Chytila Dáda žížalu Jůlii

Chytila Dáda žížalu Jůlii https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4106/chytila-dada-zizalu-julii-4106.jpg 3 9 2

Jůlie v cirkuse Každý má nějaký tajný sen, že ano. A jestliže se někdo celý život plazí bříškem po zemi a jediná změna pro něho je, ž se může akorát do té země zavrtat, je pochopitelné, že jednou zatouží prožít něco tam, kam se jen tak dostat nemůže. Do Prahy přijel cirkus Kuš. Nebo Huš? Ne, jmenoval se cirkus Buš! Když to Jůlinka zjistila, zoufale zatoužila po tom, stát se akrobatkou na visuté hrazdě, létat vzduchem, dělat ve vzduchu přemety, udivovat všechny bojácné lidi, stát se prostě slavnou žížalou létací. (Zdroj: Internet)... celý text

Metla
17.07.2021

Nebudu hodnotit, protože jsem věnovala knížce jeden předčítací večer a vůbec jsem nedokázala předstírat zájem o těch několik protrpěných stránek. Netrpělivě jsem oddrmolila pár příběhů a oznámila cácorce, že mě to fakt-fakt-fakt nebaví. Protestovala jsem už v knihovně - Dáda ani Jůlie si nezískaly mé sympatie v dětství, stěží mohly změnit odmítavý postoj starého koštěte. Ani ilustrace Stanislava Holého mě nikdy nepřitahovaly, marně bych tedy hledala pozitiva, proč pokračovat v četbě o peripetiích žížaly, která chce jezdit na koni, tančit, stát se manekýnou, vyzkoušet si rogalo a tak dále. Své spokojené čtenáře (spíše malé čtenářky) si kniha pravděpodobně najde - hlavně, když u toho nebudu.
Skřítě naštěstí milosrdně souhlasilo, ať už byl na vině můj vlažný přednes nebo nic-moc texty; pustily jsme se do jiných pohádek. Díky libovolné imaginární entitě!

Aribana
29.04.2021 3 z 5

Kniha je bohatě ilustrovaná a pro děti by mohla být zajímavá.