Arev122 Arev122 komentáře u knih

Vlk Vlk Mo Hayder

Napínavý thriller, krátké kapitoly, nečekané rozuzlení. Doporučuji.

16.04.2024 5 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Pěkný, napinavý, dobrodružný sci-fi roman nás zavádí mezi dinosaury. Těším se na pokračování, mě se to velmi líbilo.

15.04.2024 5 z 5

Poslední dny dinosaurů Poslední dny dinosaurů Vladimír Socha

Na knihu jsem se těšila, ale bylo tam příliš mnoho popisu "dinosaurů" místo akčního děje .Ale jsou tam velice zdařilé obrázky a popisy "dinosaurů " .

07.04.2024 4 z 5

Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Douglas Adams

Čtivý, oddychový a vtipný sci-fi román, který mě bavil.

04.04.2024 4 z 5

Maják na severu Maják na severu Natasha Pulley

Zajímavý, napínavý a trochu duchařský román. Občas jsem se ztrácela ve stoletích a osobách, ale hezky se to četlo.

31.03.2024 4 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Čtivá detektivka plná sněhu, pohřešované holčičky a jedné vraždy.

26.03.2024 4 z 5

Údolí lagun Údolí lagun Patricia Shaw

Zajímavé čtení o osídlování Austrálie, kam byli odváženi trestanci a imigranti z Anglie. Hodně odvahy bylo zapotřebí při zabírání území, kde byli domorodci.

24.03.2024 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Taková odpočinková detektivka, kde na ostrově, dle dětské říkanky, umírají lidé.

17.03.2024 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Napínavá a trochu detektivní zápletka. Pěkné tajemné čtení až do konce.

11.03.2024 5 z 5

Teranesie Teranesie Greg Egan

Zpočátku to bylo čtivé a zajímavé. Druhá polovina mě už nudila, bylo tam příliš mnoho odborných výrazů a děj neměl spád. Pouze konec byl sci-fi.

08.03.2024 3 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Paříž 19.století a ústav pro ženy zavřené v Hospitálu Salpetriere (blázinec).
Na jejich umístění měli vždy podíl muži z rodiny-manželé, otci a bratři a kde neurologové prováděli pokusy s choromyslnými. Děj je čtivý a plyne rychle.

07.03.2024 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Zajímavé a akční čtení, kde televize obstarává smrt jednotlivce- běžce o život.

01.03.2024 5 z 5

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

(SPOILER) Napínavé a trochu detektivní čtení, kde se hemží duchové s ďábelskými plány. Ale nakonec jsou to lidé, kteří se chovají jako ďáblové.

26.02.2024 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Tento postkatastrofický román mě nezaujal, připadalo mi to trochu nudné, roztěkané a bez napětí.

18.02.2024 2 z 5

Džungle Džungle Clive Cussler

Příjemná dobrodružná akční oddechovka, kde hlavní sympatický hrdina s přáteli vše přežije a zvítězí nad zločinem.

14.02.2024 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

V románu bylo trochu napětí a duchařiny. Byl to příběh ve dvou rovinách -nyní a před 100 lety, kdy se stala vražda mladé ženy a jezero ji vyplavilo po 100 letech.

11.02.2024 4 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Čtivé sci-fi, kde nejprve z lháře se stane kladný hrdina. Převlečný pošťáka, který cestuje postapokalyptickými dědinami a snaží se změnit svět.

08.02.2024 4 z 5

Koruna věčného soumraku Koruna věčného soumraku James Rollins (p)

Román je fantasy - t.j je to vlastně pohádka, kde se vyskytují nadpřirozené bytosti a kladné i záporné postavy mají nemalé schopnosti. Ale i když některé části byly akční a napínavé, mě to neoslovilo.

03.02.2024 3 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Napínavé a čtivé dobrodružství a opuštěném ostrově , kde žijí dinosauři. Ztracený svět je sci-fi román.

27.01.2024 4 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Tento román mě příliš nezaujal, sice tam bylo napětí a zajímavé technologie, i hlavní hrdina byl sympatický, ale bylo tam pro mě moc popisovaných progresivních oborů a neurčitý konec.

22.01.2024 3 z 5