Aries Aries komentáře u knih

Naivní. Super. Naivní. Super. Erlend Loe

u některých knih mi přijde, že se zbytečne plýtvá papírem. Napr. str.144-167. a je jich tam víc...

Šťastná pútnička Šťastná pútnička Mario Puzo

V podstatě se tam toho moc neděje, ale chytla mě, dokonce víc než Kmotr. Při čtení jsem snědla víc vlašských ořechů, než kdykoliv předtím, hl.hrdinka je tam neustále loupala a jedla :-))

26.07.2011 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neumím ani popsat, co všechno jsem cítila při čténí této knížky. Nedokázala jsem ji odložit. Jedna z mála knížek, od které jsem se nezvedla, dokud jsem jí nedočetla. Naštěstí, měla moje máma velké pochopení, nerušeně mě nechala číst a moje povinnosti počkaly (to jsem ještě chodila do školy a bydlela pod její střechou :-))). Jo a druhou půlku jsem probrečela jak malá...

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Přemohla jsem se a dočetla ji, ale bolelo to. Moje jediná knížka, kterou jsem od Hemingwaye přečetla a asi i poslední. Celý čas jsem měla pocit, že si o svém čtenáři myslí, že je pitomec. A ty dialogy... u těch se mi ježily chlupy po celém těle. Je mi líto, ale vážně jsem měla celý čas tenhle pocit.

26.07.2011 1 z 5

Jozef Mak Jozef Mak Jozef Cíger Hronský

absolutně No.1. Brečela jsem u toho. Taky bych tuto knihu zařadila do světové četby.

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

kniha se dobře čte, je to odpočinková četba. Ale stačí jednou, už se k ní vracet nebudu

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha mě upoutala hned od prvních stránek, doporučuji

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

tak tohle mě opravdu, ale opravdu nebavilo. Přijde mi to dost drsný, dát hodnocení odpad, ale nemůžu dát ani tu jednu hvězdu, ani dočíst jsem to nedokázala.

26.07.2011 odpad!

Protivník Protivník Emmanuel Carrère

miluji knihy, které se zabývají lidskou psychikou a tahle je taky skvělá, ale musím jednu hvězdičku ubrat. Pro mě
osobně trochu horší než kniha Chladnokrevně (Truman Capote).

26.07.2011 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Kniha mne zklamala. Četla jsem ji v angličtině, abych rozhýbala mozkové závity, takže ztráta času to nebyla :-)))

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

jednoduše výborná - 5*

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Moje absolutně nejoblíbenější kniha od Clavella. Přečetla jsem ji 3 krát, poprvé v 15-ti letech

26.07.2011 5 z 5

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Jan Folný (p)

teď jsem knížku dočetla (tajně v práci v archivu, protože jsem se nemohla odtrhnout), je vážně skvělá, doporučuji - 5*