Azizi Azizi komentáře u knih

Psi Psi Desmond Morris

Veľmi kvalitná kniha, myslím obsahovo. Čiernobiele kresby nie sú vydarené, vlastne musím sa niekedy snažiť, aby som uverila, že patria skutočne tomu ktorému plemenu. Plemená sú rozdelené podľa pracovného využitia, ďalej podľa krajiny pôvodu. Najskôr som si musela na toto neobvyklé členenie zvykať, ale teraz som zaň vďačná, keďže naozaj pomôže lepšie pochopiť súvislosti. Táto kniha je totiž práve na to zameraná, na hlbšie pochopenie súvislostí v postupnom vývoji plemien psov. Veľmi dobrá príručka pre tých, ktorí sa chcú orientovať v určení a vzájomnom prepojení jednotlivých psích rás a celkovo lepšie pochopiť ich históriu.

14.08.2011 5 z 5

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Nechcem hodnotiť túto knihu, keďže som ju zatiaľ čítala iba v zjednodušenej anglickej forme, avšak dojala ma až k slzám :) Film som kedysi videla tiež a bol nádherný. Som takmer presvedčená, že ak by som ju čítala v neskrátenej verzii, dám 5 hviezdičiek. Krása...

05.08.2011

2000 najpoužívanejších anglických slov + MP3 2000 najpoužívanejších anglických slov + MP3 kolektiv autorů

Taký slovník 2000 anglických slov. Len by som trocha polemizovala nad tým, či naozaj najfrekventovanejších. Ja používam mnoho iných anglických slov častejšie a tie tu zas uvedené nie sú. Ale inak je to veľmi dobrý nápad.

05.07.2011 5 z 5

Angličtina do dlaně pro střední školy Angličtina do dlaně pro střední školy James Branam

Taká malinká knižôčka (skutočne do dlane), v ktorej je veľmi prehľadne a stručne popísaná anglická gramatika. Komu by sa chcelo čítať veľké hrubé knihy? Tie sú aj tak obvykle bohatšie iba o množstvo výnimiek a tie sa je podľa mňa aj tak lepšie naučiť až v praxi.

05.07.2011 5 z 5

1. příručka mladých svišťů 1. příručka mladých svišťů Walt Disney

Ja som príručky mladých svišťov milovala, mala som ich prečítané odpredu-odzadu a vždy som si aspoň jednu brala na dovolenku. Jednoducho bez svojej príručky ja nikam :D takmer všetko ma na nich bavilo a najmä tá rôznorodosť tém. Dá sa tam nájsť všetko možné cez rôzne hry, nápady na výrobu rôznych vecičiek z toho, čo nám ponúka príroda a vôbec všetko možné, čo snáď každé hravé a zvedavé dieťa musí zaujať.

04.07.2011

Slavné obrazy Slavné obrazy Robert Cumming

Krásne spracovaná kniha veľkého formátu predstavuje najslávnejšie obrazy sveta v priereze dejín ľudstva. Obrazy sú vytlačené na celých dvoj-stranách, takže krásne vidno aj detaily. Veľmi pekný, prehľadný a popisný prehľad.

03.07.2011 5 z 5

Ako funguje svet? Ako funguje svet? * antologie

Som trochu háklivá na vydavateľstvo Reader´s Digest Výber, z nejakého dôvodu nemám rada ich knihy. Ale táto je jednoducho tak jedinečná a podivuhodná. Síce by ju už bolo treba trocha zaktualizovať, ale stále má veľa čo ponúknuť. Opisuje spôsob výroby a fungovania všetkých možných aj nemožných vecí vytvorených človekom v našom najbežnejšom, ale aj v tom nie celkom bežnom živote. Niektoré na pohľad úplne banálne a jednoduché, iné záhadné a zložité, ale v konečnom dôsledku všetky totálne fascinujúce.

02.07.2011 5 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Toto nie je kniha o pacientoch, ale najmä o doktoroch a o ich pocitoch. O tom, že byť lekárom neznamená len - byť niekto viac, ako tí ostatní - (i keď aj o tomto pocite to je) a zachraňovať životy. Pôsobilo to na mňa celé dosť depresívne. Taká paralela so životom snáď kohokoľvek, nie len lekárov. Dezilúzia sa totiž netýka iba medicíny. Sú aj mnohé iné náročné povolania, kde sa človek možno síce nestretáva práve s “pacochmi“ no niečím iným zložitým, či nepríjemným. Beriem túto knihu s nadhľadom, aj keď určite v mnohom je aj pravda. V každom prípade som veľmi rada, že som sa k nej dostala, i keď to bolo v podstate niečo celkom iné, než som čakala.

01.07.2011 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Akčné, napínavé a... Vlastne to je všetko. Len napínavé a akčné. Odkedy som čítala svoju prvú Kingovu knihu, ktorá ma doslova nadchla, stále sa snažím čakať od jeho diel niečo viac, no zatiaľ som sa nedočkala. Jednoduchý dej a zápletka s rýchlim spádom, no chýbali pocity, ktoré by som pri čítaní prežívala. Pocit napätia jednoducho nestačí na to, aby si ma kniha získala. Zas na druhej strane ani dobrých napínavých románov nie je zas tak veľa, preto knihu hodnotím v podstate kladne. V každom prípade je to určite jedna z tých lepších, ktoré som od S. Kinga čítala. Je to síce sci-fi, ale bez akýchkoľvek mysterióznych prvkov a to sa mi páči. Aj keď nemôžem si pomôcť, celkovo na mňa tá kniha zapôsobila až príliš jednoducho a povrchne.

01.07.2011 4 z 5

Výcvik psa do vrecka Výcvik psa do vrecka Bruce Fogle

Viem, že na tohto autora ide okrem iného aj vcelku veľká kritika (nekvalitné knihy o výcviku, zlé rady pre začiatočníkov, opakovanie toho istého dookola vo viacerých knihách...). Zvlášť viem si predstaviť, že túto útlu brožúrku by mohol niekto veľmi ľahko zvoziť pod čiernu zem. Zas na druhej strane, ak sa chcete aktívne venovať výcviku poslušnosti, súťažiam, obedience, profesionálnej kynológii ako takej, tak si zoženie aj tomu primeranú literatúru, budete navštevovať kurzy. Táto knižka je určená pre ľudí ktorí sa výcviku psa až tak nevenujú a hlavne slúži ako doplnková literatúra. Je naozaj v mini formáte, skvelá do terénu, cviky sú tu zobrazené veľmi stručne a jednoducho. Naviac knižka je založená výhradne na metóde pochvál, odmien a motivácie, čo mne ideálne vyhovuje. Nikto nevycvičí psa z tejto knižky, to je snáď jasné. Na to je tu celkom iná literatúra, ale najmä vlastné skúsenosti, rady od skúsenejších cvičiteľov... Takže to zhrniem - ako rýchly a stručný zdroj informácií je táto knižka super, ak sa však človek neriadi iba podľa nej. Tí skúsenejší v tejto oblasti tu však určite nič nové nenájdu.

28.06.2011 5 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Šokujúce ukončenia, dych vyrážajúca vypointovanosť jednotlivých príbehov a úžasný štýl písania. Dokonalá ukážka toho, ako majú poviedky vyzerať. Naprosto skvelé! A úplne to isté môžem napísať ku každej poviedkovej knihe tohoto autora, keďže takmer všetky jeho poviedky sú geniálne.

18.06.2011 5 z 5

Tajemství Shambhaly - Hledání jedenáctého proroctví Tajemství Shambhaly - Hledání jedenáctého proroctví James Redfield

Túto knihu som si kedysi kúpila, pretože ma veľmi zaujala témou. Ale ten dej teda vážne nič moc, nedokázala som to dočítať aj keď som sa niekoľko krát veľmi snažila. Snáď niekomu sa ale môže páčiť, úplne by som ju zas neodsudzovala.

15.06.2011 odpad!

Stromy Stromy Gregor Aas

Pekná, vďaka skvelému systému mimoriadne prehľadná, informatívne hodnotná a obsiahla knižka malého formátu veľmi vhodná na ľahké a rýchle určovanie stromov (ako malá som sa tak zabávala pri tvorbe listového herbáru). Kvalitný lesklý papier s množstvom krásnych fotografií.

15.06.2011 5 z 5

Moja najkrajšia kniha o zvieratkách Moja najkrajšia kniha o zvieratkách neznámý - neuveden

Tak toto je jedna z tých úplne prvých knižiek v mojom živote, na ktoré si spomínam. Mám ju však s inou obálkou. A myslím, že bola dokonca aj moja úplne najobľúbenejšia. Pri všetkých tých dávnych silných spomienkach sa mi tlačia slzy do očí. Poznala som ju odzadu dopredu celú celučkú, texty aj nádherné obrázky. Pri takýchto knihách si jednoducho dieťa v útlom veku musí zamilovať všetky zvieratká už navždy. Aspoň u mňa to tak fungovalo.

15.06.2011 5 z 5

Průvodce po Zeměploše Průvodce po Zeměploše Terry Pratchett

Ako príručka je to dobré, keď niečo potrebujem vedieť, tak si to tu pozriem. Ale samo o sebe to podľa mňa nie je až tak zaujímavé čítanie. Sprievodca je skôr niečo ako taký detailnejší slovník.

15.06.2011 4 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Nemôžem si pomôcť, ale mňa táto kniha príliš nezaujala. Ak by tam nebola Zuzanka, tak to asi ani vôbec nedočítam. Hlavné postavy ma nezaujali, dej ma nezaujal, ani vtipné mi to až tak neprišlo. Pravdepodobne mi unikalo aj veľa narážok, keďže sa v hudbe až tak veľmi neorientujem a to určite tiež bohužiaľ znižuje zážitok z čítania.

15.06.2011 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Najnapínavejší román od Browna, aspoň pre mňa určite. Úžasný dej plný zvratov a prekvapení. Naviac to prostredie Ríma je tiež veľmi pôsobivé, bola som tam, takže veľa vecí som si dokázala živo predstaviť, čo knihe veľmi dodáva na autenticite. Len tá plachta či čo to bolo (nechcem prezrádzať, tí čo čítali snáď vedia) sa mi zdala už moc nereálna, také niečo jednoducho podľa mňa nie je možné.
Film je veľmi zlý, vôbec sa nedá s knihou porovnávať. Ešte aj dej na konci je ak si dobre pamätám dosť pozmenený. Fakt sklamanie a ľutujem, že som naň išla. Da Vinciho kód bol ako sfilmovaný veľmi slušný. Ale toto naozaj neodporúčam pozerať, ak si nechcete pokaziť dojem z knihy :)

11.06.2011 5 z 5

Všechny čaje Číny Všechny čaje Číny Kit Chow

Najlepšia kniha o čaji akú poznám a som veľmi rada, že ju mám doma :) Síce to nezvyknem písať o náučnej literatúre, ale táto knižka má úžasnú atmosféru...

11.06.2011 5 z 5

Telo Telo Carol Ellis

Sranda písať komentáre, ktoré si asi nikdy nikto neprečíta ku knihám, ktoré si asi nikdy nikto neprečítal a ak hej, tak si to už pravdepodobne ani nepamätá :D Ďalšia novela z edície Nočná Mora, ktorá ma ešte ako malú veľmi zaujala. Nehodnotím však kvalitu ako takú (to by asi dopadlo trochu inak), ale dojem, ktorý vo mne dokázal zotrvať celé tie dlhé roky...

10.06.2011 5 z 5

Mumie Mumie Barbara Steiner

Ďalšia z mojich prvých prečítaných kníh, z ktorých silný dojem vo mne zostane už asi po celý život. Z edície noviel Nočná Mora (kedysi predávaných za pár korún v stánkoch s novinami) sa ku mne dostala ako prvá a úplne ma uchvátila. Príbeh, hlavná postava, atmosféra a najmä tá mačka. Čo na tom, ak je to brak? Pripomína mi tie úžasné chvíle útleho detstva, kedy bolo všetko také vzrušujúce, napínavé, krásne... Tak preto túto knihu radím medzi moje srdcovky a na tom sa už nemôže nič zmeniť :)

10.06.2011 5 z 5