Arella Arella komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Mám Jojo Moyes ráda, moc jsem se na knihu těšila. První polovina knihy krásně napsaná, krásný příběh, zajímavě rozehraný, moc jsem se bavila. Pak to sklouzlo k žánru velmi levné červené knihovny, až jsem byla naštvaná, že tohle má autorka zapotřebí. Obrovský soudní proces, mediální pozornost, hrdinka je na nesprávné straně a její milý na poslední chvíli najde nějakou starou paní na vozíku, která to vše objasní, by podle mě mohlo být chytřeji a rafinovaněji do příběhu vloženu. Sundávám jenom jednu hvězdu, že mě opravdu překvapil konec, jak to tedy dopadlo. Až pohádkově, bych řekla, protože i teď se mi nechce uvěřit čestnosti jednoho takového muže. A já mám teda pohádky ráda.

17.02.2016 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Asi si ji pamatuji hezčí. Protože byla první? Nevím. Každopádně družstevní kuchyně byla silná káva i na mě.

16.02.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná kniha, krásný jazyk, rozhodně stojí za přečtení.

14.02.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Musím se přiznat, že jsem knihu jako dítě asi nikdy nečetla a dostala jsem se k ní až teď, když čteme dceři. A je to teda krááása. Krásný jazyk, krásné povídání, krásná kniha. Jsem ráda, že dcera o ni nepřijde.

07.02.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Příběh pěkný, chvílemi to bylo i na mě hodně červená knihovna, naštěstí těch pasáží nebylo příliš. Zase jsem se velmi rychle začetla, v pozdních nočních hodinách knihu ne a ne odložit a odtrhla jsem se tak od každodenních starostí a povinností. S Jojo ráda trávím svůj volný čas.

12.01.2016 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Začátek hrůzostrašný, zmatek nad zmatek, konec kýčovitý, sama se docela divím, že jsem knihu dočetla do konce. Hrdinka ztratila sympatie, pokračování grády, asi bych doporučovala už nechat Bridget Jonesovou vklidu.

30.12.2015 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Se Sněhulákem pro mě jednoznačně nejlepší kousky. Stále vysoká úroveň jazyka, zajímavá zápletka, napínavé od začátku do konce, nemohla jsem knihu odložit a skoro kvůli ní nespala. Líbil se mi vývoj hlavního hrdiny, už tak moc se mi nelíbily některé pasáže popisující zohavení obětí, ale to je asi tím, že stárnu. Jinak za mě plný počet! Doporučuji a přeji napínavé počtení.

29.11.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pěkné, pěkné, pěkné. Takové pohlazeníčko v chmurných podzimních dnech. Nemohla jsem se odtrhnout a náramně jsem si odpočinula. Díky JoJo!

19.10.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha se mi líbila, severské krimi jsou můj šálek kávy. Příběh běží od prvního písmene, až mi někde občas chyběl nějaký čas na nadechnutí a zklidnění. Nezničitelnost hlavních kladných hrdinů je někdy fascinující, ale pro mě je vlastně žádoucí. Nechci o ně přijít, mám je ráda. V některých momentech mi bylo trochu ouzko a to hlavně když se jednalo o děti. Od té doby, co jsem máma, jsem ohledně "těchto věcí" daleko citlivější. Jinak vřele doporučuji a těším se na další kousek ze severu.

09.10.2015 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Těšení se na tuhle knihu bylo veliké, o to větší dřina byla začíst se. Zvykla jsem si potom na dlouhé popisné pasáže, dokonce se mi začaly docela líbit a těšila jsem se na večer na další počteníčko. Kniha byla nicméně zbytečně dlouhá, párkrát jsem se přistihla, jak mi myšlenky utíkají, ale nevracela jsem se, protože jsem věděla, že zrovna nic zásadního hlavní hrdiové neprožívají. Škoda, že příběh dostal spád až ke konci a ten nebyl třeba dále rozvinut. Ale je mi jasné, že autor si nechal otevřená vrátka....

20.08.2015 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Čtivé, napínavé, knihu jsem si užila od začátku do konce.

22.04.2015 5 z 5