Arbenin Arbenin komentáře u knih

Německé rekviem Německé rekviem Philip Kerr

Pominu-li absenci korektorky a kostrbaty preklad, tak mi pribeh prisel moc prekombinovany. Na podobne tema radsi doporucuji precist Otcinu Roberta Harrise.

27.07.2019 2 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Skvela kniha pro deti a dospivajici, kterym zpritomni osudy stejne starych deti z zidovske komunity v obdobi protektoratu. Velmi se mi to libilo, tedy az na hrubku v doslovu.

21.07.2019 4 z 5

Zebra pod postelí Zebra pod postelí Markus Orths

Mily pribeh o toleranci

01.07.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pet hvezdicek davam za skvelou fabulaci pribehu. Libi se mi, jak autorka pracuje s dejem. Tu posledni hvezdicku ale nemuzu dat. Na vine je nepravdepodobny happy end.

16.06.2019 4 z 5

Špion, který přišel pozdě: Československá rozvědka v Norsku Špion, který přišel pozdě: Československá rozvědka v Norsku Terje B. Englund

Letmy vhled do prace cs.tajne sluzby na uzemi Norska v dobe totality. Drobne chyby (napr.ze Charta 77 vznikla v prosinci ‘78) otravuji cteni

02.06.2019 2 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Asi nejlepsi zapletka z v cestine vydanych tri dilu. Ctyri hvezdicky proto, ze by bylo fajn, kdyby nakladatelstvi investovalo do korektora. Nebo kdyby aspon odpovedny redaktor delal svou praci. Pan prekladatel totiz sem tam nebyl cestinarsky spravny ve vyrazech a napriklad slovo “vzepjeti” me uz ani nepobavilo, spis rozzurilo.

21.05.2019 3 z 5

Dzeržinskij - Láska a revoluce Dzeržinskij - Láska a revoluce Sylwia Frołow

Velmi dobre napsane a vyzdrojovane. Co vsak snizilo hodnoceni je uplne priserna technicka redakce knihy

17.05.2019 4 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Nejlepsí Harrisova kniha. Skvela fabulace a vyborna pointa. Clovek ani nedutal

17.05.2019 5 z 5

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Prijemne se cetlo, rozuzleni opet prekvapilo. Tesim se na dalsi dil

17.05.2019 3 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Velmi slusne napsana detektivka s realistickymi prvky. Co me iritovalo byl spatny preklad nazvu Ariadna na Naxu. Duvod vyhruznych dopisu mi byl jasny hned, ale rozuzleni prijemne prekvapilo. Doporucuju jako cetbu na dovolenou

17.05.2019 3 z 5

V první linii: Armádní generál Petr Pavel V první linii: Armádní generál Petr Pavel Vladimír Mertlík

Škoda, že rozhovor nevedl vojenský historik nebo novinář věnující se hlouběji politologií. Takhle je to rozhovor po povrchu, byť sem tam je otázka hlubšího rázu. Vydání na křídovém papíře zbytečně knihu prodražilo.

16.05.2019 3 z 5

Hledání ztraceného Voskovce Hledání ztraceného Voskovce Jan Vodňanský

Zavádějící název. Čekala jsem víc informací o setkání s Jiřím Voskovcem a ne ódu na to, jak je autor knihy geniální. Jediným přínosem je příloha ve formě kopií dopisů Jiřího Voskovce.

16.05.2019 1 z 5

Čtyřiatřicet Čtyřiatřicet William Hastings Burke

Pro me zklamani. Cekala jsem hlubsi ponor do problematiky. Tomhle mi prislo spis jako roadmovie za Albertem Göringem

15.05.2019 2 z 5

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Skvely roman. Clovek se dozvi vse podstatne o historii Jana Nepomuckeho a k tomu dostane plnou palbu normalizacni Prahy. Pointa me sokovala a doted musim na knihu myslet. To se mi moc casto nestava

15.05.2019 5 z 5

Cesta za mým otcem, Isaacem Bashevisem Singerem Cesta za mým otcem, Isaacem Bashevisem Singerem Jisrael Zamir

Ne uplne nekriticky pohled na jednoho ze svetovych spisovatelu. Cetlo se to jednim dechem

15.05.2019 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Téma dobré, ale zpracování nedotažené. Slabý odvar Předčítače, jehož některé motivy opakuje. Pro mě velké zklamání

23.03.2019 1 z 5

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

Dobra investigativni zurnalistika o tematu, ktere v Cechach neni moc propirano. Kdyby vsak autor upozadil v textu soukromi a neustale predhazovani sveho rozvodu, udelal by lepe. Jsem vsak zvedava, jak kauza Olof Palme dopadne. Zavery prinasi kniha nekompromisni

10.03.2019 4 z 5

Magická Praha Magická Praha Angelo Maria Ripellino

Velke zklamani. Pro lepsi (a vedectejsi) orientaci v problěatice doporucuji Praha cerna a zlata Petera Demetze. Vyvraci dukazy skoro celou Magickou Prahu od Ripellina

03.03.2019 2 z 5

Otto Katz – André Simone očima své manželky Ilsy Otto Katz – André Simone očima své manželky Ilsy Jaroslav Hojdar

Propagandistická slátanina

21.01.2019 odpad!

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Slabsi dil ze serie. Zapletka i rozuzkeni mi prislo nepravdepodobne a prekombinovane.

15.01.2019 2 z 5