Ava365 Ava365 komentáře u knih

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Krásná foglarovka určena dětem s duší dobrodruha.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Krásná kniha pro děti i pro dospělé.

Kniha lesní moudrosti Kniha lesní moudrosti Ernest Thompson Seton

Moc povedená kniha plná užitečných rad pro malé dobrodruhy.

28.11.2021 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Moc hezká vzpomínka na dětství.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Povinná četba na základce.

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Eduard Štorch - autor mého dětství-

Vždyť jsou to jen zvířata Vždyť jsou to jen zvířata Zdeněk Veselovský

Velice zajímavá kniha o chování zvířat.

Nevinné bestie Nevinné bestie Hugo van Lawick

Skvělá kniha o chování některých druhů šelem.

Žralok Žralok Jacques-Yves Cousteau

Zajímavá kniha o tomto predátorovi.

Prázdniny v pralese Prázdniny v pralese Zane Grey

Vzpomínka na dětství.

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Vzpomínka na rané dětství s krásnými kresbami Zdeňka Buriana.

Sivá vlčice Sivá vlčice Jaroslav Holeček

Krásná kniha z nádhernými fotografiemi mapuje příběh jedné vlčice ze slovenských hor.

Bílý jestřáb Bílý jestřáb Josef Prchal

Moc hezká kniha pro milovníky přírody.

Ptáci jednoho peří Ptáci jednoho peří Věra Kistlerová

Moc hezká kniha od u nás bohužel nepříliš známé spisovatelky českého původu.

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Zpočátku mi chvilku trvalo zvyknout si na autorův styl, ale posléze se kniha začala jevit zajímavě. Bohužel zhruba od strany 140 se tam začalo objevovat takové množství nelogičností, že to u mě vyvolávalo téměř smích. V knize je tolik klišé(např. Mila a její sebepoškozování s následnou chirurgickou aktivitou) a zbytečného patosu(některé Goranovy výroky), že mi dělalo stále větší potíž v četbě pokračovat. Ovšem od strany 202 se už objevila taková snůška do nebe volajících blbostí (jinak se to nazvat nedá), že četba skončila a kniha zůstane nedočtena. Na druhou stranu...pokud bychom to brali jako literaturu naučnou, dozvíme se, že kdybychom byli natolik hloupí, jako jedna z policistek pracujících na případu(Mila), a napili se náhodou čaje neznámého původu od jednoho z možných podezřelých a cítili pak překvapivě nástup únavy a mátožnosti, stačí se střelit pistolí do deltového svalu, tím se nám tělem rozproudí adrenalin a my tím pádem neusneme...ty wo.e, to fakt ne.

27.11.2021 1 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Skvělá česká detektivka!!! Těžko říct, která z knížek tohoto spisovatele se mi líbila víc. Prvotina Poslední nadechnutí je thriller, za který by se nemuseli stydět věhlasní zahraniční autoři, zatímco Dál nechoď je napínavá a temná detektivka z českého prostředí. Obě ale spojuje autorův čtivý a v dobrém slova smyslu úsporný styl. Minimální, ale výstižné popisy, výborné charakteristiky postav, skvělé a uvěřitelné dialogy a to vše okořeněné jemným a inteligentním humorem. Rozhodně obě knihy patří k tomu nejlepšímu, co u nás v žánru detektivek v posledních letech vzniklo. Snad se brzy dočkáme dalšího setkání s některou sympatickou vyšetřovatelskou dvojicí. Horn s Bachovou mě dostali :-)

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Další výborná detektivka z pera mistra oboru. Tentokrát jde o příběh z armádního prostředí, což mu ale neubírá nic na atraktivitě. Téměř všechny Erbenovy detektivky se sice odehrávají v socialismu, ale nikdy zde nebyly žádné řádky poplatné tehdejšímu režimu, což lze taktéž ocenit.

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Výborná starší česká detektivka. Tuto považuji za jednu z nejlepších od tohoto autora. Přestože se děj odehrává hluboce v minulém století, nechybí příběhu napětí a chvílemi vyvolává i strach. Kapitán Exner je jedna z nejlepších postav české detektivky.

27.11.2021 5 z 5

Vražda o Velikonocích Vražda o Velikonocích Lee Harris (p)

Tohle mě moc nebavilo, přečteno jen s velkou dávkou sebepřesvědčování. Na dnešní dobu je to příliš rozvleklé.

27.11.2021 3 z 5

Ryzlink ostrý jako nůž Ryzlink ostrý jako nůž Věra Fojtová

Bohužel, musím konstatovat, že na této sérii jsou nejcennější slova o víně. Jako detektivka je to však slabší. Na dnešní dobu to působí téměř archaicky. A to jak v dialozích, tak v charakteristice postav. Kdo má ale rád víno, možná si v takové četbě to své najde.

27.11.2021 3 z 5