Ann1307 Online Ann1307 komentáře u knih

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Struhadlo! Ta obálka se mi moc líbí :) i když teda v MHD jsem ji četla s obalem :D

Edice Tajemný hříšník bude asi moje oblíbená!

Skoro 500 stran jsem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout.
Je to fakt supr čtivé a zápletka s únosem, vězněním a sexy mafiánem byla top!

Hlavní hrdinka Rose byla tvrďák, pan Brit Danny Black taky a tak jim to spolu skvěle klapalo. Spousta scén přitažených za vlasy, hlavně ten konec ale to napětí bylo supr! Začátek byl pomalejší, chvíli trvalo, než se do toho naši hrdinové pustili naplno.
Pak mi to ale vynahradili tak, že v jednu chvíli tam bylo toho tělesna tolik, že jsem si říkala, že už je to trochu moc.:D

Ale já jsem fakt spoko. Přesně tohle jsem teď potřebovala na vypnutí.
Takže pokud vás láká mafiánské prostředí a spousta erotického jiskření a napětí, Podmanivý je to pravé pro vás :)

15.06.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Ve stínu popela je prequel k oblíbené sérii Z krve a popela, ze které jsem zatím četla dva díly (venku už jsou čtyři!)

Serafena neboli Sera je první dcerou tzv. Pannou, která má být obětována. Před dávnými lety byla přijata dohoda, že Sera připadne za manželku prvotnímu bohu smrti.
Háček je ale v tom, že Sera se nejen musí stát jeho ženou, ale musí ho i přimět, aby se do ní zamiloval, aby ho mohla zabít a zastavit zkázu země smrtelníků.
Celý život je k tomuto účelu vychovávána a cvičena. V den, kdy má být dohoda naplněna ji ale prvotní bůh smrti odmítne a Sera se stane vyvrhelem. I doposud se k ní její rodina chovala špatně, ale teď se špatně cítí i ona. Nenaplnila své poslání - nezachrání svůj svět, své lidi.
Pak ale potkává Šeda - velmi pohledného boha, který ji překazí vše co může a ke kterému ji to mocně táhne. Možná jí on pomůže zachránit svět smrtelníků.

Sera je konečně hrdinka, která věcně nefňuká - to mě skutečně moc potěšilo. V příběhu je hromada napětí - nejen sexuálního - ale musím říct, že autorka opravdu umí psát lechtivé scény.
Snad jsem se ještě nesetkala s lepším popisem těchto okamžiků.
Šed je naprosto ohromující a zamilovala jsem si ho - ale to jsem čekala. :)
Kniha má sice přes 600 stran, ale rozhodně nebyla zdlouhavá a natahovaná. Já si užila každou stránku.

26.05.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Myslela jsem si, že příběh bude především o Josefíně, nakonec zas tolik o Josefíně nebyl. Spíš o její rodině a jejím okolí. Její rodiče měli v knize stejně prostoru, jako ona. :)

Kniha má 220 stran, takže zas tak moc toho prostoru nebylo. Ale na to, jak málo stran ta kniha má, jsem nadšena její kvalitou!
Tyhle české, útlé knihy mám čím dál tím radši :)

Josefíně je 11 a hledá samu sebe. Jejím rodičům je kolem 40 a taky se pořád hledají. Nebo znovu hledají? Těžko říct.
Příběh je spleten z několika útržků osudů jednotlivých postav. Odehrává se během pár dnů, kdy máme možnost do jejich obyčejných životů nahlédnout a buď se s nimi ztotožnit, nebo ne.
Já se úplně neztotožnila, ale nakouknutí do mysli hrdinů příběhu mě bavilo.

V knize je totiž mnoho myšlenek a situací, které mě donutily se zamyslet nad vlastním životem. Tím si mě kniha získala a ráda vám ji doporučuji k přečtení pokud máte rádi současnou českou tvorbu.

08.05.2023 5 z 5

Dračí královna Dračí královna William Andrews

Druhý díl série, která představuje těžká období, kterými si Korea prošla. Tento díl je věnován královně Čajong - dračí královně, která byla a stále je nesmírně silnou osobností korejských dějin.

Čajong se stala královnou a místo toho, aby potichu přihlížela, jak její zem upadá do područí svých sousedů, neuvěřitelně se vypracovala a vzala vše do svých rukou. Což ji nakonec stálo život.

Čajong byla nejprve obyčejnou dívkou, pak ženou, která lačnila po vědomostech a nakonec dračí královnou, která za svůj lid zemřela.

Začátek knihy mi přišel trochu na sílu. Už z minulého dílu jsem věděla, že autorův styl je někoho dostat k někomu, kdo mu bude vyprávět příběh. Tentokrát mi to setkání nepřišlo tak přirozené, jako v prvním dílu, což mi malinko zkazilo dojem.

Příběh královny byl ale neuvěřitelně poutavý a bavil mě o trochu víc, než příběh první knihy. Snad proto, že tam nebylo tolik zvěrstva.
Ale i díky tomu mi kniha nakonec tolik nezlomila srdce a pocity z ní nebyly tak intenzivní, jako z knihy první. Možná kdybych je nečetla tak brzy po sobě, nezastínil by tolik první díl ten druhý.

William Andrews opravdu umí psát a historii předává čtenáři neuvěřitelně čtivými příběhy.

08.05.2023 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Druhý díl s detektivem Fordem. Opět to byla skvělá jízda, knihu jsem přečetla za jeden volný den, ale tentokrát jsem příliš brzy odhadla kdo, co a jak. A to se mi nestává. Já jsem velmi špatný detektiv.

Ford byl opět skvělý a Hannah bylo v knize málo, jejího humoru bych tam chtěla víc :)

Stránky se otáčely samy a já se od knihy nemohla odtrhnout, i když jsem tušila kam směřuje. A to si myslím mluví samo za sebe.

Pokud jste nečetli první díl - Temná hra, tak to rozhodně napravte. To byla pětihvězdičková záležitost. Tady se zdržím pouze u 4/5 ale i tak vám knihu doporučuji!
Tahle série stojí za to!

22.04.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Tohle je letos první thriller, kterému dávám plný počet hvězd! A to už o něčem vypovídá, ne? :)

Tahle kniha mě vtáhla a nepustila. Fakt. Hlavní hrdinka je geniální a badass, ale zároveň je pořád jenom člověk a ne nějakej Schwarzenegger :D
Pak je tam ještě Huck, samotář, podivín, bručoun, drsnej horal Ach :)

Je to samozřejmě hlavně o vraždách a vyšetřování, ale ta chemie tam pro mě byla taky velmi důležitá. Vždy mi to příběh hezky zpestří.

Co se týče toho, jak do toho všeho byla Laurel krásně zamotaná, to mi dost připomnělo mou milou Josie Quinn.

Musím říct, že i teď, několik dní po dočtení, mám takový ten pocit, že bych po knize chtěla sáhnout a zjistit, co se děje s hrdiny dál. Nějak se z toho příběhu nemůžu dostat. A to je podle mě fakt známka kvality!

Autorka v poděkování píše, že napsala už přes 70 knih, no, je to vidět. Tahle kniha byla napsaná fakt skvěle a já doufám, že u nás s Laurel vyjdou i další díly :)
V zahraničí už druhý díl vyšel!

10.04.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Tohle bylo taaaak skvělý! :))
Hned během prvních pár stran jsem si zamilovala ten humor a nádech parodie na hrdinské příběhy.

A pak to začlo být totálně cute a já si oblíbila celou šestici hlavních hrdinů. A už jsem jen četla a četla a byla naprosto ponořená do příběhu, který jsem nakonec zhltla na posezení.

Tahle kniha je feelgood very slowburn romantika mezi dvěma kluky, kteří se nekonečně oťukávají a trápí a přitom vládnou království a hrozí jim, že zemřou. A raději, než aby si vzájemně vyjevili city, tak udělají hromadu konin, které se jim můžou stát osudnými. Prostě paka. :D

Moc se mi líbilo, že v knize vlastně nikdo neřeší jakého je kdo pohlaví. Je úplně přirozené, že kohokoli může přitahovat kdokoli.

Příběh na mě byl asi až moc slow, ale i tak jsem se rozhodla hodnotit plným počtem hvězd, protože to jak to bylo slow, jsem si vynahradila tím, že jsem to přečetla quick :) I proto jsem knihu nemohla odložit a četla jsem do dvou do rána :)
Prostě jsem musela vědět, jak to dopadne!

10.04.2023 5 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Příběh o království, kde magie je něčím co existuje, ale ovládají ji jen vyvolení. A o princezně, která magii ovládá a neměla by.
Království je ohroženo a princezna Jennesara je poslána jako choť pro prince sousedního království, aby byly posíleny vztahy mezi sousedy a země se mohly postavit společnému nepříteli.
Cestou se ale všechno ošklivě zvrtne a Jenna si musí na cestě divočinou sama poradit a přijít na způsob jak vypátrat a porazit viníka všech nepokojů.

Tahle kniha byla příjemná oddechovka, Jenna byla sympatická hlavní hrdinka a knihu jsem zhltla na jedno posezení.
Některé pasáže ale byly trochu nudnější a zbytečně protahované, ale to bych asi zvládla bez problému, protože na konci knihy bylo zase akce až až, ale nejvíc jsem zklamaná z toho, že tam bylo jen velmi málo originálních prvků a zápletek.
Až moc mi to připomínalo jiné knihy a téměř vše jsem v knize odhadla.

Tahle kniha je určitě dobrou volbou pro začátečníky ve fantasy literatuře. Není tam nic složitého k pochopení a pokud jste podobný příběh ještě nečetli, věřím, že budete nadšení :)

Za mě nakonec hodnotím 3,75/5 a jsem zvědavá, co nám přinese další díl. A ta obálka je krásná, to musíte uznat!

09.04.2023 3 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Kniha s náádhernou obálkou a v anotaci s příslibem pohádky s prvky asijské mytologie.

Začátek byl fascinující, nic jsem nechápala a do děje jsme byli vhozeni hrozně rychle. Ale říkala jsem si, že je to asi jen tím novým světem a brzy se zorientuji.
Jenže to se bohužel tak úplně nestalo. :(
Bylo to malebné, plné hezkých citátů a krásných okamžiků. Ale vše to bylo poslepováno tak nějak neúplně a já proto moc nechápala, jak ten podmořský svět funguje a skoro ani kdo je kdo, protože dva mužští hrdinové se jmenovali téměř totožně.

Hlavní hrdinka se zamilovala úplně zčistajasna do týpka, který se k ní choval všelijak, jen ne tak, aby si získal její srdce. Tu lásku jsem jim zkrátka nevěřila.
Závěr byl plný akce a nemohla jsem se od něj odtrhnout, takže jsem knihu dočetla, i když jsem měla jet podle plánu #ctisnami
Závěr tedy supr! Až na to, že jsem zas moc nepochopila chování žádného z hrdinů. Asi nerozumím asijské kultuře. Přišlo mi to takové bez emocí :|

Kniha se mi ale celkově četla moc dobře a zajímalo mě, kam se bude příběh posouvat, jen jsem si musela odmyslet, že ničemu nerozumím. Potenciál měl příběh veliký, ale za mě ho bohužel nenaplnil :)

24.03.2023 3 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Grey vyrůstala ve vesnici plné nadpřirozených sil a schopností. Byla jednou z deseti Letních dětí, které se narodily krátce po sobě a měly spolu velmi úzký vztah. Někteří už bohužel zemřeli, jiní se pohřešují a ostatní žijí své životy v La Cachette. Grey se teď na léto vrací domů s jediným cílem - vypátrat, co se stalo její spřízněné duši / dvojnici Eloře, po které se před pár měsíci slehla zem.
Do toho se začnou vynořovat další tajemství a Grey se do všeho zamotává, i když by to ráda jen rozmotala.

Námět to byl supr! Temná, tísnivá, vlhká, bahnitá, hnijící atmosféra se autorce podařila perfektně vykreslit, i když se mnoho popisů dokola opakovalo, ale asi to mělo umocnit ten dojem.
Jen ten děj poněkud vázl. Kniha mohla být mnohem kratší a nabitější akcí. :(

I tak ale rozhodně nejsem nespokojená. Čtení a postupné odhalování pravdy mě bavilo.

Ale jak bych obálce dala 5/5, tak příběhu dávám pouze 3,5/5
Myslím si, že potenciál nebyl zcela naplněn :(

14.03.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Tohle bylo taaaak skvělý! :)

Příběh na mě byl asi až moc slow, ale i tak jsem se rozhodla hodnotit plným počtem hvězd, protože to jak to bylo slow, jsem si vynahradila tím, že jsem to přečetla quick :D I proto jsem knihu nemohla odložit a četla jsem do dvou do rána :D
Prostě jsem musela vědět, jak to dopadne!

13.03.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Horory nečtu. Ani děsivé příběhy moc nevyhledávám. Thrillery teda jo. Ale takovéty knihy, kde jde opravdu o to, se bát, nejsou úplně mým šálkem kávy.

Ale byla jsem zvědavá a tak jsem se rozhodla přečíst si novinku od české autorky Kateřiny Karolové.

No a teď tedy mé dojmy.
Byla to pro mě nová zkušenost a užila jsem si to!
V jednu chvíli jsem se bála tak, že jsem knihu zaklapla a radši jsem se před spaním šla věnovat něčemu jinému, abych neměla noční můry.
Takže atmosféra supr! Bohužel ale byl takovýhle pouze jeden moment. Jinak mě to zas tolik neděsilo a dál už to bylo jen tajuplné.
Vysvětlení na konci bylo zajímavé a líbilo se mi, ale nějak jsem po té jedné scéně, která je v knize docela brzy, čekala víc. Větší masakr.
Toho se mi nedostalo, ale i tak mě kniha bavila a jsem docela spoko.
Ráda si od autorky přečtu někdy něco dalšího a snad se budu bát ještě trochu víc. Že bych strachu přišla na chuť?
Ke knize dostanete i QR kód, díky kterému budete moct prožít podobný příběh jako hrdinové této knihy. No nevím, já do toho asi nepůjdu, na to jsem asi příliš strašpytel. :-|

28.02.2023 4 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Tohle je dokonale vizuálně zpracována jednohubka, která potěší srdce každého Potterheada.

Nejsem tým Fantastická zvířata, miluju originálního Harryho! Ale tahle kniha mě dokonale vtáhla do mého milovaného magického světa. :) Tak trochu jsem se cítila jako loni ve Studiích v Londýně nebo v obchůdku MinaLima, protože knihu doplňuje obrovské množství ilustrací a vizuálů.

Zkrátka pokud milujete svět kouzel od J. K. Rowling, toto je must have!

25.01.2023 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Pokud se vám líbily Kroniky prachu, budete se chtít do tohoto světa, pravděpodobně stejně jako já, vrátit. Ale pozor. Tahle kniha není romantickým příběhem, jako Kroniky, ale spíše detektivním vyšetřováním zasazeným do let 1890-1891.
Romantiky tam také ždibíček je a i díky ní knihu hodnotím lépe, než jsem si po většinu času myslela.
Vyšetřování mi přišlo poněkud zdlouhavé a bez akce. Přecejen mám načteno už mnoho thrillerů a detektivek, které nasadily laťku vysoko.
Pro svátečního čtenáře detektivek si myslím že by tato kniha mohla mít své kouzlo a překvapit ho vyústěním případu a nadchnout ho jemným romantickým podhoubím.

I přesto, že nejsem z Kufru nadšená tolik jako z Kronik, jsem ráda, že jsem si příběh přečetla, protože Elisa i její přítel mechanik Jamie, který se v příběhu také vyskytuje, mi přirostli k srdci a jejich osobnosti mě po celou dobu čtení bavily. :)

16.01.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Kolovaly zvěsti, že tahle kniha je kombinace Maas a Kristoffa.
Já od Jaye ještě nic nečetla. Ale tohle bych tím sexuálním napětím a jiskřením klidně přirovnala ke dvojce Dvorů.

Těšila jsem se na oddechový příběh a ona to úplná oddechovka nebyla. Bylo to dost temné a kruté, protože většina příběhu se odehrává ve vězení. Ale v opravdu děsivém vězení.

Příběh se odehrává v dystopické Budapešti rozdělené na Budín a Pešť. Jedné části vládnou Fae a druhé lidé.
Hlavní hrdinka Brexley vyrůstá mezi lidskou smetánkou, ale miluje adrenalin a nebezpečí a proto si ráda hraje na takovou Robinku Hoodku přepadává vlaky, ze kterých krade zásoby a zboží pro vílí boháče a rozdává je chudým.
Jenže tahle riskantní kratochvíle se může zvrtnout a dopadnout hodně špatně, třeba uvězněním v Halalhazu, ze kterého se ještě nikdo nikdy nevrátil živý.

Brexley je správně oprsklá, statečná, impulzivní a její postava je dobře vybudovaná a logicky se proměňuje podle toho, co zažila - Halalhaz full experience - Brex zažije to nejhorší, co se v tomhle pekle zažít dá. Autorka skvěle popsala atmosféru plnou šikany, násilí, ponížení, strachu, nedůvěry a hrůzy.

Ve vězení Brex mimo jiné potká i Warwicka Farkase, který pro ni byl doteď pouze legendou - mýtickým hrdinou, který vstal z mrtvých a který dokáže roztrhat naráz deset mužů holýma rukama.
Ale on je skutečný. A Brex má brzy poznat jak moc skutečný je.

Za mě velmi povedené temné fantasy pro čtenáře, kterým nevadí dost krve a sexu. Obojího je tam hodně.
Moc se těším na další díl!

31.12.2022 5 z 5

Krotitel splašených myšlenek Krotitel splašených myšlenek Karel Šíp

Po téhle knize jsem sáhla, i když se zcela vymyká mému běžnému čtivu.

Kniha je to kratičká s velikým písmem, takže to byla taková jednohubka. Občas jsem se pousmála, ale že by se mi autor přímo trefil do noty, to se stalo málokdy.
Ale to bude nejspíš tím, že tahle knížka je určena spíše lidem věku autora. Karel Šíp se v knize věnuje tématům, se kterými jeho vrstevníci docela často bojují (např.: anglicismy, nebinárnost atd.) což mi přijde jako skvělá věc, protože to zpracovává srozumitelně, mile a s humorem, tím pádem přístupně.

Můj výtisk rozhodně poputuje k mým prarodičům a i pro vás to může být tip na vánoční dárek :)

20.12.2022 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Druhý díl téhle série má skoro 800 stran, což už je slušná bichlička. Ale kdo znáte a milujete Sarah J. Maas, tak jste na to zvyklí a její obsáhlé knihy vítáte s otevřenou náručí.

Pauza mezi prvním a druhým dílem byla dlouhá a tak jsem před čtením šla na připomínací stránky, abych si vzpomněla na milion postav, které příběh má, protože rereading jsem nestíhala a chtěla jsem být v obraze.

Bryce a Athalar mají za sebou všechny události prvního dílu (nechci spoilovat ) a tak se rozhodli (trochu i s donucením Asteri), že teď budou chvíli žít obyčejný život a do ničeho se nebudou míchat.
Jenže.
To by se nesměla začít vynořovat další překvapení kolem Daniky a nesměly by být v ohrožení životy nevinných.

Bryce a Hunt a jejich milostný život - kdo jste na to stejně jako já čekali minulých 800 stran, tak jo, tady se dočkáte

Než jsem se do knihy pustila, slyšela jsem, že i Ruhn a jeho milostný život dostane prostor.. nu, asi jsem čekala víc.

Ale co na téhle knize miluju je komplexnost příběhu, velké množství postav, které mají své příběhy a svou roli a my to všechno postupně odhalujeme a propojujeme.
Takže za mě ano! Sarah nezklamala

Co trochu zkazilo zážitek ze čtení byly chyby v textu, kterých tam byla opravdu hromada ️
Ale příběh jsem hltala i tak

15.12.2022 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Příběhy této autorky jsou známé svou přístupností všem generacím. Knihy Ruty Sepetys se budou líbit a budou jim rozumět jak děti, tak i důchodci a vše mezi nimi.

Zpracovává v nich především krutovlády ze všech možných konců světa. Dost často jde o události, které nám nejsou zas tak známé. Nebo aspoň mně tedy vláda manželů Ceauşescových a jejich odnoži komunismu v Rumunsku známá nebyla.

Hlavním hrdinou je tentokrát mladý Rumun Cristian a jeho rodina a přátelé - jejich příběh odboje a zrady. Je to děsivé co se dělo a stále děje ve světě. My si to taky zažili.. tedy naši rodiče a prarodiče podobné hrůzy prožívali. Já o těch našich hrůzách v posledních měsících dost četla, tak možná proto pro mě tento příběh nebyl tolik šokující a nebrečela jsem, jako mnozí další čtenáři. Ale srdce mi tenhle příběh zlomil.

Přečetla jsem ho jedním dechem.

Jsem nadšená! V minulosti jsem od autorky četla jen knihu V šedých tónech, která mě upřímně zas tolik nezasáhla. Teď ale po dočtení Musím tě zradit nutně potřebuji dohnat veškerou autorčinu tvorbu!

08.12.2022 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Tahle kniha je skvělá!
Dějepis mě ve škole bohužel vůbec nebavil. A už dlouhá léta, nejen díky tomu, pociťuju mezeru ve svém vzdělání. Protože mě dějiny nebavily, tak jsem znala jen základní fakta, ale o víc jsem se ani nesnažila zajímat.

Díky Markétě Lukáškové jsem si zopákla základní informace, které tedy nemám ze školy, ale spíš jsem je tak nějak pochytila v průběhu života od svého okolí a rodiny, a dozvěděla jsem se i mnoho dalšího.
Musím vypíchnout skvělý vypravečský styl autorky a události, které sice přímo s tehdejším děním souvisely, ale nejsou tak známé a obohatily mé vnímání tehdejší doby.
Rozhovory s pamětníky - příběhy, které se opravdu staly - jsou jen třešničkou na dortu.

Za mě je tahle kniha musthave a měla by se zařadit do doporučené literatury na střední! :)

08.12.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Příběh to byl plný útlaku, strachu, nedostatku, nejistoty, podezření a zároveň naděje a odvahy. ️

Přečetla jsem ho jedním dechem.

Hodnotím plným počtem hvězd, nejde jinak ️

13.11.2022 5 z 5