Konec cesty

POSLEDNÍ KAPITOLA MISTROVSKÉHO DÍLA MODERNÍ KRIMINÁLKY Mise splněna Náčelník Rudá vrána je ve vězení, jeho drogové impérium v troskách, železný stisk, jímž svíral indiánskou rezervaci Prérijní růže, je navěky zlomen. A aby se tak stalo, stačilo jen, aby ho zradil muž, kterému nejvíc věřil. Zvláštní agent Dash Zlý kůň dokázal vyváznout ze svého tajného působení v roli pravé ruky Rudé vrány s neporušeným životem a víceméně neporušenou duší. Teď je volný - může skončit u FBI, může zkusit napravit staré hříchy, může opustit rezervaci... nebo zůstat a pokusit se tu žít lepší život. Nebo si to alespoň myslí. Rudá vrána je sice ve vězení, ale přesto zná tajemství, které může Dashe potopit. A mladí muži, které do sebe vsála válka mezi Rudou vránou a Zlým koněm, jsou pořád tam venku a dychtí po odplatě. A tajemný vrah, který to celé začal, stále nebyl potrestán a řada mrtvých těl, jíž za sebou zanechává, je každým dnem delší a delší. Tito muži se chystají k poslední bitvě. Desetiletí plná lží, zrad a vražd kulminují. A až se kouř rozptýlí, bude ještě některý z nich naživu - nebo všichni dojdou na konec své cesty? Oceňovací tvůrci Jason Aaron a R. M. Guéra uvádějí Skalpy: Konec cesty - explozivní závěr noirového eposu z prostředí původních Američanů. Tato kniha obsahuje čísla 56 až 60, náčrtky R. M. Guéry z průběhu celé série a doslov Jasona Aarona. "Jediné skutečné srovnání, co se rozsahu ambicí a zručnosti provedení týče, se nabízí se současnou vlnou sofistikovaných, žánr prolamujících televizních seriálů. Prérijní růže je pro Skalpy tím, čím je Baltimore pro The Wire - Špínu Baltimoru a čím je Deadwood pro, no, Deadwood. To místo je zvrácené, zábavné a nesmírně násilné - stejně jako lidé, kteří tu žijí." - Wired.com...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402727/konec-cesty-iv4-402727.jpg 4.913

Skalpy (10.)

Literatura světová, Detektivky, Komiksy
Vydáno:, Crew

Scalped Vol. 10: Trail's End (2012)

Kniha Konec cesty

Kapis
dnes

Nečtu zásadně komentáře, pokud nemám knihu přečtenou - nevím proč jsem četl komenty k 9. a 10. dílů Skalpů před jejich přečtením, ale stalo se. No a já si tak nějak podvědomě zapamatoval, že Skalpy vyvrcholily minulým dílem a tento - desátý - díl je pouze jakýsi prolog. Jak jsem se mýlil!! Zvraty, vraždy, brutální nenávist, krvavé masakry a divoká jízda pokračuje, nic nevyvrcholilo a nic se neprologuje. Aaron uzavřel až poslední stranou všechny linky svého majstrštyku, i když samosebou život jde dál a protagonistům životní linky nekončí - ale to už je jiný příběh:) A uzavřel je opravdu promyšleně a geniálně. Každý došel svého cíle, ať už tam dojít chtěl, či ne. Guéra kresbu dotáhl snad ještě o stupínek výše ke genialitě a musím říct, že celý tento syrový, opravdový koktejl hlubokých charakterů a příběhů je rozhodně jednou z nejlepších sérií co u nás kdy vyšly.

Mám sám ze sebe pocit, že to píšu nějak často, je to dáno tím, že tohle mám čerstvě v hlavě a takového Sandmana, Zámek a Klíč či Lucifera mám už trochu sněhem zaváté, sám si to musím ujasnit, ale rozhodně patří SKALPY do moji desítky nejlepších sérií. A nebo je to tím, že nemám čas číst braky a čtu jen to nejlepší, co u nás vyšlo. A což už samo o sobě je dost výběr z masivní světové tvorby, kde naši vydavatelé třídí zrno od plev a na náš trh se dostává opravdu jen to nejlepší, což je signifikantní znak našeho komiksového trhu. Jak je krásné žít v té naší krásné zemi:)

BRAVO!!!! Dlouho mě nic tak neuzemnilo a zároveň nenaplnilo a neutvrdilo v určitých morálních postojích. Tohle se nepovedlo dlouho žádné sérii. Budu ji vychvalovat a doporučovat do konce svých dní, ať se Crwi zaplatí aspoň náklady, čímž chci i nápadně poděkovat Crwi, že to dorazila do konce, i přes mizerné - a mou hlavou neberoucí - prodeje. Díky!!

Ivan Kučera

„Ale aspoň se zachovám jako chlap.“ Tak a je koniec. A je presne taký, aký mal mať. Koniec skôr dialógový a vzťahový, než akčný. Ostatne, v predchádzajúcich deviatich dieloch sa prelialo toľko krvi a vyhaslo toľko (nielen ľudských) životov, že nemalo zmysel pokúšať sa to vo finále prekonať. V ňom samozrejme o násilie a akciu ochudobnení nebudete, ale záver jednej z najlepšej komiksovej série na svete sa nesie prevažne v komornom duchu. Čo je len a len dobre. Bola to pozoruhodná séria, s ktorou som strávil 5 rokov života. Séria so skvelými postavami, úžasnými scenármi nekompromisného tvrďáka z Alabamy Jasona Aarona (Muži hněvu, Doctor Strange). Musím sa priznať, a urobím to rád, že zhruba nejako takto som si prial, aby jednotlivé postavy dopadli. Karma existuje? Neviem, možno. Aaronov rebríček hodnôt je značne diskutabilný, ale ja ho vnímam ako realistický a praktický, hoci príšerný a strašný zároveň. Ďakujem a dúfam, že sa ešte niekedy uvidíme. Myslím, že istá, hoci malá, šanca tu je. Svetlo na konci tunela.

FireOfFilth

A finále této brutální série je tu. A samozřejmě ukončení příběhu z rezervace Prérijní růže bylo velkolepé. Dočkali jsme se srdceryvných scén, krve teklo také spousty. Celá tato série je plná drsných momentů, nečekaných zvratů. Toto vše nám vytvoří skvělou atmosféru ke čtení, a je to a čtenář si to může maximálně užít.
Kdo ještě nečetl, nevím na co čeká, tohle je povinnost!

martinstefko

Série "Skalpy" je rozhodně jednou z nejlepších sérií, které vyšly i v češtině. Tedy z hlediska komiksu a z hlediska kriminálního žánru. Jason Aaron nám ukázal, jak se můžeme těšit i na deset knih naditých depresí, a chtít ještě víc. R. M. Guéra nám zase ukázal, že i jen z pohledu na kresbu se můžete přenést do suché rezervace, kde je bordel, špína, lidská nesnášenlivost a smrt jen kousek od vás. Tohle je série "Skalpy" a to je i její poslední díl "Skalpy 10: Konec cesty". Je dobře, že se podařilo sérii vydat až do konce. Nakladatelství Crew tím získává další hvězdičky za svou činnost a za to, co všechno pro překladový komiks dělá. A jestli jste se k téhle sérii ještě nedostali, konečně tak můžete učinit, třeba tím, že si všech deset dílů koupíte a přečtete. Tohle je vážně čtení, které stojí za to.

3DD!3

Skalpuju už pěkných pár let a dělám to s chutí. Vždyť jsem tady první díl musel vytvořit, abych mu mohl vpálit plný počet! Řekl bych, že jde o kvalitativně nejkonzistentnější komiksovou sérii co jsem zatím četl. Nemá to hluchá místa i přestávky na oběd jsou fantastické. Uznávám, že jsem měl z konce obavu. Udrží se až do konce na špici? No a jo. Aaron se vytasí s perfektním závěrečným zúčtováním v plamenech, chcankách a krvi. Leone se v rakvi culí. Realistický epilog ze života jen podtrhuje kvalitu. Konec cesty za to stál a v rozloučení se čtenáři, v poděkování od spisovatele zjistíte proč. Tvorba tohohle komiksu nějakou dobu živila jednu rodinu.

Disease

Po lehce selankovitém prvním sešitu přijde pecka mezi oči a musím konstatovat, že tento book není jen prostým uzavřením příběhu. Dost brzy dám vše komplet v kuse.

komiksy krimi detektivky Vertigo Comics DC Comics

Autoři knihy