Psi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Encyklopedie více než 1000 psích plemen Tohle je jiná kniha o psech než všechny ty, co máte doma v knihovně. Pokud se o kynologii zajímáte, neměli byste si ji nechat ujít… Známý popularizátor vědy Desmond Morris se ujal nelehkého úkolu: sestavit skutečnou encyklopedii psích plemen. Tedy nikoli napsat další z mnoha publikací s pěknými barevnými obrázky, ale pokusit se opravdu shrnout co nejvíce informací o co nejvíce plemenech, od těch nejoblíbenějších po ta nejméně známá. Když se na počátku vyptával odborníků, kolik psích plemen vlastně existuje, někteří to odhadovali na dvě, jiní na tři či čtyři stovky. Jenže jak píše sám autor: „Poté, co jsem prostudoval prameny k více než tisícovce psích plemen, cítím jistotu, že mi jich ještě pár muselo utéct.“ ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48789/psi-48789.jpg 47
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , BB art
Originální název:

Dogs: The Ultimate Dictionary of over 1000 Dog Breeds, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Psi

Verka13
23.06.2015

Velice obsáhlá kniha, co se týče do počtu plemen a zajímavých informací. Velice slabou stránkou jsou však kresby, které někdy neodpovídají realitě.

HTO
01.11.2011

Když už se kniha o psech jmenuje „Psi", měla by být skutečně vynikající. A to taky je. Autor sám píše, že když knihu začal psát, odborníci mu říkali, že plemen existuje 200 – 400. Našel jich víc než tisíc. Koho zajímají psi, měl by si tuto knihu obstarat. Rozdělení podle využití je opravdu dobrý nápad, a navíc kniha obsahuje rejstřík a dodatky. Kromě toho, jeden má pocit úžasu, který museli zažívat dobrodruzi v džunglích nebo Brehm, když si čte o psech plemen už neexistujících, jako je itzcuintlipotzotli, o plemenech nejistých a málo známých; a taky pocit nevěřícnosti (ovšem nemilé), když si čte o nových plemenech (všelijací ti toy); a pocit jako u filmu Richarda Curtise, když si přečte – knihu výtečně přeložil Richard Podaný – o existenci plemene zvaného dorgi (složenina z dachshund – česky jezevčík – a corgi.) Vzniklo náhodou, když se miniaturní jezevčík princezny Margaret dostal k fence velšcorgiho patřícímu anglické královně Alžbětě II. Protože se královně štěňátka zalíbila, zařídila, aby nakryl i další fenky (zvědavcům, které zajímalo, zda to není pro malinkého pejska příliš fyzicky náročné, odpověděla „Máme na podložení takovou cihličku.") Tajemník britského KC (obdoba Českého kynologického svazu) prohlásil, že vzhledem k tomu, že jezevčík vznikl, aby vyháněl zvěř z nor a corgi proto, aby sháněl skot, dorgi je ten pravý pes pro případ, že se vaše kráva zatoulá do něčí nory a bude potřeba ji odtud vyhnat.


Azizi
14.08.2011

Veľmi kvalitná kniha, myslím obsahovo. Čiernobiele kresby nie sú vydarené, vlastne musím sa niekedy snažiť, aby som uverila, že patria skutočne tomu ktorému plemenu. Plemená sú rozdelené podľa pracovného využitia, ďalej podľa krajiny pôvodu. Najskôr som si musela na toto neobvyklé členenie zvykať, ale teraz som zaň vďačná, keďže naozaj pomôže lepšie pochopiť súvislosti. Táto kniha je totiž práve na to zameraná, na hlbšie pochopenie súvislostí v postupnom vývoji plemien psov. Veľmi dobrá príručka pre tých, ktorí sa chcú orientovať v určení a vzájomnom prepojení jednotlivých psích rás a celkovo lepšie pochopiť ich históriu.