Svedeni tajemstvím-z tajných archivů Stasi

Svedeni tajemstvím-z tajných archivů Stasi https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176564/svedeni-tajemstvim-z-tajnych-archivu-stasi-176564.jpg 4 4 2

Kniha poskytuje detailní, důkladným výzkumemp odložený pohled do vnitřního světa jedné z nejefektivnějších a nejobávanějších špionážních agentur v histori – Stasi východoněmeckého Ministerstva státn bezpečnosti. Poprvé odhaluje tajné technické metody, zdroje a reálie agentů světa vědeckotechnické špionáže. Je spojením autorčiných osobních prožitků komunistického Berlína osmdesátých let a studia materiálů odtajněných v letech 1998/99, včetně dokumentů CIA, interview, zápisů soudních jednání a archívů Stasi. Přístupný styl knihy vtáhne čtenáře do událostí, které jsou někdy popisovány i jako autorčino osobní svědectví. Osloví širokou veřejnost, a mimořádným důrazem na studium v archívech uspokojí i odborníky.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: ,

Seduced by Secrets , 2011

Auto999
24.10.2022 4 z 5

Kniha přináší zajímavé informace, které asi jinde nenajdete, ale kniha opravdu není moc čtivá. První polovina je o vědeckotechnické rozvědce. To je zajímavější polovina. Jsou tam popsány i některé zajímavé příběhy. Druhá polovina je o technickém vybavení Stasi.

Crimble
16.08.2019 4 z 5

Když si přečtete anotaci, tak přesně víte, co od toho čekat. Nějaké velké vzrůšo to není, ale pasáže, kde jde o přeběhlíky, jsou docela napínavé. Některé oddíly mne bavily méně, ale to je asi subjektivní.

tajné služby špionáž Stasi (tajná služba a rozvědka NDR) rozvědka

2013  75%Svedeni tajemstvím-z tajných archivů Stasi