anyzek anyzek komentáře u knih

Čmelák Aninka Čmelák Aninka Ondřej Sekora

Opravdu je to krásná knížka. A to že je smutná? Většinou rádi oslavujeme život a se smrtí se tak nějak nepočítá. Řekla bych, že pan Sekora zvládl bravurně odchod ze života a úžasně popsal jeho pokračování. Vždyť jako lidé prožíváme to samé - narození, život - jeho radosti a strasti a odchod ze života s předáním štafety svým potomkům. Copak vy osobně jste neprožili odchod někoho blízkého? Je velice dobré mluvit s dětmi nejen o narození, ale i o odchodu z tohoto světa. A předat dětem to úžasné poselství - pokud kdokoli zůstává v srdci byť jen jediného člověka, žije navěky. : )

27.04.2016 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Kdo tohle nezná - ten neměl úplné dětství. Ať to rychle dožene, fakt to pohladí a přivede do pohody vždycky! A to nemluvím o skvělých Večerníčcích!

Mikeš Mikeš Josef Lada

Nemohu jinak, než souhlasit s níže uvedenými komentáři. Ladovo postavičky budu milovat pořád a budu je učit znát i vnoučata. Zamilují se do nich už samy, to jim nikdo nemusí bulíkovat, mistr Lada žil a psal a maloval ŽIVOT!

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Tuto knihu mi dal předevčírem můj syn. Je mi 61, přesto jsem jí přečetla už jen ze zásady, že každá i sebehorší kniha v sobě nese alespoň jednu dobrou myšlenku (prostě zkus číst mezi řádky, co "tím" chtěl autor říct). Kupodivu mi tato kniha byla nečekaným přínosem a jsem ráda, že autor mluví jasnou řečí. Díkybohu mám už leccos odžito a tudíž mohu srovnávat. Myslím si, že tuto knihu dokáže pochopit především ten (ať muž nebo žena), kteří si prošli utrpením tohoto světa. A říkám Vám - nesuď a nebudeš souzen!
V mnoha aspektech jsem měla šanci srovnávat svůj život s prožitky obyčejné prostitutky.
Nebudu se dále rozepisovat - jen pokorně děkuji autorovi, že se mu podařilo dobré dílo.

03.09.2019 4 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Přečetla jsem s velkým potěšením a radostí. Samozřejmě to není kniha pro každého. Je to pro ty lidi, kteří trpí "přecivilizovaností" a vnitřně ví, že jim něco v životě chybí a uniká. Je to krásný návod na to, jaké lidi ve svém životě hledat pro napojení se zpět sám na sebe a přehodnotit žebříček hodnot s ohledem na sebe a na Zemi, po které chodíme.
Autoři nikoho nevybízejí k tomu, aby je všichni slepě následovali, jen ukazují cestu, po které je možné jít pro naplnění své bytostné podstaty. A to, že se kniha jmenuje "Žít lehce", neznamená, že cesta není bez překážek. Je to cesta ducha, duše a těla do vyváženosti a harmonie. A tu více či méně potřebujeme všichni bez ohledu na pohlaví, vzdělání, majetek, společenské postavení i věk. Přeji všem, kdo jí budou číst, aby jim přinesla hodně inspirací. :-))

28.01.2022 5 z 5

Bažantnice Bažantnice Jan Vrba

Dnes už málokdo porozumí tomu, o čem autor vypravuje. Je nová doba. Sami sobě kopeme hrob. Vše se vším souvisí.

27.06.2018 5 z 5

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Tak přesně tahle kniha mě katapultovala na celoživotní dobrodružnou cestu víry v živého Boha. Tato kniha byla protikladem a odpovědí Boha na to, když jsem přečetla Satanskou bibli, ale něco se mi v ní nezdálo........... Zároveň mě přivedla ke znovuzrozeným lidem. Něco úžasného!

16.03.2016 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Rovněž Tajemný hrad v Karpatech není možné vynechat a nepřečíst. Dnes je spíše známo filmové zpracování. Pro mě skvělé čtení dodnes.

19.02.2011 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Jsem ráda, že má Neználek a jeho kamarádi i dnes tolik příznivců. Ráda jsem z ní četla dětem před spaním když byly malé, prožívali jsme společně všechna dobrodružství a moc se nám líbily ilustrace.

09.02.2011 5 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

Doporučuji do každé dětské knihovničky!

Vichřice I. Vichřice I. Jan Vrba

Četla jsem toto vydání z roku 1933. Ani tento román, psaný na základě skutečných událostí, mě nezklamal. Ráda čtu od Jana Vrby co nejstarší vydání jeho děl, kde je mnoho krásných jazykových popisů jak přírody, tak lidí, vyjádřených tehdejším jazykem, které v nových vydáních často chybí nebo jsou vyjádřena tak, aby dnešnímu čtenáři byla srozumitelná.
Nová vydání jsou sice také krásná, ale co nejpůvodnější vydání má pro mě mnohem větší kouzlo a atmosféru.

28.05.2020 4 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Jsem ráda, že jsem si znovu tuto knihu pořídila, zase bude príma zábava, až jí budu číst vnukům.

14.04.2016 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Ano, i mně tato kniha znovu oživila to, co jsem dlouhou dobu postrádala - nahlédnutí přes zážitky malého chlapce "domů". Vždyť je to tak prosté....!
A pokud se lucifukovi zdá, že autor příliš tlačí na pilu, tak je to zcela jistě proto, že on sám jako pastor nic takového nezažil a když se mu potvrdilo, že to, co mu synek vypráví, je pravdivé, tak byl tak fascinován, že není divu, že se chce podělit s námi ostatními.

22.04.2013 5 z 5

Zemi krásnou, zemi milovanou Zemi krásnou, zemi milovanou Karel Hynek Mácha

Vždy ve mě vzbudí nostalgii............ Mácha, Erben - to jsou moji favorité v poezii.

11.02.2011 5 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Ne že by mě zrovna lákalo vojenské prostředí, ale tahle kniha mi byla doporučena a přečetla jsem jí s velkým zájmem, dobrý, doporučuji.

10.02.2011 5 z 5

Vzpomínky z dětství Vzpomínky z dětství Josef Lada

Kdo se odhodlá věnovat svůj čas přečtení této knihy, rozhodně nebude litovat. Z této knihy na mě vždy dýchne sladký domov našich předků. Pro mě Lada vždy srdeční záležitost.

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Tato kniha opravdu patří ke klasice české literatury a jistě potěšila mnoho z nás i filmovým zpracováním. Není nikdy na škodu si ji přečíst, pohádky má rád téměř každý z nás.

08.02.2011 3 z 5

Vichřice II. Vichřice II. Jan Vrba

Román navazuje pochopitelně na 1. díl Vichřice. Jako jsem s velkým zaujetím přečetla první knihu, tak i tento druhý díl. Doporučuji toto vydání z roku 1933 těm čtenářům, kteří chtějí číst co nejpůvodnější knihy Jana Vrby, kde je zachováno kouzlo autorova původního vyjadřování bez okleštění do současné novočeštiny.

28.05.2020 5 z 5

Pražský hrad Pražský hrad Jiří Burian

Jsou zde zdařilé fotografie Pražského hradu, především z katedrály sv. Víta. Co mi vadilo, že u jednotlivých fotografií nebyl dán popis rovnou a musela jsem vždy k popisům na konec knihy, což bylo docela únavné, neboť kniha je velkého formátu a těžká. Tak mi to zabralo 3 dny si popisy k jednotlivým fotografiím sama vyrobit. Teď již jen stačí knihou listovat a u každé fotografie si přečíst stručný popis. Tím se neztratí návaznosti fotografií s historickými informacemi, když musí člověk knihu odložit. Jistě ale stojí za shlédnutí.

18.04.2018 3 z 5

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Super kniha, škoda, že když už jí někdo má, tak za ní chce docela dost. No prostě - nová doba! Kdo na to má, tak jí koupí, kdo ne - vzpomíná. A i to je príma!
Ráda bych tuhle knihu měla pro kluky vnuky, ale z toho útlého důchodu si to za ceny z bazaru nemohu dovolit. Jau jau, to to bolí! :-)

03.05.2016 5 z 5