Atlantis Atlantis komentáře u knih

Zrádcova dýka Zrádcova dýka Kevin Sands

Jednou to přijít muselo. Zrádcova dýka je nejslabším dílem celé série. Postavy jsou zase sympatické, hodně cením jejich fyzický i psychický vývoj, ale celou knihu dolů táhne její děj. Ten je neslaný, nemastný, s nízkými sázkami. Úplně jsem se nenudil, ale asi na tento díl jednoduše zapomenu.

31.12.2023 3 z 5

Poslední paprsek světla Poslední paprsek světla Tim Probert

Bože, tohle byla nádhera. Nejen vizuálně (i když Lightfall je nádherný komiks), ale i obsahově. Hlavním tahákem je totiž Bea. Malá holka, která se musí vypravit za záchranou svého dědy, ale přitom je to človíček plný pochybností, strachu a úzkostí. A právě to je zde úžasně znázorněno. Beu vždy obalí černý kokon, který ji omezuje psychicky i fyzicky a paralyzuje ji. Parádní nápad a já se těším na pokračování.

31.12.2023 5 z 5

Gantz 20 Gantz 20 Hiroja Oku

Já se bavím. Vrací se nám staří nepřátelé, opět se dovídáme nové drobky a přitom nejsou potřeba žádná podivná monstra. Super.

Gantz 19 Gantz 19 Hiroja Oku

Tak on Gantz umí být i trochu hlubší? Po vymazání paměti hlavního hrdiny jde v jeho životě všechno do kopru a já se bavím. Gantz bude asi pěkně sadistické stvoření.

31.12.2023 4 z 5

Obří meteorit Obří meteorit ONE (p)

Slušný, ale nijak extra nevybočující díl. Vlastně nemám větších záporů, snad jen méně dvojstránkových panelů. A vězeň je velmi specifický hrdina.

Ohavnost Ohavnost Al Ewing

Od minula naštěstí ubylo filozofování a jsme zase zpátky u toho nechutného Nesmrtelného Hulka. Zase jsme dostali řádku odporností a já se bavil.

31.12.2023 4 z 5

Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Riad Sattouf

Pořád dobré, možná dokonce i skvělé, ale trojka neobstojí v porovnání s předchozími díly. Je tady méně humoru, méně šokujících okamžiků, otec je ještě otravnější. Ale ještě jednou zdůrazňuji - to jsou problémy jen ve srovnání se staršími díly série. Jednou budeš Arab je pořád brilantní komiks, který by se měl ukazovat ve školách. Já jej ve výchově k občanství použiju určitě.

19.12.2023 4 z 5

Mlsoun. Kniha druhá Mlsoun. Kniha druhá Jeff Lemire

Jednička byla super, ale tady... Proboha některé scény mi zůstanou před očima ještě hodně dlouho. Je drsné, je to hnusné (což dělá i Lemireova kresba) a skvěle se to čte. Na konci jsem se téměř modlil, ať ještě nekončíme, ať se vyřeší alespoň jedna z mnoha otázek.

18.12.2023 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Tohle byla naprostá paráda. Skvělé zasazení, super rozuzlení, vyšperkované dialogy. Nenudil jsem se, celou dobu jsem knihu doslova hltal a to mě období rudolfínské Prahy dost nebaví. Což je asi tím nejlepším hodnocením.

18.12.2023 5 z 5

Pustá země Pustá země Kieron Gillen

Ok, tak finále opravilo tu trpkou pachuť, kterou jsem celou dobu měl na patře při čtení téhle série. Všechno to nakonec dávalo relativně smysl, o skvělé kresbě a hlavně colouringu už ani nemluvě, zmiňuji to u každého dílu. Lehce se mi nelíbil úplný konec, podobná řešení nemám moc v lásce, ale jinak jo. Tohle by šlo.

18.12.2023 4 z 5

World of Warcraft: Mág World of Warcraft: Mág Richard A. Knaak

He? Co tohle bylo za amatérskou trapárnu? Někdo tady chválí kresbu. Jako vážně? Učím osmáky, kteří by to zvládli lépe. Celé je odfláklé, příběh i kresba. Já vlastně ani nevím, proč dávám dvě hvězdy, nejspíš jen kvůli tomu, že je to Warcraft.

12.12.2023 2 z 5

Inspektor Šin'ja Kógami 1 Inspektor Šin'ja Kógami 1 Midori Gotó

3,5* Původní anime neznám, ale premisa se mi líbila a v jediné, co jsem doufal, byl kvalitní detektivní příběh. A ten jsem relativně i dostal. Ale těch postav! Panebože, i polovina by byla příliš mnoho. Taky se mi dost nelíbilo řešení konfliktů - rozpliznout podezřelého raději než ho vyslechnout? Divné. Zkusím ještě dál, zatím lepší nadprůměr.

12.12.2023 4 z 5

Já tě zabiju! Já tě zabiju! Gege Akutami

Konečně jsem se v téhle sérii bavil. Čtyřka má hloubku, má vtip, postavy fungují. Jen tak dál.

12.12.2023 4 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Příšeří nefunguje a může si za to jen a jen samotný Jónasson. Tipuji totiž, že nikdy nechtěl udělat z Huldiných případů sérii, a proto skončil první díl tak, jak skončil. Jenže dvojka pak už jen opakuje věci, které jsme odhalili minule. My už víme, proč manžel a dcera vyšetřovatelky zemřeli, známe osud jejích rodičů i prarodičů, víme, jak dopadne její kariéra. Tak proč ty tajnosti? Celá Huldina linka je pak prakticky zbytečná. No a případ? Ten je tak tupě nijaký a vyšetřovatelům se vše daří vlastně samo od sebe, že jsem zapomněl, že už mám knihu dočtenou a hledal jsem ji v knihovně, abych ji dotáhl do konce. Nepřeháním, opravdu.

29.11.2023 2 z 5

Legenda H + Z - První cesta Legenda H + Z - První cesta Jiří Hanzelka

Tak strašně rád bych tento cestopis ohodnotil lépe. Cesta Afrikou je fenomenální. Je na ní krásně vidět, že druhá světová skončila teprve nedávno, pánové všude potkávají fyzické i psychické pozůstatky této události. A těch zajímavostí - neměl jsem tušení, že Britové používali vrcholky pyramid jako stanoviště. Jenže pak se vydáme do Jižní Ameriky a celá kniha se začíná podivně sypat. Události nějak nemají hlavu ani patu (například uvěznění pánů), celé důležité kusy bolestivě chybí (jak a kde si Hanzelka zlomil ruku a musel odletět domů?) a ten konec... tam už asi měli páni cenzoři pré. Francie zlá, hnusná, Anglie zlobivá, šedivá, odporná... Ale bratři Poláci a Norové pijící pouze mléko posilující kosti. Ale no tak. Hodně mě zajímá i druhá cesta, ale trošku se teď bojím.

29.11.2023 3 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

I přes moje kladné hodnocení jsem spíše nas*aný, než nadšený. Spousta postav zde končí svoji pouť naprosto zbytečně a zkratkovitě. Vím, že devátý díl byl na dlouhou dobu posledním a jako skončit s tímhle? No to mě posesouvej. Kresba je klasicky povedená, humor mě stále baví, ale celé to bylo takové na sílu a bez nápadu. Hlavně šokovat, zaskočit za každou cenu. 3,5*

29.11.2023 4 z 5

Spy x Family 9 Spy x Family 9 Tacuja Endó

3,5* Mohlo by se už konečně něco začít dít? Už několikátý díl tu máme vatu a vatu. Sice sladkou a vtipnou, ale pořád jde jen o výplně. Jednosešitové příběhy nikam nevedou, nijak neprohlubují stávající postavy a já se pomalu ale jistě začínám nudit.

29.11.2023 3 z 5

Tajemství Tajemství Timo Parvela

Ale ne. Ne, ne, ne. Tak skvělou sérii s úžasnou atmosférou, fenomenální kresbou a super tajemstvími takhle zabít? Proč? Proč třetinu knihy řešíme identitu Krále, když byla jasná od konce předchozího dílu? Proč se postavy nelogicky objevují a zase mizí? Proč ten nepřirozený happy end? Kvůli šestému dílu mi ze série Kepler62 zůstává na patře hořká pachuť a přitom naprosto nezaslouženě. Konečné hodnocení: série 4*, finální díl 2*

22.11.2023 2 z 5

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

S přehledem nejslabší díl. Ano, přijde opět na zlomové okamžiky, ale celé je to natažené až k samému prasknutí. Důkazem toho, že osmička je výplňový díl, jsou dva příběhy ke konci knihy, které jsou roztáhlé na celé sešity, i když by stačilo pár stran. Sága mám moc rád, tak doufám, že se před svým závěrem nesesype a kvalitativně vydrží.

21.11.2023 3 z 5

Paper Girls 3 Paper Girls 3 Brian K. Vaughan

Paper Girls mi k srdci celou dobu nepřirostly. Holky jsou si až moc podobné, sci-fi prvky až příliš zamotané a vlastně mi bylo celou dobu jedno, jak to dopadne. I tak bylo ale finále takové... nemastné, nijaké. Krásné barvy nezachrání příběh, u kterého mi nezáleží na postavách. Nejlepší shrnutí je asi tento poznatek - kromě Mácy bych asi nedal dohromady jména hlavních hrdinek.

20.11.2023 3 z 5