Arte Arte komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů jako sága je perfektní dílo. První díl mě zaujal nejméně z této trilogie, ale i v něm se ukrývá mnoho poučení. Tato kniha má mnoho co nabídnout a zvídavému oku neujdou skryté významy.

23.06.2017 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Nádherný pohádkový příběh, který je svým dějem jak zajímavý pro děti, tak i pro dospělé. Je to náročnější četba, ostatně jako všechny Tolkienovy knihy, ale stojí rozhodně za to. Je to kniha, ke které se s radostí vracím a věřím, že má v historii literatury své pevné místo.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Odkaz dračích jezdců je perfektní nápad a autorovi se povedlo perfektně jeho potenciál využít. Knihy jsem četla jedním dechem a všechny si pak ještě koupila, abych je měla po ruce na znovupřečtení.

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Jedná se o příjemné počtení, kterým lze zkrátit čekání na vydání dalšího dílu Hry o trůny. Lecos se tím vysvětlí a přiblíží to svět Západozemí o něco více. Bohužel je to příběh na můj vkus moc krátký a mou žízeň po pokračování Písně ledu a ohně neuhasil.

23.06.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Z počátku se mi kniha četla velmi špatně. Příběh mě sice uchvátil, ale nebyla jsem zvyklá na styl spisovatele a na jeho slovní obraty. I proto se mi kniha nečetla nejlépe, ale překousala jsem jí a užila si to. V dalších dílech jsem už problémy se čtením neměla, protože jsem si Martinův styl psaní zvykla. Série je napínavá, nápaditá a nepostrádá napětí. Jen co bohužel knize snižuje na mojí zainteresovanosti je, že musím na další díly čekat tak neskutečně dlouho. Doporučuji přečíst až budou všechny díly vydané (pokud to autor stihne).

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Celou dobu jsem čekala téma upírů a to, že se zde nevyskytovalo mě příjemně překvapilo. Nápad je super, kniha je čtivá, ale zařadila bych ji do kategorie "jednou super, ale znovu už to nepřečtu."

23.06.2017 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha a obecně celá sága mě nadchla a četla jsem ji jedním dechem. Téma "andělé a démoni" miluji a tato série předčila všechna má očekávání. Rozhodně ji v budoucnu hodlám přečíst i v originále.