Aribana Aribana komentáře u knih

Kašpárek a Spejbl na cestách Kašpárek a Spejbl na cestách Frank Wenig

Byť je to poměrně stará kniha (bohužel v ní nebyl uveden rok vydání), tak se bude malým čtenářům nebo posluchačům určitě líbit. Popisuje cestu Spejbla a kocourka Tondy na severní točnu. Letí v neckách, které nesou čtyři balónky a ztroskotají na ledové kře. Zachrání je kapitán Držkormidlo a zase se šťastně veátí domů za Kašpárkem.

19.02.2022 4 z 5

Trhan Kuba Trhan Kuba Eugène le Roy

Původně jsem si myslela, že sahám do knihovny po dětské literatuře. Ale nakonec jsem brzy pochopila, že se jedná o románek z historie. Není vůbec špatný, je celkem čtivý a ničím neuráží. Charakterizuje dobu, která nebyla zrovna milostivá a každý se musel protlouci po svém.

16.02.2022 3 z 5

Průpovídky ze špitálu Průpovídky ze špitálu Jiří Noha (p)

Útlá brožovaná knížka, kterou přečtete poměrně s lehkostí. Skutečné příběhy lékařů a sester z nemocničního prostředí, které nikoho neurazí.

03.02.2022 3 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Četla jsem to kdysi jako malá holka a už vím, proč se mi jeho knížka tehdy nelíbila. Uřezané dětské prstíčky a podobné morbidity mě připadali dost děsivé. Pohádky pro děti si představuju trochu jinak

19.01.2022 2 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Humorná kniha? A proboha čím? Vždyť ta žena, o které se píše v této knize, je spíše nešťastná.

12.01.2022 2 z 5

Zločin v královském kanálu Zločin v královském kanálu Armand Lanoux

Špatná knížka to nebyla, jen ten závěr mi přišel trošku ukvapený.

06.01.2022 3 z 5

Uhni se, topí se! Uhni se, topí se! Jiří Polák

Příběhy plavčíka Rudy Kropíka jsou vlastně sestaveny na základě pravdivých vzpomínek, které jsou občas dokreslené fantazií obou tvůrců. Kniha je hodně protkána erotickými frázemi a málo uvěřitelnými situacemi.

29.12.2021 3 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Protože jsem knihu nečetla jako dítě, tak jsem si jí přečetla teď. Je hezky napsaná ke své době a já myslím, že i zajímavá pro určenou generaci.

19.12.2021 3 z 5

Kronika Pickwickova klubu ll Kronika Pickwickova klubu ll Charles Dickens

Kdyby se mě někdo zeptal, o co v té knize šlo, respektive ve dvou knihách, jelikož jsou to dva díly, tak bych odpověděla, že o příběhy….ale jaké? Jako by mi ani jediný, krom toho uvěznění, nezůstaly v hlavě. Za mě snad mohu říct, že nejvíce se mi líbil hlas pana Německa, který tuto audioknihu namluvil.

13.12.2021 2 z 5

Jedenáct podezřelých Jedenáct podezřelých Karel Štorkán

Jednoduché příběhy, odpovídající jednoduchostí své době

03.10.2021 2 z 5

Most přes řeku Léthé Most přes řeku Léthé Valja Stýblová

Hezký a silný příběh

17.09.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mě knížka zaujala, alespoň zase něco jiného, než jen klasické detektivní příběhy, kterých je všude dost. Je to zcela zajímavý žánr alespoň pro mě.

17.09.2021 5 z 5

Kamenný kvítek Kamenný kvítek Pavel Petrovič Bažov

Trochu jiné pohádky, než ty obvyklé

06.09.2021 2 z 5

Méďové Méďové Václav Chaloupek

Velmi hezká knížka se spoustou krásných fotografii.

09.07.2021 5 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Tak trošku mi to připomíná červenou knihovnu pro děti. Ale je napsána laskavým stylem.

22.06.2021 2 z 5

Claim Claim Miroslav Valina

Ani nevím, co pořádně napsat. Když jsem si knížku kupovala přes internet, myslela jsem si, že to bude pár pěkných povídek z vandrů. Měla jsem velký problém knížku dočíst. Vůbec mě nebavila, povídky nedávaly kolikrát ani smysl. Asi bych jí ani nikomu nedoporučila.

10.06.2021 odpad!

Tuto knihu by si měl přečíst každý, než sáhne po drogách. Každý by si měl uvědomit, co tím působí hlavně svému okolí a nejbližší rodině. Pokud sám člověk nechce skončit, ostatní mu v tom nedokáží zabránit. Platí i pro alkohol a ostatní.

01.06.2021 4 z 5

Deadwood Deadwood Pete Dexter

Asi to není šálek mého čaje, ale vzhledem k tomu, že vychází ze skutečných událostí, se asi není čemu divit.

06.05.2021 2 z 5

Strašidlo Doudlo Strašidlo Doudlo Miroslav Krejča

Strašidýlko s netopýříma ušima a špatnou výslovností. Místo “bu bu” straší “dlo-dlo”. Nejsem si jistá, zda bych čtením této knížky udržela zájem dítěte... a asi ani obrázky mi nepřišly zajímavé.

02.05.2021 2 z 5

Chytila Dáda žížalu Jůlii Chytila Dáda žížalu Jůlii Ondřej Suchý

Kniha je bohatě ilustrovaná a pro děti by mohla být zajímavá.

29.04.2021 3 z 5