aydam aydam komentáře u knih

Putování s dinosaury Putování s dinosaury Tim Haines

Po 22 letech opět přečtena jedním dechem.

20.02.2022 5 z 5

Gerda: Příběh malé velrybky Gerda: Příběh malé velrybky Adrián Macho

Nejlepší, nejúžasnější, nejbáječnější - verše, ilustrace, prostě všechno :-)
Pro prťata rozhodně doporučuji.

16.02.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Láska prochází nejen žaludkem, ale i postelí, kterou okupují dva lidé v různou dobu.
Kapitoly z pohledu Tiffy se střídají s kapitolami Leonovými.
Kniha se nečetla špatně, ale místy jí dochází dech. Hrdinům je kolem sedmadvaceti, ale občas se chovají jako čtyřicátníci.
Myslím, že si za nějaký čas řeknu: Spolubydlící?, jo aha, to bylo to lístečkování.

"Jak to vypadá v ložnici? Přiškrceně vykřiknu. Vypadá to, jako by tu někdo nablil duhu a kaliko, každý povrch je pokrytý barvami, které k sobě od přírody nejdou."

"Nemůžete na muže ve sprše jen tak vypustit spoře oděnou ženu. To se nedělá. Není to fér."

"Je léto, jsem single, lišky mrouskají na zápraží, holubi na okapech vrkají... Život. Je. Fajn."

15.02.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Nádherně vykreslený příběh plný zvratů a překvapivých odhalení. Až do úplného závěru drží autorka čtenáře v napětí. Minulost s přítomností se nestřídá s každou kapitolou, což oceňuji.

06.02.2022 5 z 5

Madlenka a jednorožec Madlenka a jednorožec Briony May Smith

Moc pěkný a bohatě ilustrovaný příběh pro děti. Každé (bájné) zvíře nemusí mluvit a být infantilně pojmenované.

29.01.2022 5 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Slaboučké, rozvleklé, spíše trapné nežli vtipné.

02.01.2022 1 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

65. strana a odkládám na neurčito.

27.12.2021

Procházka s dinosaury - Fotodeník Procházka s dinosaury - Fotodeník Stephen Cole

Skvělá příručka!

16.12.2021 5 z 5

Boj o přežití - Putování s pravěkými zvířaty Boj o přežití - Putování s pravěkými zvířaty Stephen Cole

Skvělá brožura!

16.12.2021 5 z 5

Obrázky z přírody Obrázky z přírody Janine Boudineau

Po letech jsem na ni narazil při stěhování. Páni, co jsem se jí naprohlížel.

27.11.2021 5 z 5

Obrázky Země Obrázky Země neznámý - neuveden

Co jsem se jí naprohlížel :-)

27.11.2021 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Od knihy se nedalo odtrhnout. Velice napínavý příběh u kterého do poslední chvíle nevíte, jak se bude odvíjet. Konec byl překvapující.

Lidí, kteří nám hodně ublížili nebo kterým jsme ublížili my, se nikdy nezbavíme.

24.11.2021 5 z 5

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

Slabší počin.

16.11.2021 2 z 5

Slon Slon Petr Horáček

Slabé. Pan Horáček umí lepší.

16.11.2021 2 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé Sarah Langan

Pečlivě si rozčesejte vlasy, nebo bude zle.
O lidech na Maple Street, kteří chtěli nově přistěhovalé potrestat. Roztrhat jejich rodinu. Zlikvidovat ji.

09.11.2021 3 z 5

Bambi aneb Příběh z lesů Bambi aneb Příběh z lesů Philippe Jalbert

Nádherná kniha!!! Musím mít doma :-)

02.11.2021 5 z 5

Pompon se nudí Pompon se nudí Benjamin Chaud

U srdce nezahřála.
Nelíbí se mi, že medvídek používá slovní spojení "v pitomém lese" a je ošklivý na zvířátka okolo.
Formát knihy je neprakticky velký, ale kvůli ilustracím tomu rozumím.

19.10.2021 2 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Věděl jsem již z anotace, že nepůjde o "haha" čtení.
Stařenka stárne, chřadne na těle i duchu, přesto je sympatická. Tassen je trochu psí rasista a velký milovník skořicových rohlíčků.
Spolu zažívají spoustu peripetií.

"Připijeme si na toho, díky kterému můžu spokojeně žít tady. Na pevný útes v rozbouřeném moři. Připijeme si na Tassena!"

17.10.2021 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Poppy, Rune a jedna zavařovací sklenice. Navždy a věčně.
Příběh, který mě totálně roztrhal. Připomíná, že máme žít na sto procent, milovat na dvě stě, plnit si své sny, vyhledávat dobrodružství.

"Pro Poppy jsem byl stejně výjimečný jako její hudba. V obou případech se jednalo o pouto, které nemohl nikdo přetrhnout."

"Je v pořádku se usmívat a cítit se šťastný. Co jiného má v životě smysl?"

12.10.2021 5 z 5

Bára Bára Josef Strauss

Dlouho jsem váhal, zda se přiznat, že jsem něco takového četl.
Jedna ohavnost střídá jinou, útoky na Báru se stupňují. Velkým otazníkem je mi matka dívky (za mě dost laxní přístup).
Brutální na tom je fakt, že se to skutečně stalo.

10.10.2021 4 z 5