arram arram komentáře u knih

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha, která mě po dlouhé době dokonale vtáhla do děje a přiměla k zamyšlení. To, že je kniha psána formou dopisů, pak jen doplňuje celý zážitek z této knihy.

04.02.2016 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Když jsem si ji v knihkupectví kupoval, měl jsem trochu obavu, ale mohu říct, že koupi určitě nelituji. Kniha mě svým dějem naprosto pohltila.

04.02.2016 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Turnus navazuje na Silo a obě knížky svými ději propojuje, což je pro čtenáře Sila příjemnou jednohubkou. Nicméně začíst se do knížky, mi trvalo o něco déle než u Sila, ale i tak se jedná o velmi dobrou knížku.

04.02.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha sice čtivá je, ale v některých pasážích jí chybí ten správný spád, nicméně i přes to se jedná o kvalitní detektivku, u které se čtenář nenudí.

28.12.2015 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Další z velmi podařených detektivek Deavera! Z počátku jsem měl trochu problém se do knihy ponořit, ale kniha stála za to. Rozuzlení a konec knihy jako vždy nečekané!

18.09.2015 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Kniha má spád, nápad a taky celkem překvapující rozuzlení. Velmi příjemné počtení na zkrácení dlouhé chvíle.

28.03.2015 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Další perfektní případ Lincolna Rhyma. Jefferyho Deavera mám rád čím dál tím více, jeho knihy jsou promyšlené a dokonale napínavé.

03.10.2014 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Od knihy jsem pravděpodobně očekával víc. Námět není špatný, ale autor příběh vyplňuje nekonečnou vatou, která knížce ubírá spád. Kdykoliv přišla nějaká zajímavější pasáž, od níž jsem se nemohl odtrhnout, autor zničehonic přepne do jiného módu a natahuje knihu vatou, která není nutná. U mě teda velké zklamání.

25.09.2014 3 z 5

Vodní dýmka. Průvodce světem vodních dýmek Vodní dýmka. Průvodce světem vodních dýmek Timotej Jančár

Perfektní kniha pro všechny, kdo se chtějí dozvědět více o potěšení zvaném vodní dýmka. Kniha stručně a jasně shrnuje veškeré základní informace nejen o vývoji, ale i o základních věcech, jako jsou výběr uhlíků a tabáku.

21.07.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Dokonalé završení trilogie. Možná, že jsem čekal něco víc, ale i přes to jsem rád, že trilogie byla zvršena právě tak, jak byla.

07.07.2014 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha, ze které mě mrazilo. Dokonale napsaný příběh o tom, jak jeden režim dokázal vyprodukovat lidi, kterým nic nebylo proti srsti, a kteří se snažili plnit rozkazy bez ohledu na to, co je to stojí.

01.12.2013 5 z 5

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Důstojné zakončení série s rozuzlením, které jsem opravdu nečekal.

03.11.2013 4 z 5