Azizi Azizi komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivá čaša Harry Potter a Ohnivá čaša J. K. Rowling (p)

Ja úplne súhlasím s prvými príspevkami, že táto kniha bola dosť odlišná od ostatných a že sa mi z celej série páčila najmenej. Asi to bude tými úlohami a tak. Iná štruktúra, iná atmosféra. Ale aj tak bola fajn.

30.11.-0001 5 z 5

Táto knižka bola prvá, ktorú som od Kinga čítala a odvtedy žiadne jeho dielo ma už neoslovilo aj keď stále márne hľadám a dúfam, že sa jej niečo aspoň trochu vyrovná. Realistická, neuveriteľne svojská a jej prečítanie vo mne zanechalo úžasný neopísateľný zážitok. Dej sa odohráva v lese a hlavnou hrdinkou je malé stratené dievčatko. Celé je to však opísané tak úžasne! Páči sa mi, že by sa to všetko mohlo kľudne odohrať aj v reálnom živote. Odporúčam najmä tým, ktorých iné, možno typickejšie, Kingove diela až tak nezaujali. Je to jedna z tých kníh, ktoré sa od začiatku až dokonca nedajú prestať čítať a potom vám je fakt ľúto, že už ste ju dočítali. 100%

30.11.-0001

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Ja túto komédiu jednoducho milujem. Pre jej nezabudnuteľné čaro, atmosféru, príbeh, všetko...

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Mne sa táto kniha zo začiatku moc nechcela čítať, no časom sa mi veľmi zapáčila a ako komplex je geniálna! Množstvo momentov je tu fakt strašne vtipných, hlavne ku koncu. (miniSpoiler! Ignáciova záklopka, slečna Trixie, papagáj, šavlička... hold, niet čo dodať :D)

Matylda Matylda Roald Dahl

Matilda je klasika. Napriek tomu sa mi páčila možno o niečo menej. 90% :)

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Charlie a továreň na čokoládu. Tak krásny a jedinečný príbeh plný pravej atmosféry knižiek Roalda Dahla. Nemám čo dodať, snáď len že odporúčam naozaj každému (nie len deťom).

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Tak tento diel je zo série môj najobľúbenejší :) už som iba čakala, či ho posledné dva náhodou neprekonajú, ale nestalo sa tak. Príbeh ako napísaný pre mňa, jednoducho moc sa mi to páčilo. Od začiatku až dokonca najvyváženejšia knižka z celej série.

Spoiler!
Páčili sa mi napríklad aj všetky tie miesta, kde sa odohrával dej, ako Nemocnica svätého Munga, či Ministerstvo... A dokonca ani Siriusa som si nijak zvlášť neobľúbila, preto mi ho na konci nebolo ani príliš ľúto.

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Tak dá sa povedať, že Hastrošovci snáď ako jediný z detských príbehov R. Dahla (ktoré som zatiaľ čítala) ma príliš neoslovili. Niečo mi tam jednoducho chýbalo.

30.11.-0001 2 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Samozrejme veľmi dobrá knižka, aj keď nie celkom moja šálka kávy. Napriek tomu sa mi ale páčila a môžem ju bez váhania doporučiť.

30.11.-0001 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Ako inak, výborná knižka. Trochu útlejšia, ale to vôbec nevadí. Mrakoplaš je pre mňa vždy zárukou tentononc, veď viete čo myslím.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Knihy Barva kouzel a Lehké fantastično mám asi najradšej z celej série Zeměplochy. Obe som prečítala niekoľko krát a vždy som pri nich prežívala tie isté nezastaviteľné chvíľky smiechu. Mrakoplaš a Dvoukvítek sú moje najobľúbenejšie postavy. Okrem iného Barva kouzel bola práve tá prvá knižka, ktorá ma priviedla k ostatným geniálnym dielam Terryho Pratchetta, za čo som jej moc vďačná.

Epidemie Epidemie Robin Cook

Už dlhšie som sa rozhodovala, či si od toho autora prečítam nejakú knihu. Nakoniec som siahla po Epidémii. Ale nezdala sa mi ničím nejak zvlášť výnimočná. Veľmi čtivá, ale to je asi všetko. Dej dobrý, ale ničím strhujúci ani tak moc prekvapivý... Myslím, že po tomto autorovi už nesiahnem, aj keď ktovie. No bola to taká normálna kniha (možno má aj lepšie).

30.11.-0001 4 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Dokonalý diel, zase raz. Jeden z mojich najobľúbenejších. Mám rada Zuzanku a jej pohrabáč a vôbec všetky postavy sú tu skvelé, vrátane príbehu. A pamätajte, nie je čas na čaj, ale Ča-snač-aj!

Papillon Papillon Zdeňka Paulíková

Naozaj krásna knižka. Pokiaľ viem, tak na našom trhu jediná o papillonoch. Odporúčkam každému, komu tiež učarovali títo úžasní psíci. Malý kontinentálny španiel (papillon a phaléne) je fantastické plemeno s bohatou históriou, skvelou povahou a prekvapivo vysokou inteligenciou, takže určite je o čom písať. A samozrejme čítať :)

Čajka Jonathan Livingston Čajka Jonathan Livingston Richard David Bach

Čajka Jonathan Livingston pre mňa znamená veľmi veľa. Nesie nádherné posolstvo podané tak neskutočne krásne, až sa tomu ani nechce veriť. Slzy a zimomriavky som mala zakaždým, keď som ju čítala. Žiadna iná kniha, snáď okrem Malého princa ma tak veľmi neoslovila, ako práve Čajka od Richarda Bacha.

Príbeh o zmysle života a o jeho dokonalosti... O tom, že dokážeme všetko, čo si len budeme priať, ak v to budeme naozaj pevne veriť. Veriť v seba a svoje schopnosti, pretože každý z nás sa môže kedykoľvek stať dokonalou neobmedzenou bytosťou...

Dobrý synček Dobrý synček Todd Strasser

Toto bola prvá kniha vôbec, ktorú som prečítala (teda ak nerátam rozprávky). Čiže mám na ňu veľmi nostalgické spomienky. Je to vlastne kniha, ktorá ma priviedla k čítaniu. Pre mňa ešte ako malé dievčatko to bol veľmi desivý a napínavý príbeh. Ešte teraz si spomínam na predavača, ktorý nás pred kúpou upozorňoval, že to nie je vhodné čítanie pre deti. Tak vtedy mi už bolo úplne jasné, že tú knihu si musím prečítať. Nápad je myslím veľmi originálny, príbeh šikovne napísaný. Zaujímavosťou je aj fakt, že hlavnú úlohu vo sfilmovanej verzii hral malý Macaulay Culkin známy zo série filmov Sám doma.