Auto999 Auto999 komentáře u knih

Masarykův okruh 1930—1937 Masarykův okruh 1930—1937 Aleš Sirný

Výborná a skvěle čtivá kniha o době, kdy se v Československu skutečně jezdily závody, které jsou srovnatelné s dnešní formulí 1.

09.01.2023 5 z 5

Automobily Bugatti v českých zemích = Voitures Bugatti aux pays tcheques Automobily Bugatti v českých zemích = Voitures Bugatti aux pays tcheques Pat Garnier

Stručný popis historie automobilky Bugatti a vozů prodaných do meziválečného Československa. V další části je popis závodních vozidel, které vlastnili Vincenc a Eliška Junkovi. Dále popis všech známých závodních výsledků obou. Nakonec je i popis 13 známých karoserií na vozidlech Bugatti vyrobených Oldřichem Uhlíkem v Praze. Zajímavé je, že z pouhých 8000 vyrobených automobilů Bugatti se jich více než 100 prodalo do tehdejšího Československa.

19.12.2022 4 z 5

S duší Japonky S duší Japonky Denisa Ogino

Tato kniha není až tak hrozně moc čtivá a napínavá jako první díl ale i přesto není vůbec špatná. Z části se v ní autorka neustále vrací k svému životu v Japonsku. Ale já jí chápu. Když se zamilujete si do cizí země, tak je po té návrat o to těžší. Ještě navíc když je nedobrovolný, bez věcí a nic moc vás toho doma nečeká. Oba dva díly jsou dobrá sonda do duše Japonců. I když věřím, že autorka měla spíš smůlu a i mezi Japonci se musí najít věrní lidé.

18.12.2022 4 z 5

Severní Amerika Inspirativní průvodce pro cestovatele Severní Amerika Inspirativní průvodce pro cestovatele Frank Van Ark

Stručný průvodce po Severní Americe s nádhernými fotkami.

15.12.2022 4 z 5

Mimo turistickou zónu Mimo turistickou zónu Peter Gregor

Knihu napsal podivín co má rád islám a muslimy a nemusí židy. Jezdí to států s vysokým výskytem teroristů Afgánistán, Irák, Somálsko atd. Zklamaní. 2,5 hvězdičky

14.12.2022 3 z 5

Americké prázdniny Americké prázdniny Jiří Fišar

Velmi čtivá kniha s krásnými fotografiemi. 34 dní dlouhá dovolená hlavně po národních parcích jihozápadu USA.

08.12.2022 5 z 5

Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Pavel Suchý

Velmi čtivou formou psaný cestopis o Austrálii. Překvapilo mě, že mimo města je v Austrálii opravdový zapadákov a jak velký problém jsou domorodci (asi jako u nás romové).

06.12.2022 5 z 5

Jawa kolem světa Jawa kolem světa Pavel Suchý

Krásný cestopis psaný velmi poutavou a čtivou formou. Je vidět rozdíl mezi P. Suchým a D.Přibáněm. oba jeli kolem světa na starých strojích, oba měli spoustu poruch, ale Suchý si se vším bez nejmenších problémů poradil, zatímco Přibáň všechny problémy ohromně zveličoval.

06.12.2022 5 z 5

Nejhorší motocykly světa Nejhorší motocykly světa Pavel Suchý

Kniha je trochu subjektivní. Ne všechny motocykly prezentované jako nejhorší se prodávaly špatně nebo nebyly populární.

06.12.2022 4 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Kniha mě zklamala. Rozhodně nejde o o detektivní nebo mafiánský příběh. Velká část knihy je o životě Jimmyho Hoffy. A další velká část o různých soudech s mafiány. Jen malá část je o životě mafiánů.

06.12.2022 3 z 5

Psaní jako posedlost Psaní jako posedlost Karel Pacner

Úžasný rozhovor s úžasným člověkem. Neskutečně obrovský elán do života a vědy. Víc takových lidí.

04.11.2022 5 z 5

Svedeni tajemstvím-z tajných archivů Stasi Svedeni tajemstvím-z tajných archivů Stasi Kristie Macrakisová

Kniha přináší zajímavé informace, které asi jinde nenajdete, ale kniha opravdu není moc čtivá. První polovina je o vědeckotechnické rozvědce. To je zajímavější polovina. Jsou tam popsány i některé zajímavé příběhy. Druhá polovina je o technickém vybavení Stasi.

24.10.2022 4 z 5

Benzín už nevoní, ale já to ještě stihnul… Benzín už nevoní, ale já to ještě stihnul… Petr Hošťálek

Naprosto skvělá výborně čtivá kniha. Jde o autorovi příběhy s předválečnými motocykly nebo automobily v hlavní roli. Některé z nich jsou až neuvěřitelné.

06.10.2022 5 z 5

Neobyčejné motocykly Neobyčejné motocykly Miloslav Straka

Výborně napsaná kniha o různých exotických motocyklech, které jsou vidět jen v muzeu.

03.10.2022 5 z 5

České vozy velkých cen České vozy velkých cen Jiří First

V knize je spoustu zajímavých informací o závodních vozidel v ČSSR před i po válce. Ale kniha je dle mého názoru odfláknutá nebo ušitá horkou jehlou. Neobsahuje kompletní informace.

30.09.2022 4 z 5

Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích II. - Škoda, Křižík, Kolben, Klement, Baťa Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích II. - Škoda, Křižík, Kolben, Klement, Baťa Jan Králík

Autoři hodně opisovali z minulých knih na toto téma. Pan Králík napsal pouze kapitolu o Václavu Klementovi a ta je dobrá. Pokud jste již nějakou knihu na toto téma četli, tak se v ostatních kapitolách nic nového nedozvíte.

22.09.2022 3 z 5

Kus Ameriky Kus Ameriky Josef Klíma

Úvodní kapitoly nejsou moc zajímavé, ale poté se kniha rozjede. Je částečně o zážitcích ze 3 cest po USA z let 1984,1986 a 1990. Popsány jsou jak osobní zážitky tak třeba i historie města Las Vegas a New York.

16.09.2022 4 z 5

Moje tichá válka Moje tichá válka Kim Philby

Jsem knihou zklamán. Takový velikán špionáže a nic extra bohužel neprozradí. První polovina knihy je jen o 2. světové válce, není vůbec zajímavá. Až v druhé polovině knihy jsou některé zajímavé informace o špionáži té doby. Ale bohužel celou pravdu jak to všechno skutečně bylo asi v té době ještě napsat nemohl.

01.09.2022 3 z 5

Špion od vedle - Dvojí život Roberta Hanssena Špion od vedle - Dvojí život Roberta Hanssena Elaine Shannon

Kniha obsahuje informace nejen o R. Hanssenovi ale i o různých jiných dvojitých agentech a kromě toho i spoustu informací o fungování FBI.

31.08.2022 4 z 5

Vavříny s vůní benzínu Vavříny s vůní benzínu Petr Kožíšek

Velmi zkráceně popsána historie československého automobilového předválečného sportu. Kniha obsahuje popis několika vozidel i že zajímavými příběhy.

24.08.2022 4 z 5