Aoedann Aoedann komentáře u knih

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Jak se pozná dobrá knížka, kde figuruje jako záporná entita, společný nepřítel mezi nepřáteli, nemoc? Při čtení na sobě jeden pozoruje symptomy, takhle moc mě ještě kůže na zátylku a na rukou nesvědila a mám ten dojem, že jsem při čtení i párkrát pšíknul. Hurá dál!

12.02.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Když já radši Battle Royale (ať už film, či komiks).

23.03.2016 1 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Rytírna jak má být, máme tu houf zlejch cápků, máme tu pár tajemných postav, které během děje odhalí svou totožnost, je tu blázen, pasák vepřů, normani i sasové, křesťani, židé a muslemíni, najde se i jedna postava, kterou bych tipoval na pohanku. Všeho všudy mne nejvíce bavila první třetina (Turnaj v Ashby), mělo to rychlý spád. Bohužel kniha jde časem kvalitou jen dolů (ne o moc, ale znát to je, ztrácí dech). Druhé dvě třetiny ztratily už to prvotní kouzlo, které příběh měl, Ivanhoe se v nich skoro nevyskytuje, a když už, tak nemá valnou úlohu, ale budiž, i tak je to stále zajímavé čtení. Scottovi se také musí nechat, že do příběhu zakomponoval tolik známých postav (i když doba vlády a vyhoštění Richarda bylo na postavy vždycky bohaté období). Určitě doporučuji.

02.04.2016 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Když se můj věk pohyboval kolem nácti let a mimo tuhle sérii jsem znal jen Deltoru, Narnii a filmového Pána Prstenů, myslel jsem si, že je to skvost, který nic nepřekoná.
Když jsem se ale po pár letech ke knihám vrátil, zjistil jsem, že se už nedokážu začíst. Většina slov a frází v podvědomí vzbuzují jiskry a záblesky jiných děl a postavy jednají jinak, než by člověk čekal. Přes to všechno dávám, hlavně za ty večery kdy mi kdysi knihy dělaly společnost, za celou sérii 2,5 hvězdy.

12.06.2017 3 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Tato kniha (společně s druhým dílem) se ke mně dostala zrovna v době, kdy jsme měli cyklisťák, takže jsem na večer potřeboval oddechovku pocelým dnu šlapání a pak odpoledni u ohně. Trefilo se to přesně do toho jednoduchýho myšmaše, kterej jsem zrovna potřeboval, ale zároveň se tam objevuje spousta slovanských bohů, bohyň a tvorů, proto dávám vysoké hodnocení.

23.03.2016 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Jsem rád, že jsem se to donutil přečíst kvůli maturitě, jistě si tuto knihu přečtu někdy znovu, abych se znovu stal svědkem pomalého kažení lidského charakteru.

20.01.2016 4 z 5

Píseň o Stalinu Píseň o Stalinu Stanislav Neumann

Poezie bez kvalit. Účelně psané pro šíření obrazu neporazitelné osoby Stalina.

29.11.2019

Jak se to řekne jinde - Česká přísloví a jejich jinojazyčné protějšky Jak se to řekne jinde - Česká přísloví a jejich jinojazyčné protějšky Jarmila Bachmannová

Publikace je nepostradatelným průvodcem překladatele.

19.02.2018 5 z 5

Rob Roy Rob Roy Walter Scott

První polovina se mi zdála dost pomalá a nezáživná, ale chápu, že to bylo nutné zlo, které vedlo k parádnímu vyprávění. I když bych možná vyměnil hlavní postavu, protože Rob je určitě zajímavější jak Frank.

24.04.2016 4 z 5

Nepohádka Nepohádka Pavel Renčín

Ze začátku trochu zmatečné a lehce nepřehledné, postupem času jsem si začal na styl vyprávění zvykat. Určitě potěšilo množství "ístregů", asi nejzajímavější a nejnepředvídatelnější byl odkaz na tolkienovskou kráturu v pražské stoce. Proč tedy jen tři hvězdy? Dvakrát dobrý mi nepřišel souboj s Netvorem s velkým N a jeho popis, hold jsem si ho představoval trochu jinak, a pak také konec mohl být trochu tragičtější, na můj vkus to bylo až moc medové.

05.03.2016 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Doporučil bych převážně mladším výrustkům, sám jsem to přečetl hlavně proto, že jsem kdysi přečetl první dva díly a prostě mi nedá, když nevím, jak něco dopadne.

03.02.2016 3 z 5

Krumpáč a motyky – Hrobnické historky Krumpáč a motyky – Hrobnické historky Zbyněk Kučera Holub (p)

Chci víc. Tak trochu mi to připomnělo práci Terryho Pratchetta. Asi se blíže zaměřím na Zbyňka Holuba.

18.01.2016 4 z 5