Nejhorší motocykly světa

Rozhlédněte se kolem. Ať už jste mezi regály s encyklopediemi anebo venku v tom šedém světě lidí, pomníků a slávy se dostává jenom úspěšným. A přitom, kde by mnozí z nich vůbec byli, nebýt průkopníků slepých uliček, nebýt těch, jejichž ramena vynesla šampióny vzhůru? Nejkrásnější, nejrychlejší, nejhezčí, nejpopulárnější... Takové stroje v knížce, kterou držíte v rukou a jejíž samotný titul nenechá nikoho na pochybách, určitě nenajdete. Čtyři samostatné kapitoly tvoří jedinečnou a odvážnou platformu, na níž je prezentována více než padesátka těch, kteří si získali renomé úplně něčím jiným a podle autora jim právem náleží nehynoucí sláva. Jsou tu, aby se na ně nezapomnělo, přestože život s nimi rozhodně nebyl snadný. Pro žádnou ze zúčastněných stran! Příběhy aktérů z celého světa jsou vyprávěny jazykem hodně vzdáleným suchopárným encyklopediím tak, jak jsou čtenáři autorových vyprávění už dlouho zvyklí – v širších souvislostech, ovšem vtipně a nikdy ne zdlouhavě, natož nudně. A navíc z pozice, která dává jeho práci unikátní punc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456059/big_nejhorsi-motocykly-sveta-lqo-456059.jpg 43

Kniha Nejhorší motocykly světa

lordchaos

Originální nápad! Útlá knížka plná fotografií, která jistě potěší každého, kdo se zajímá o motocykly.Mám i předchozí dvě autorovy knihy, takže když jsem narazil na jeho nejnovější počin, neváhal jsem.

Máte-li v oblibě kultovní hlášky z Červeného trpaslíka či originální příměry Zdeňka Pohlreicha, zjistíte, že i Sucháč umí!

Např.:
Je to podobné, jako když si sjedař namísto lyží připne na nohy dva plováky z hydroplánu...

Ano, umístit tyrbínu z vrtulníku do motorky a současně zajistit, aby nevypadala jako sousedovic jezevčík, je težko řešitelný úkol. Proč ale ten jezevčik navíc vypadá jako postižený downových syndromem?!

callowsick

Stojí za přečtení, autor uplatňuje svůj ohromný přehled o modelech i technice.

Kifa

V době kdy se všichni řítí kupředu, všichni musí být nejlepší, přichází Pavel Suchý s přehledem těch, kteří cestou odpadli. Je spousta cestiček, ale málokterá je ta správná, tady vidíme ty, které správné nebyly. Spoustu konstrukčních, marketingových, inženýrských přešlapů. Knížka krátkých medailonků plných fotek a zajímavostí na počest těm, kteří neuspěli. A nebo jako varování těm, kteří by to chtěli zkusit stejně