Aribana

Prázdniny s pejskemPrázdniny s pejskemJana Jelenová

Hezká a srozumitelná knížka, s hezkými ilustracemi.

HráčiHráči* antologie

Je to moje první kniha, která má tuto tématiku. Zajímavé, ale opět již starší tvorba. Takže trošku těžkopádnější. Jinak by to asi bylo zajímavé téma.

Kubula a Kuba KubikulaKubula a Kuba KubikulaVladislav Vančura

Po dlouhých letech, jsem se vrátila k četbě této knížky z dětství. Tehdy jsem jí příliš nerozuměla a i nyní, když o tom přemýšlím, je pro děti poněkud složitější. Přesně, jak to popsala předchozí čtenářka. Škoda, že to není převedeno do soudobého vyjadřovacího jazyka.

Dobrodružství Huckleberryho FinnaDobrodružství Huckleberryho FinnaM. Twain (pseudonym)

Pro děti dnešní doby by to asi poutavé čtení nebylo. Ale na svou dobu byla napsaná dobře. Mě osobně ovšem neoslovila něčím zajímavým, takovéto, že nedokážete knihu odložit, to rozhodně nebylo.

Veterinářem v ZOOVeterinářem v ZOODavid Taylor

Hezká knížka, zajímavé čtení . Každý, kdo má rád zvířata se nechá vtáhnout do děje, vyprávěného anglickým veterinářem, který se specializoval na choroby šelem a divokých zvířat po celém světě.

Dýka a křížDýka a křížDavid Wilkerson

Kniha nebyla úplně špatná, ale hodí se spíše do knihovny pro věřící. Asi bude příběh hodně smyšlený, protože se mi moc nechce věřit, že by se tolik mladých lidí obrátilo k víře, když předtím byli součástí tlup a gangů, které se nebránili tomu použít nůž a snadno zabít.

Učinný lékUčinný lékArthur Hailey

Trochu těžkopádné a příliš farmaceutické…

Richard Kočičí srdceRichard Kočičí srdceViktor Meca

Tato kniha se rozhodně neřadí mezi knihy, které si nechám v knihovně….

Lední medvídku, kam pluješ?Lední medvídku, kam pluješ?Hans de Beer

Krátký příběh ledního medvídka s bohatými a hezkými ilustracemi. Mě se moc líbila i jako dospělé ženě a ráda ji přečtu vnoučkovi…

ChladnokrevněChladnokrevněTruman Capote

Zajímavé rozpracování myšlenek nejen obětí, ake i vrahů. Je neuvěřitelné, kvůli jaké nicotnosti a pramalé finanční částce je člověk schopen zabít člověka.

Kašpárek a Spejbl na cestáchKašpárek a Spejbl na cestáchFrank Wenig

Byť je to poměrně stará kniha (bohužel v ní nebyl uveden rok vydání), tak se bude malým čtenářům nebo posluchačům určitě líbit. Popisuje cestu Spejbla a kocourka Tondy na severní točnu. Letí v neckách, které nesou čtyři balónky a ztroskotají na ledové kře. Zachrání je kapitán Držkormidlo a zase se šťastně veátí domů za Kašpárkem.

Trhan KubaTrhan KubaEugène le Roy

Původně jsem si myslela, že sahám do knihovny po dětské literatuře. Ale nakonec jsem brzy pochopila, že se jedná o románek z historie. Není vůbec špatný, je celkem čtivý a ničím neuráží. Charakterizuje dobu, která nebyla zrovna milostivá a každý se musel protlouci po svém.

Průpovídky ze špitáluPrůpovídky ze špitáluJ. Noha (pseudonym)

Útlá brožovaná knížka, kterou přečtete poměrně s lehkostí. Skutečné příběhy lékařů a sester z nemocničního prostředí, které nikoho neurazí.

Sněhová královnaSněhová královnaHans Christian Andersen

Četla jsem to kdysi jako malá holka a už vím, proč se mi jeho knížka tehdy nelíbila. Uřezané dětské prstíčky a podobné morbidity mě připadali dost děsivé. Pohádky pro děti si představuju trochu jinak

Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Humorná kniha? A proboha čím? Vždyť ta žena, o které se píše v této knize, je spíše nešťastná.

Zločin v královském kanáluZločin v královském kanáluArmand Lanoux

Špatná knížka to nebyla, jen ten závěr mi přišel trošku ukvapený.

Uhni se, topí se!Uhni se, topí se!Jiří Polák

Příběhy plavčíka Rudy Kropíka jsou vlastně sestaveny na základě pravdivých vzpomínek, které jsou občas dokreslené fantazií obou tvůrců. Kniha je hodně protkána erotickými frázemi a málo uvěřitelnými situacemi.

29.12.2021

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1Miloslav Švandrlík

Protože jsem knihu nečetla jako dítě, tak jsem si jí přečetla teď. Je hezky napsaná ke své době a já myslím, že i zajímavá pro určenou generaci.

19.12.2021

Kronika Pickwickova klubu llKronika Pickwickova klubu llCharles Dickens

Kdyby se mě někdo zeptal, o co v té knize šlo, respektive ve dvou knihách, jelikož jsou to dva díly, tak bych odpověděla, že o příběhy….ale jaké? Jako by mi ani jediný, krom toho uvěznění, nezůstaly v hlavě. Za mě snad mohu říct, že nejvíce se mi líbil hlas pana Německa, který tuto audioknihu namluvil.

13.12.2021

Jedenáct podezřelýchJedenáct podezřelýchKarel Štorkán

Jednoduché příběhy, odpovídající jednoduchostí své době

03.10.2021

Most přes řeku LéthéMost přes řeku LéthéValja Stýblová

Hezký a silný příběh

17.09.2021

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Mě knížka zaujala, alespoň zase něco jiného, než jen klasické detektivní příběhy, kterých je všude dost. Je to zcela zajímavý žánr alespoň pro mě.

17.09.2021

Kamenný kvítekKamenný kvítekPavel Petrovič Bažov

Trochu jiné pohádky, než ty obvyklé

06.09.2021

MéďovéMéďovéVáclav Chaloupek

Velmi hezká knížka se spoustou krásných fotografii.

09.07.2021

Malý lordMalý lordFrances Hodgson Burnett

Tak trošku mi to připomíná červenou knihovnu pro děti. Ale je napsána laskavým stylem.

22.06.2021

ClaimClaimMiroslav Valina

Ani nevím, co pořádně napsat. Když jsem si knížku kupovala přes internet, myslela jsem si, že to bude pár pěkných povídek z vandrů. Měla jsem velký problém knížku dočíst. Vůbec mě nebavila, povídky nedávaly kolikrát ani smysl. Asi bych jí ani nikomu nedoporučila.

10.06.2021odpad!

Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Yvonne Keuls

Tuto knihu by si měl přečíst každý, než sáhne po drogách. Každý by si měl uvědomit, co tím působí hlavně svému okolí a nejbližší rodině. Pokud sám člověk nechce skončit, ostatní mu v tom nedokáží zabránit. Platí i pro alkohol a ostatní.

01.06.2021

DeadwoodDeadwoodPete Dexter

Asi to není šálek mého čaje, ale vzhledem k tomu, že vychází ze skutečných událostí, se asi není čemu divit.

06.05.2021

Strašidlo DoudloStrašidlo DoudloMiroslav Krejča

Strašidýlko s netopýříma ušima a špatnou výslovností. Místo “bu bu” straší “dlo-dlo”. Nejsem si jistá, zda bych čtením této knížky udržela zájem dítěte... a asi ani obrázky mi nepřišly zajímavé.

02.05.2021

Chytila Dáda žížalu JůliiChytila Dáda žížalu JůliiOndřej Suchý

Kniha je bohatě ilustrovaná a pro děti by mohla být zajímavá.

29.04.2021