesto se mi docela líbil. Kresba je po celý komiks dost sympatická. Stojí All-Star Batman 1 za koupi? Ano. Snyder vymyslel další cool originální story a dokáže ji prodat. Pro fanoušky Batsyho povinost. Pro fanoušky komiksu doporučím. Fajn komiks. Jistě by se tam našlo dost slabších momentů, ale stejně mě to bavilo. 80%

06.10.2018 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Celý víkend jsem přemýšlel, zda dát pět nebo čtyři hvězdy a nakonec jsem se rozhodl dát čtyři. Děj neměl to, čemu se říká drive. Na rozdíl od Orient-Expressu, kde bylo napětí, atmosféra a energie zdaleka větší, zde se po většinu děje nic moc nedělo. Hlavně tomu pomáhá fakt, že se děj odehrává 16 let po vraždě, takže tam nemáme tu aktuálnost, která je třeba právě u Orient-Expressu. Přesto je to zábavná knížka, co nenudí. Celou knihu si děláme obrázek a teorie a nakonec to je všechno jinak, což velmi na Agátě oceňuji. Zde mi však finální odhalení nevzalo tolik dech jako u Deseti malých černoušků nebo Vraždy v Orient-Expressu. V Pěti malých prasátkách to bylo dost zajímavé a můžu to klidně i označit za cool, ale není to "dechberoucí" jako u zmíněných knih. Očekával jsem víc. 90% na této stránce přijde až moc. Za mě slušných 83%.

30.09.2018 4 z 5

Lži Lži Greg Rucka

Pokud něco tahá celý komiks, tak kresba, která je zkrátka výborná. To nejlepší na celém komiksu. Zápletka s Cheetah mi přišla taková WTF a celkově to působilo... divně. Pokud nemáte načteno, není to zrovna ideální start pro nové čtenáře. Ale jinak docela průměrný komiks, za chemii mezi Stevem a Dianou a kresbu dávám 3*, zbytek nebyl nic moc.

26.09.2018 4 z 5

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Docela fajn čtení. Zápletka byla fajn a docela mě to bavilo. Kresba moc pěkná. Jinak to ale bylo docela neukončené (v rámci zápletky) a takové... nijaké. Nemělo to ani jeden větší zajímavý moment. Jako všechno fajn, ale fakt by to chtělo více na rozjezd série a zrovna s Batmanem. Na tento komiks přesně sedí: Neurazí, ale ani nenadchne. Fajnovka, 80%.

26.09.2018 4 z 5

Černá sféra Černá sféra Rob Williams

Vskutku zábavný komiks. Díky Černé sféře jsem si tento tým oblíbil zase o něco více. Kresba se mi líbila a výběr postav byl dobrý. Zápletka a děj obecně byl docela dobrý, je to velmi jednoduché a takové hloupoučké, ale fajn. Číst si o založení Suicide Squad bych asi znova nedal, ale toto šlo. Jak říkám, nic komplexního, taková fajn hloupoučká oddychová akce.

22.09.2018 4 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Pokud knize něco škodí, tak velmi nezáživný a nudný styl psaní autora. Především začátek knihy pro mě byl utrpení. Poté se to ale zlepšilo- Grubb omezil zbytečné rozepisování a i děj byl více zábavný. Celkově kniha je ve finále lepší, než ve svém počátku. Postavy mi přišly fajn a děj ušel, mohl být sice klidně o 30 stran kratší, ale měl pár svých fajn momentů. Poslední strážce postrádal atmosféru a alespoň minimální napětí vzniklo ve finálním souboji. Kniha jako taková je podprůměr a moc mě nebavila, docela mě odradila od dalšího čtení Warcraftu. Dám si teď na pár měsíců oddych od tohoto světa a poté se nejspíše navrátím. Poslední strážce mě zkrátka nudil. Bída- 2*

22.09.2018 2 z 5

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

Docela zábavný fajn komiks. Pojetí Země 2 se mi velmi líbilo. "Opační" superhrdinové byli docela zajímavý a Luthor byl veliký sympaťák. Země 2 je docela zajímavé dílko, které kdyby bylo o klidně i o dva sešity delší, komiks by byl hned o level výše. Bylo to takové uspěchané, ale přesto zábavné.

19.09.2018 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

Komiks je pro nefanouška her špatná volba. Sám jsem se o tom přesvědčil a moc nechápu o co tam šlo. Celkově děj je docela fajn a má to pár dobrých momentů, ale je to dělaný pro fanoušky Assassin's Creed, pokud svět neznáte, nic vám to do života nedá. Za koupi při plné ceně to nestojí. Díky kresbě 2*, ale jinak to je strašně zmatený a takový nijaký.

24.08.2018 2 z 5

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Mimo film je svět Wowka pro mě veliká neznámá. Byla mi doporučena tato knížka, pro začátek s tímto světem a jsem spokojen. Jako takové uvítání do tohoto světa určitě super. Příběh měl slušné tempo a docela bavil. Svět jako takový byl super, ale postavy příliš neohromily. Knížka jako taková je napsána velmi čtivě a pěkně, což je asi největší plus knihy. Trošku zbytečné mi přišli Thrallovy promluvy, vždycky na začátku kapitoly, které měly skoro pořád stejnou myšlenku, jak toho strašně litujou a tak, což mi přišlo takové monotónní. Celkově jde ale o zajímavou knížku vhodnou pro začátečníky. Takových 82%.

21.08.2018 4 z 5

Rok jedna Rok jedna Greg Rucka

Klasický origin, který každý četl několikrát v novém příjemném podání. Pohodové nenáročné čtení, vhodné pro začátečníky. Rok jedna je fajn. Nejde o nic složitého, autor jde hned ke věci. Trošku mě jen zklamalo poražení Area a Searu, který bylo hrozně urychlený. Poslední sešit nebyl vůbec důležitý. Místo toho jsme mohli dostat nějakou linku s Aresem nebo se Stevem. Ale dobrý, tak 75%.

20.08.2018 4 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Watchmen je dílo, které nejde nezasypat superlativy. Jde o vrchol superhrdinského komiksu jako takového. Moore je génius, Bůh komiksu. Watchmeni mají atmosféru, peckovou kresbu, ve které jde hledat detaily a úžasné momenty hodiny po přečtení a výborné postavy. Rorschach, Komediant nebo Dr. Manhattan jsou postavy s až nezvykle zajímavými a komplexními charaktery. Sůva, Laurie a Ozymandias mi nepřišli tak zajímavý, ale Moore z nich vytěžil maximum a jejich role v příběhu není zbytečná. Toto se ve filmu tolik nepovedlo.

Komiks hodnotím jistě kladněji, než film. Film ale přesto je velmi dobrý a v některých věcech se mi zdál i lepší- Konec v komiksu s teleportujícím monstrem mi přišel trošku přehnaný, za to ve filmu, kde udělali "padoucha" z Manhattana bylo dle mého lepší. Také smrt Rorschacha byla v komiksu značně uspěchaná. Ale i přes to, je komiks lepší. Lepší práce s postavami, atmosférou, světem a myšlenkou.

Celkově hodnotím komiks, jako veledílo, které by si měl přečíst každý. I nekomiksový fanoušek. Watchmen mají myšlenku i atmosféru a jsem si jist, že si jej ještě párkrát přečtu. Plný počet, tady není o čem :).

19.08.2018 5 z 5