Anna27 Anna27 komentáře u knih

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Nedočetla jsem. Překombinované, absurdní, postavy dost nesympatické a naivní. Opravdu škoda času s touhle knihou. Ani ne v půlce jsem ji odložila.

31.03.2021

Oslněni světlem Oslněni světlem Jakub Żulczyk

Hodně silné vyprávění. Jacek mi byl sympatický i svými filozofickými myšlenkami/sny. Rozhodně si ale neumím představit takhle žít nebo znát takovou společnost. Dost depresivní život, kdy se musíš mít věčně na pozoru. Ale nepochybuji, že je takových lidí spousta i na těch vysokých postech, zbohatlíků. Drogy nejsou jen doménou lúzi na ulici, fetuje už kdejaká "panička", což je ještě víc odstrašující. No ale doporučuji všema deseti, i jako audioknihu.

16.02.2021 4 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

Zasvětit život sledováním lidí v jejich soukromí je prostě nechutné. Gerald si to omlouval tím, že je to jako studie, že přece lidem ničím neublížil, když nevěděli, že jsou sledováni. S tím teda nesouhlasím. Narušoval jejich soukromí a neměl na to vůbec žádné právo, byl to obyčejný úchyl. Jasně, lidi jsou zvědaví, sledují porno atd., ale vyloženě někoho šmírovat je prostě neetické. A to jak si stěžoval a cítil se dotčen kvůli kamerám v hotelu a bance? Však o tomhle sledování jsou lidé informovaní, ví o tom, že se někdo "dívá" a je to nesrovnatelné se sledováním v soukromém hotelovém pokoji. Ještě se cítil jako vědec a chtěl za to obdiv? Fakt ubožák. Ty jeho statistiky byly taky trapné, podložené na pár hostech a jeho šmírovací podkroví fakt nebyla laboratoř, jak si myslel. Spisovatel to pojal dobře, není to úplný odpad co se literatury týče, spíš vám je zle z té představy, že je to podle skutečnosti a to dost ovlivní celkový dojem z knihy.

31.12.2020 1 z 5

Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust Eddie Bielawski

Příběh určitě zajímavý, zpracování mohlo být lepší, ale zase cením přidané fotografie.

26.12.2020 4 z 5

Krásy Československa Krásy Československa Vilém Heckel

Od Viléma Heckela mám doma již jednu knihu. Líbí se mi, jak snoubí poezii s fotografiemi. Krásná publikace.

21.09.2020 5 z 5

Jižní Čechy Jižní Čechy Donát Šajner

Z úvodního slova pana Šajnera smrdí komunismus, to mě na začátku trošku odradilo, ale jinak je kniha zajímavá, fotky též.

21.09.2020 2 z 5

Hračky v kabelce Hračky v kabelce Lenka Jirků

Básničky mojí kolegyně a kamarádky. :)

21.09.2020 5 z 5

Kroměříž Kroměříž Rudolf Smahel

Nádherné fotografie z mé rodné Kroměříže. Účiněný poklad do mé sbírky starých fotografických knih. ♥️

31.07.2020 5 z 5

Jižní Čechy Jižní Čechy František Maleček

Kniha se mi líbila, hlavně fotografie z interiéru hradů a zámků. Na určité místa z knihy se vydám na výlet a budu se těšit na ten letitý rozdíl v porovnání s fotkou. Určitě stojí za přečtení.

25.06.2020 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

První autorčina kniha se mi líbila více, tady na mě bylo až příliš feminismu a s básněmi jsem se tolik neztotožnila.

23.06.2020 3 z 5

Malý mýval Nemyjsa Malý mýval Nemyjsa Britta Sabbagová

Ilustrace kouzelné, ale příběh slabší.

23.06.2020 3 z 5

Agent-chodec Agent-chodec Vojtěch Mašek

Tohle komiksové zpracování nezklame. Moc se mi líbilo, doporučuji.

08.06.2020 5 z 5

Všechno zlé je pro něco dobré Všechno zlé je pro něco dobré kolektiv autorů

Mnohdy se sice citáty v této sérii knih opakují, ale neztrácí to na kouzlu a za prolistování to stojí. :)

17.04.2020 3 z 5

Malá kniha pozitivního myšlení Malá kniha pozitivního myšlení Lucy Lane

Tyhle knížečky s citáty jsou skvělé. Můžete v nich listovat pořád.

17.04.2020 4 z 5

Pip a Pipa - Koloběžka Pip a Pipa - Koloběžka Axel Scheffler

Pro děti předškolního věku, hezky popsané.

18.01.2020 4 z 5

Kde zůstal medvídek Bobík? Kde zůstal medvídek Bobík? Pierre Coran

Děti tuhle knihu mají rádi a o tématu se s nimi dá dobře debatovat.

18.01.2020 4 z 5

Děti holocaustu Děti holocaustu Allan Zullo

Příběhy, které jsem ještě nečetla, což mě potěšilo, protože knih na tohle téma mám přečtených hodně. Síla, odvaha. To si teď člověk nedokáže představit, čím si lidé za 2. sv. prošli. Příběh, kdy se 2 roky museli ukrývat na půdě a každý den se bát, jestli je někdo nezabije a pak se znovu učit chodit a mluvit, pár mrtvých členů rodiny včetně dětí muset oplakat.... Tuhle knihu si určitě přečtěte, budete si víc vážit toho, co máte.

18.01.2020 5 z 5

Oba dva osli Oba dva osli Christian Morgenstern

Už jsem nějakou tvorbu od autora četla, ale nenadchla mě, proto mě mile překvapila tahle sbírka básní, které nechyběl humor ani skvělé ilustrace. :)

27.12.2019 3 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Upřímně mě autor svým stylem nezaujal. Povídky se často opakují. Chápu, že autor čerpal ze svých osobních zkušeností a zážitků, ale kdyby tomu nechyběl vtip, sarkasmus, tak by to bylo rozhodně lepší a hlavně ty vulgarismy byly nevhodně použity. Dalo by se to napsat lépe. Jediné plus je to, že to přečtete rychle.

05.12.2019 2 z 5

Židovský odboj: Povstání proti nacistům za druhé světové války Židovský odboj: Povstání proti nacistům za druhé světové války Paul Roland

Spousta dalších nových informací od tohohle autora. Jeho knihy jsou zajimavé, čtivé a tahle byla opět výborná. Zmiňuje i povstání v ghettu ve Varšavě, kde získávali zbraně, o podzemním odboji, atd. O útěcích z Treblinky, Sobiboru,... Mám načteno na tohle téma hodně knih, ale i přesto jsem se dozvěděla další důležité údaje. Určitě doporučuji.

16.11.2019 5 z 5