Atlantis Atlantis komentáře u knih

Konec cesty Konec cesty Jason Aaron

Svým způsobem jsem poslední Skalpy číst nechtěl. Laťka byla postavena tak vysoko, že jsem se obával, že ji finále skopne dolů do prachu cesty. Přeci jen jsme si deset dílů budovali vztah s velmi barvitými postavičkami, kde snad ani jedna nebyla černobílá a po té cestě jsem každého jednou zbožňoval a jindy nenáviděl. No byla to jízda. A Konec cesty je důstojným zakončením. Dalo by se argumentovat, že lehce zkratkovitým, ale stále povedeným. Vytáhnou se nedořešení kostlivci (doslova), na poslední chvíli nás doženou duchové mrtvých (taky doslova) a na samotném závěru dostanete přesně to hořkosladké završení, se kterým jste vlastně spokojeni. Protože happy end není pro všechny a do Skalpů by se ani nehodil.

30.03.2024 5 z 5

Nezlomitelné ostří Nezlomitelné ostří Kojoharu Gotóge

Že by Zabiják démonů nabíral dech? Tenhle díl se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Postavy už začínají mít svoje charaktery, dozvíme se zase něco víc o světě kolem a i když jsem původně nadával na otřepané pavoučí protivníky, ve finále se ukázali jako docela originální. A já tak můžu poprvé říct, že se opravdu těším na další díl.

30.03.2024 4 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7 Fuse

2,5* A dost. Sliz mě jako celek docela baví, ale ta šablonovitost začíná být otravná. Rimuru je skvělý. Úžasný, nejlepší, nejsilnější. A proto se s ním každý a vždycky zkamarádí. A mě už prostě nebaví číst desítky stran o tom, jak se na nás valí obrovské zlo, jenom aby po třech panelech byl unešený úžasností slizu a stali se BFFs.

30.03.2024 3 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Velkou část knihy jsem si říkal všechny ty klasické plusy Steina a Barbariče - lehký, příjemný jazyk, skvěle vystihnuté historické prostředí, humor. Pak ale přišel závěr druhé třetiny a m\ jsme vyslýchali už osmého podezřelého podle mustru: Neudělal jste to? // Vám já nic říkat nebudu // Máme papír z Vídně!! // Na ten já prdím.// A já se začal neskutečně nudit. Uznávám, že finální propojení s jinou slovenskou legendou mne (překvapivě) nenapadlo, ale doufám, že příští díl bude trochu svižnější.

30.03.2024 3 z 5

Hejna běsů Hejna běsů Cullen Bunn

3,5* Čekal jsem bombu, která mě odpálí do mezihvězdného prostoru. Ale první Pochmurný kraj je takový... obyčejný? Velmi jednoduchý příběh se zkratkovitou akcí i rozřešením zachraňuje skvělá kresba evokující vodovky a originální zrůdičky. Jinak ale nejde o nic světoborného a jsem zvědavý, jestli s dalším dílem rovnou celou sérii nezabalím.

22.03.2024 3 z 5

Zrození Zrození Mike Carey

Čtvrtý díl mne tak unavil, že jsem si od dalšího zanoření do světa Tommyho Taylora dal pořádnou pauzu. A možná mi to prospělo, protože Zrození bylo super. Hnuli jsme se v příběhu, začínáme chápat, o co asi jde záporákům i Tomovu otci a hlavně - nikde se neflákáme. Jen ať to vydrží.

18.03.2024 4 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

První Netvora mne nezaujala. Ano, kresba je krásná, na dámy je radost pohledět (i když občas mi přišly některé postavy až příliš podobné a nebyl jsem si jistý, koho sleduji), ale celý příběh se tak moc snaží být tajemný a zamotaný, až je to unavující. Spousta postav a odboček, na koncích kapitol vysvětlující strany s tunou textu... to nezní jako solidně vystavěný storytelling, co říkáte? I hlavní postava mi nesedla. Ultra tvrďačka s posláním? Asi? Kdo ví, víc než náznaky nedostanete. Zkusím ještě další díl, ale jestli se bude takhle pořád stepovat kolem horké kaše, půjdu o dům dál.

18.03.2024 3 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

3,5* Je to asi prokletí povídkových knih, ale jen těžko se hledá sborník nabitý skvosty. A ani Písečníci nejsou výjimkou. Minimálně polovina povídek je obyčejná. Klasické sci-fi o dobývání hvězd, podivní mimozemšťané, cestování dimenzemi... pokud jste četli nějaké starší scífko, víte, o čem mluvím. Další dvě povídky jsou povedené (a to včetně té titulní), ale zase - nic z čeho si sednete na zadek. Pro mne bylo tím naprosto nejlepším zážitkem Sídlo červa. Tomu říkám atmosféra! Ten zatuchlý vzduch temných tunelů z toho přímo čpěl. K tomu trocha body hororu a máte povídku, podle které měla být pojmenována celá kniha.

15.03.2024 4 z 5

Radiant 5 Radiant 5 Tony Valente

Pátý Radiant mi nesedl. Až příliš velká část vypadá zbytečně, nové prostředí mne nezaujalo. Až k samému konci tady máme naše oblíbené charakterové posuny a tajemství, ale z průměru to tento díl nevytáhne.

13.03.2024 3 z 5

Mládí na hřišti Mládí na hřišti Kódži Miura

3,5* Dál číst nebudu. Není to tím, že by manga byla špatná, ale velice očividně vidím, že tohle není pro mě. Ať už věkově nebo genderově, nesedí mi to. Je to takový ten příběh: "Proboha, tak si normálně promluvte." a na to já nemám. Ale jinak jde o krásně nakreslenou i relativně vtipnou mangu, jen ne pro mne.

11.03.2024 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Není už na čase si přiznat, že to Nesbømu poslední dobou moc nejde? Nejnovější tři díly HH byly neuvěřitelné, přepálené a natahované. Je to pořád to samé, Harry chlastá, Harry řeší ženské, Harrymu umře někdo blízký. A mě už to prostě nebaví. Zápletka Zatmění je neskutečně tupá, chybí jakékoliv originální scény. A proč to vlastně celé Harry dělá? Protože... ehm... no tu paní, kterou chce zachránit, už zná přece dva dny! A jednou si při pohledu na ní vzpomněl na maminku! Boha jeho. Nejvíc mne ale štve záležitost. která se v posledních dílech opakuje pravidelně - zatčení nevinného (v tomhle případě dokonce víc), když čtenář ví, že je nevinný. K čemu to proboha je? Jen tím kniha zbytečně bobtná a vy v duchu řvete na vyšetřovatele, ať se hnou z místa. Nebo nedávejte kapitoly, kdy vraha sledujeme a víme, že to nemůže být ten, kdo sedí ve vazbě. Mimochodem, pachatele jsem tipoval od cca 40. strany, bez legrace, a číst pak dalších 500 stran o ničem dost bolelo. V době psaní mého příspěvku další Harry neexistuje a já doufám, že ještě dlouho nebude.

11.03.2024 2 z 5

Sousedská hlídka Sousedská hlídka Mike Mignola

3,5* Já vlastně ani neví, proč cítím lehké zklamání. Asi jsem po prvním díle čekal, že rozjedeme víc epičtější jízdu, kde se jednotlivé epizodky budou na pozadí spojovat a vytvářet velký příběh, ale my jsem tam, kde jsme byli u jedničky - u těch zmíněných epizodek. Pořád platí skvělá kresba, pořád se bavím, ale chtělo by to ještě nějak okořenit.

11.03.2024 4 z 5

Pavoučí honička Pavoučí honička Erik Burnham

Poměrně nepovedené čtení. Starší bude nudit k smrti, mladší zkolabují pod tunami zbytečného textu. Každý se tu chová jako zaostalá verze sebe samého, kresba je průměrná. A překladatel, který i v dnešní době přeloží "high school" jako "vysokou školu", by měl vrátit výplatu.

05.03.2024 2 z 5

Bum bum bum Bum bum bum Tacuki Fudžimoto (p)

3,5* Byl bych moc rád, kdybychom se posunuli v odhalování Střeleckého démona. A přitom to tak chvilku vypadalo - Bomba je super nepřítel a díky citovému spojení s Dendžim má celý příběh o slupku navíc. Jenže to nějak Fudžimoto nedokáže využít, a tak se spíš plácáme po povrchu. Spousta akce je už takovým standardem série.

05.03.2024 4 z 5

Poklad tří králů - 3. díl Poklad tří králů - 3. díl Janne Kukkonen

Celá trilogie byla taková... obyčejná. Třetí díl už se pak jen zvrhává v podivnou rubačku, kde padají všechna předtím nastavená pravidla. I tak je ale škoda, že zbytek u nás asi už nevyjde, špatné čtení to nebylo.

04.03.2024 3 z 5

Spy x Family 10 Spy x Family 10 Tacuja Endó

2,5* První sešit byl slibný, dokonce si troufnu říct, že skvělý. Ale zbytek? Další fillery, mini epizodky a zbytečnosti. Tak jako u několika předchozích dílů. Spy X Family mě začíná unavovat.

29.02.2024 3 z 5

Poklad tří králů - 2. díl Poklad tří králů - 2. díl Janne Kukkonen

Obrovsky povrchní. Celý druhý díl (a vlastně i komplet série) tak nějak klouže po povrchu. Všechno se děje neskutečně jednoduše, rychle a zkratkovitě. A mně je tím pádem vlastně úplně jedno, co Lapka objeví. Je mi vlastně jedno i to, jak to celé skončí. A to přeci není znakem dobré knihy.

Boj Boj ONE (p)

Posledních pár dílu One punch mana mi přijde zbytečně natahovaných a takových prázdných. Možná je to mým věkem, rozpoložením nebo klišovitostí, ale já nechci číst mangu, kde jsou dvojstrany zaplněné třeba jen detailem pěsti. A to nemluvím o tom, že poslední čtvrtina jsou jen výplně.

26.02.2024 3 z 5

Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Jason Aaron

2,5* Zííííív. Ale no jo, já nespím. Vidím tu realistickou kresbu, jasně. Ale jo, chápu, admirál Ackbar, je to past, jasnačka. Ale už mě nebuďte. Kvůli takhle nudnému, zbytečnému a otravnému komiksu vstávat nebudu. Ještě nikdy jsem tak moc nesnášel Hana Sola a jeho trapné kecy.

Gannibal 1 Gannibal 1 Masaaki Ninomija

Jedna velká slabota. I ty sebemenší náznaky atmosféry jsou zašlapány do země, když se hlavní hrdina policista nechává šikanovat jako děcko. Lidé na něj řvou, útočí motorovou pilou (!), střílí (!!), ale ono je to všechno v pohodě. Oni to přece mysleli ze srandy. No haha, ty vo*e! Policista si to pak vybíjí na své manželce. Prostě studie šikany jak vyšitá. Nesedla mi ani nepřehledná kresba, ani dialogy, které na sebe občas nenavazují. Možná dám ještě šanci jednomu dílu, ale tady asi brzy skončím.

26.02.2024 2 z 5