Dobří sousedé

Dobří sousedé https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470436/bmid_dobri-sousede-AVy-470436.jpg 3 35 8

Vítejte v Maple Street. Na tomto dokonalém předměstí obyvatele pojí nejen jejich děti a práce, ale i falešný pocit bezpečí. Když se sem přistěhují Wildeovi, okamžitě probudí ve svých sousedech obavy. Arlo a Gertie a jejich zvláštní děti se do perfektního obrazu této čtvrti nehodí. V sousedství vládne čím dál větší napětí a v nedalekém parku vznikne závrt, do něhož nechtěně spadne dcera místní královny. Zatímco po ní všichni pátrají, Wildeovi se dočkají hned několika obvinění. Najednou naproti sobě stojí dvě matky a čelí soudu veřejnosti. Strhující a nemilosrdný portrét předměstí odkrývající nebezpečí sociální hierarchie a odvrácenou stranu mateřství a přátelství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Good Neighbours , 2021

kata3529
08.12.2023 5 z 5

první thriller tohoto roku, a úplně skvělá volba, protože takhle knížka vás vtáhne do děje a vy nepřestáváte chtít vědět, jak to vlastně celé dopadne

ukázka toho, že ne vždy se věci mají tak, jak se na první pohled zdají aneb co všechno může způsobit jedno přestěhování?

ukázka (ne)správného přístupu rodičů k dětem

vnimat_Krasu
03.04.2023 odpad!

Česká verze je k neučtení. Exemplárně. Nejde ani tak o překlad (i když klasickýho "jsem vzrušený" namísto "těším se" je tu požehnaně), jde o celkovou stylistiku a tok textu. Mezi řádky tu přitom tuším vynikající page-turner, ve kterým Langan nápaditě kombinuje thriller se sci-fi. Podivnost, kterou ve vás tohle vydání ale zanechá, bohužel nijak nesouvisí s jejím uměním.

Pavčule
15.02.2022 3 z 5

Tak s tímhle nevím - sci-fi, horor, krimi nebo ještě něco jiného ? Asi všechno dohromady . Podivné .

kulibunda
03.12.2021

Mě ta kniha nebavila a chtěla jsme mít rychle dočteno. Byly tam pouze pasáže, které mě strhly, ale kniha jako celek za moc nestále.

aydam
09.11.2021 3 z 5

Pečlivě si rozčesejte vlasy, nebo bude zle.
O lidech na Maple Street, kteří chtěli nově přistěhovalé potrestat. Roztrhat jejich rodinu. Zlikvidovat ji.

Hvězdinka
27.09.2021 2 z 5

O síle fámy, která má katastrofální následky. Ale celkově mě kniha vůbec nezaujala, ztráta času.

Pípasek
28.08.2021 5 z 5

V knize jsou sice uvedena data budoucí, ale děj se může odehrát kdykoliv. Nebudu nic prozrazovat, ale znáte-li rčení : lidské spiknutí je horší než Boží dopuštění, potom Vás děj naprosto strhne. Ze zničující nenávisti založené na výmyslech a lžích doslova mrazí, Nejhorší je, že jsou zmanipulováni i děti

Acinore
18.08.2021 2 z 5

Příběh se odehrává v budoucnosti, to mě zaujalo. Ale jinak? Nevím, bylo to spíš o dětech než o dospělých. Ztrácela jsem se v těch nemastných neslaných myšlenkových pochodech (ano, většina dětských) .. Divné dialogy, situace, všechno takové zvláštní, jak kdyby celá ulice na něčem frčela. Nenadchlo mě to.

společenské rozdíly sousedské vztahy sousedé thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Sarah Langan