astroweb astroweb komentáře u knih

Zakletý klášter Zakletý klášter Juraj Červenák

Nejnověji přeložený slovenský autor, dobrý rozjezd v Americe, na Slovensku trochu více popisné, závěr připravený na další pokračování více ve stylu fantasy.

19.11.2023 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Minier je čtivý vždycky, tentokrát jsem musel zpočátku si dám pauzu, popisy natáčení hororových scén apod., jsou dosti realisticky nepříjemné.

07.11.2023 4 z 5

Josef II.: Podivuhodné cesty habsburského císaře Josef II.: Podivuhodné cesty habsburského císaře Monika Czernin

Skvěle podaný životopis a pohled na císaře Josefa II.

31.10.2023 4 z 5

Prokletí hradu Mydlovar Prokletí hradu Mydlovar Martina Novotná

Druhá kniha autorky, co jsem četl, musím přiznat, že první se mi líbila víc. Tahle je sice dosti čtivá, ale méně zajímavá po historické stránce, zvláště postava pana Jana, majitele Mydlovaru je velice autorsky odbytá a nevěrohodná. Samotné rozuzlení taktéž.

25.10.2023 2 z 5

U nás I. - Úhor U nás I. - Úhor Alois Jirásek

Nedávno jsem přečetl s chutí od Jiráska Poklad. Ten byl kratší, nyní jsem dočetl první díl tohoto rozsáhlejší díla, tetralogie. Moc a moc se mi to líbilo. Rád jsem při tom zavzpomínal i na svou maminku, když jsem ji před lety přistihl při tomtéž čtení, co na to říká a ona se tak hezky zasnila a pravila, je to o tom, jak dříve bývalo, jak se dřív žilo.

21.10.2023 5 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Buď jsem neměl tentokrát náladu nebo se autorovi kniha povedla méně než předešlé, které jsem všechny přečetl. Vadily mi popisy hrdinových činností, podrobné popsané někdy až nudně technické popisy lodě, zbraní apod. Scházel mi nějaký příběh !

18.10.2023 1 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Skvělá zajímavá kniha. Jak po stránce čtivosti, tak po stránce historických reálií.

04.10.2023 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Jako knihkupci v.v. se mi kniha námětem nemohla nelíbit. Pohodové a příjemné čtení, které mě vrátilo do začátků mé profese, přiblížilo i prostředí Paříže. Jenom jednu výtku si nemohu odpustit. V knihách o knihkupectvích je dosti výrazná nepřesnost. Ne, opravdu není čas si v pracovní době číst !

18.09.2023 4 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Knihy se samozřejmě nedá přečíst na jeden zátah. Přitom je velmi, velmi srozumitelně a beletristicky skvěle upravená a čtivá. Karel Gott je fenomén, byl a je jenom jeden !

18.09.2023 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Několikrát jsem se rozmýšlel knihu odložit. Dost spletité a složité, navíc docela dost jmen, které se mi pletly. Nakonec jsem dočetl a něco před koncem jsem zjistil, že jsem knihu nejspíš kdysi četl. Což se mi stalo teprve podruhé. Anebo je možné, že na tento stejný námět jsem už v jiné knize narazil.

13.09.2023 3 z 5

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Druhá autorova kniha, kterou jsem se zájmem přečetl. Atmosféra pražského divadla před 1. světovou válkou, parádní finále a spousta zajímavých historických reálií.

07.09.2023 4 z 5

Co nebude v dějepise Co nebude v dějepise Bedřich Golombek

Velmi zajímavé.

03.09.2023 5 z 5

Výbuch Výbuch Radovan Šimáček

Velice zajímavý historických román, místy připomínal spíše literaturu faktu.

03.09.2023 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

poslouchal jsem audio, nejzajímavější byly podrobnosti českých hodinkách.

03.09.2023 2 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Přiznávám, že tuto trilogii jsem nepřečetl na jeden zátah. Přesto jsem s dočtením a vyzněním celého díla velmi, velmi spokojený.

21.08.2023 5 z 5

Instinkt Instinkt Tess Gerritsen

Po delší odmlce jsem si přečetl od oblíbené autorky. Líbí se mi její způsob podání, vyšetřování, propojení s rodinnými epizodami, v této žádný šíleně geniální zločinec, jednalo se spíše o rodinnou anamnézu. Líbilo se.

15.08.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

S přestávkami, ale i tak jsem byl hodně spokojený, od posledního dílu si dám chvíli pauzu.

24.07.2023 4 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Po delší době opět přečtený Jirásek. Právě v dnešní době potřebné čtení, o svobodě informací, o skutečném a vřelém vlastenectví českém.

14.07.2023 5 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Nepřečetl jsem od autora, i když mého oblíbeného, všechna díla, ale soudím, že toto je jeho stěžejní dílo. Skvělé !

07.07.2023 5 z 5

Milovníci sportu aneb Smrt darebáka Milovníci sportu aneb Smrt darebáka Leopold Králík

Teda to bylo něco. Překvapivé, jedním slovem skvělá česká detektivka !

03.07.2023 5 z 5